Kateri medijski predvajalnik

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če daš kodi na prenosnik, potrebuješ hdmi kabel za na tv.
tudi, če boš kater drug predvajalnik kupil, ga boš moral preko hdmi priklopit na tv.
če namestiš kodi na tv, pa ne rabiš kablov.
 

Bergy

Zelenc'
7. jan 2017
3
0
1
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik Bergy pravi:
@WeWatchingYou: Hvala, bom sprobal, ko pride shield domov.
NP, btw ali si preko amazona naročil in katerega 16 ali pro?
16 z novim kontrolerjem, alzashop je bil ceneje, manj poštnine, amazon je imel za SLO kar drugo ceno...
 

skrba

Zelenc'
23. jul 2012
15
0
1
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
če daš kodi na prenosnik, potrebuješ hdmi kabel za na tv.
tudi, če boš kater drug predvajalnik kupil, ga boš moral preko hdmi priklopit na tv.
če namestiš kodi na tv, pa ne rabiš kablov.

- na prenosniku ne potrebujem KODI ker mi ne koristi, če moram potem povezat leptopa preko HDMI (to lahko uporabljam brez KODI)
- na TV pa mi ne gre KODI (ni android, je sicer smart, vendar ne najde tega)

Potem ostane edina varijanta da kupim kak MINIX U1 in ga povežem v mrežo WD MyCloud + TV + MINIX U1 - to bo ok?

Hvala.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
neki ne razumeš ali si pa spregledal.

če boš nabavil minix, ga moraš s hdmi povezat na tv! ta minix ti nadomesti prenosnik!
za minix ne vem, če podpira cec za daljinca, če ga ne, boš potreboval 2 daljinca (tv + minix)

TV -> hdmi -> minix -> mreža -> my wd cloud

ja, minix oz kodi na njemu zna predvajat vse podnapies. in filme imaš lahko na wd cloudu. minix itak nima skoraj nič spomina.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Nekaj let nisem spremljal te scene, ker sem bil kar zadovoljen s konfiguracijo ki jo imam, ampak zadnje čase mi je vse skupaj prepočasi, tudi zato, ker velikosti datotek kar rastejo in rastejo. Trenutna postavitev z wifi in usb 2.0 ne folga več. Za video playback imam xtreamerja 5 let starega. Ta še vedno služi dobro.

Vidim da so te škatlice večinoma na android danes, kar mi ne diši pretirano. In potem naletim na to zverinco z windowsi: http://minix.com.hk/en/products/ngc-1

Specifikacije so vrhunske, predvsem da ima hiter ssd disk, ac wifi, gigabit lan in usb 3.0. Zadnje je še najbolj pomembno, saj se vsi preneseni podatki pri meni shranjujejo na zunanji disk, kar gre preko 2.0 reees počasi.

Ima kdo mogoče kakšne izkušnje s tem modelom? Predvsem me zanima, kako se te igrače upravljajo med gledanjem filma? Xtremerja zdaj upravljam preko harmonyja, kar predvidevam da na windows platformi ni izvedljivo.
 

skrba

Zelenc'
23. jul 2012
15
0
1
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
neki ne razumeš ali si pa spregledal.

če boš nabavil minix, ga moraš s hdmi povezat na tv! ta minix ti nadomesti prenosnik!
za minix ne vem, če podpira cec za daljinca, če ga ne, boš potreboval 2 daljinca (tv + minix)

TV -> hdmi -> minix -> mreža -> my wd cloud

ja, minix oz kodi na njemu zna predvajat vse podnapies. in filme imaš lahko na wd cloudu. minix itak nima skoraj nič spomina.

Ja, sej točno to sprašujem:

TV -> hdmi -> minix -> mreža -> my wd cloud.
cheer.gif
 

skrba

Zelenc'
23. jul 2012
15
0
1
Citat:

Ja, sej točno to sprašujem:

TV -> hdmi -> minix -> mreža -> my wd cloud.
cheer.gif

Oz. spraševal sem glede predvajalnika, minix, WD TV ali kaj podobnega, da vse predvaja podnapise.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Še bolje RaspberryPi z OSMC in KODI.
Predvaja vse kar mu priklopiš. RPi3 ima še vgrajen wifi, za razliko od prejšnjih verzij.
cheer.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ksz.

Eno delono nepovezano vprašanje... že lep čas (~3 leta) mi laufa Rpi+kodi, totalno zadovoljen. Sem se pa naveličal antene in imam zdaj naročen IPTV (telekom optika). Je komu uspelo skonfigurirati zadevo tako, da laufa brez dodatne mrežne kartice/dodatnega routerja, torej, direktno na trunk portu (ki naj bi bil temu namenjen?)... playlisto imam, mi na računalu deluje, na Rpi še nisem uspel usposobit zadeve
frown-1.gif
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Citat:
Uporabnik gig pravi:
Še bolje RaspberryPi z OSMC in KODI.
Predvaja vse kar mu priklopiš. RPi3 ima še vgrajen wifi, za razliko od prejšnjih verzij.
cheer.gif
Saj z openelec je isto. Važno da je Kodi gor. Kaj je sploh razlika?
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Ni bistvene razlike len da je OSMC novejši OS. Na obeh laufa ista verzija Kodija.
 
Nazadnje urejeno: