Kateri Kodek za najlepšo sliko?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.277
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kateri kodek omogoča najlepše predvajanje DVDRipov?

Nekateri pravijo Divx 6.x, nekateri FFDSHOW..., nekateri kritizirajo FFDSHOW, ker je nestabilen...


BTW: katero verzijo FFDSHOW-a rabim sploh, če imam core 2 duo procesor?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz imam ffdshow, pa dosedaj še ni zatajil pri nobenem filmu. Z vključenim noise-om se mi zdi, da je tudi slika boljša (ker ima dodano granulacijo - pač osebna preferenca).
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Jaz imam ffdshow, pa dosedaj še ni zatajil pri nobenem filmu. Z vključenim noise-om se mi zdi, da je tudi slika boljša (ker ima dodano granulacijo - pač osebna preferenca).

Nisi napisal kero verzijo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Težko rečem. Cca vsake pol leta dam najnovejšo, pa od nekje leta 2004 še ni bilo težav.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.309
-8.451
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
BTW: katero verzijo FFDSHOW-a rabim sploh, če imam core 2 duo procesor?
Katerokoli
tongue-1.gif

No, fino je, da imaš tistega s podporo SSE, ker najmanj obremeni procesor.(imaš običnega, z MMX in SSE)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.277
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sem poinštaliral kar DIVX codec. S FFDSHOWom mi slika ni bila najbolj všeč... zdaj dela vse ok. Dodal še COREAVC za i HDV filme z visokim bitrateom in dela odlično..., potem pa še dodal nvidia pure decoder za strojno dekodiranje DVD filmov... Sem prebral na parih straneh, da je najboljša odločitev.
smile-1.gif



Lahko pa določimo nek vsem znani filmček, ki se vrti po netu... npr. prvi del Prison Break 3. sezona..., pa prilepimo screenshot z različnih codecov.

Hvala vsem.


PS: nekdo je predlagal codec pack. Se tega ognem že par let..., je sama navlaka, potrojeni codeci, ki jih nikoli ne rabiš itd... Odsvetujem.


Zaenkrat imam:

-DIVX 6.6
-AC3 filter
-CoreAVC
-Nvidia Pure Decoder
-Quick Alternative
-Real Alternative
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
K-Lite je kr v redu sporihtan, nič ni potrojeno ali kaj podobnega.

Jaz uporabljam tega: http://www.codecguide.com/features_standard.htm

Zadnje čase sicer uporabljam The KMPlayer ker predvaja vse živo brez inštaliranja codecov. Slika je včasih malenkost slabša kot če bi inštaliral kodeke ampak je fajn met en program za vse (quicktime, real, divx, xvid, mpeg...).