Kateri medijski predvajalnik

22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
Tole si oglej in presodi ali se ti splača vzeti dražjega
wink-1.gif

 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Vprašanje glede uporabe RPi (trojka, če je kaj pomembno) za gledanje filmov in vlečenje torrentov: a je kaj važno kakšen HDD priklopim nanj? A vzamem za 60€ zunanjega WD 1T 2,5" ?

Podvprašanje: a pustim Raspbian na SD kartici ali pa vse prenesem na HDD in laufam zadevo s HDDjem kot glavnim diskom?

Podpodvprašanje
wink-1.gif
Kodi ali SPMC?
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Jaz imam rp2, gor Kodi in Exodus. Ne rabiš več nič prej na disk prek torrentov snemat. Dela podobno kot Popcorntime. Ali pa Netflix recimo.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
OK, ampak HDD bi vseeno imel, če ne drugega pa zaradi že zbrane kolekcije risank, ki so v uporabi vsako jutro ob 6h... Trenutno imam namreč v RPi samo 8GB SD kartico.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Citat:
Uporabnik frenky666 pravi:
Disk mora imeti zunanje napajanje.

Tile novi 2.5" diski imajo vsi napajanje prek USB... Pa menda pri RP trojki to ni več tak problem? ali še vedno velja, da mora biti disk na powered usb hubu, tudi z močnejšim napajalnikom (original od RPi3)?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Tile novejši diski, ki imajo vse integrirano (da ne gre torej za ohišje in posebej disk oziroma da ima že sam notranji disk gor usb in en sata) delajo po mojih izkušnjah brez dodatnega napajanja.(testirano na RPi, WDTV, routerju in Nexboxu).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Za zunanje diske brez svojega napajanja na RPi3 je fajn met malino priklopljeno na originalnem napajalniku ( 2,5 A ).

Ja, jest imam za rPi originalni napajlnik.
 

Bergy

Zelenc'
7. jan 2017
3
0
1
Pozdravljeni, samo zanima me, za tiste, ki imate Nvidia shield TV, ali na njem dela aplikacija Siol TVIN?
Vem, da ima shield veliko omejitev, zato sprašujem.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Mam shielda, sem hotel preveriti ampak na google play store tvina ne najde? Drugace imam vse na iosu, tako da z androidom res nimam izkusenj. Se tvin kje drugje najde?
 

skrba

Zelenc'
23. jul 2012
15
0
1
Malo sem preletel temo, vendar še vseeno prosim za nasvet:

Imam WD MyCloud 2TB + TV (4K) + leptopa, vse priključen na mrežo. Ko želim gledat filme mi ne prikazuje podnapisov, zato bi kupil nek predvajalnik. Gledam "blureje" DVD, dvix, filme serije itd..

Potrebujem nek predvajalnik, da ga dam na mrežo (filmi bodo na WD MyCoudu) da bo podpiral vse podnapise in vse formate filmov.

Gledal sem: WD TV, Minix Neo U1. Pa bere to podnapise? Oz kaj drugega?

Hvala za nasvete.
 

skrba

Zelenc'
23. jul 2012
15
0
1
Citat:
Uporabnik JackSparrow pravi:
Naloži si Kodi na TV ( če ti omogoča) ali prenosnik in rešil boš vse težave glede podnapisov.

Če dam "KODI" na TV, imam potem dostop do WD MyClouda, ker me zanima vsebina z diska in ne direkt iz interneta?
Če dam "KODI" na leptopa, lahko potem preko mreže gledam po TVu? (ne bi gledal na leptopu, seveda vse brezžično in ne HDMI)

Hvala.
 
Nazadnje urejeno: