Kateri karavan do 22k?

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Sam cakam Octavio in imam zaenkrat nadomestno Toyoto Corolo Hybrid... Avtomatik, bencinar, poraba okoli 6l... Za mestno voznjo super, na avtocesti mam pa obcutek da bo masino ven vrglo ko pospesujem do 140...:) Sicer povsem korekten avto, samo tezko se navadim na manjko prostora - prej sem vozil Passata in se pozna manjsi prtljaznik, manj prostora na zadnji klopi... Najbol pa me moti majhen tank za gorivo in sem vsak teden na bencinski... :)

Kaksne so kaj cakalne dobe za Octavio zdaj? Ce kdo ve iz prve roke realne dobe...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Zakaj se tako strogo držati kriterijev. Menjati avto na štiri leta, potem si pa postavit fiksno ceno za katero ne dobiš nič od tega, kar si želiš. Raje počakaj še dve leti in si kupi avto, ki ti bo vsaj malo v veselje. Sploh pa sedaj ni pravi trenutek za nakup avta, razen če res nujno rabiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.252
134
63
Celje
Nevem zakaj si odrezal megana, predvidevam da bi 40kkm na leto najlepse prezivel v njem. Glede na to da je star model gre verjetno cenovno skozi tudi z boljso opremo, pa se 5let zastonj servisa in garancije se ponavadi dobi. Niso problematicni, celo crickov nimajo, ce se ze kaj pokvari pa zrihtajo v par urah. Jaz bi v leonu umrl v pol ure (neudobno, neka cudna notranjost, obcutek utesnjenosti, cuden bencinar....)
Cisto osebni razlogi, neke zamere imam do Renaultov.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.252
134
63
Celje
Sam cakam Octavio in imam zaenkrat nadomestno Toyoto Corolo Hybrid... Avtomatik, bencinar, poraba okoli 6l... Za mestno voznjo super, na avtocesti mam pa obcutek da bo masino ven vrglo ko pospesujem do 140...:) Sicer povsem korekten avto, samo tezko se navadim na manjko prostora - prej sem vozil Passata in se pozna manjsi prtljaznik, manj prostora na zadnji klopi... Najbol pa me moti majhen tank za gorivo in sem vsak teden na bencinski... :)

Kaksne so kaj cakalne dobe za Octavio zdaj? Ce kdo ve iz prve roke realne dobe...
Cakalne dobe so odvisne od zelja. Po domace…vec elektronike zelis, dlje cakas. Neka osnovna bencinarka pa se dobi v treh mesecih.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.252
134
63
Celje
Zakaj se tako strogo držati kriterijev. Menjati avto na štiri leta, potem si pa postavit fiksno ceno za katero ne dobiš nič od tega, kar si želiš. Raje počakaj še dve leti in si kupi avto, ki ti bo vsaj malo v veselje. Sploh pa sedaj ni pravi trenutek za nakup avta, razen če res nujno rabiš.
Glavni kriterij (cena) je postavljen s strani firme. Znotraj tega budgeta se lahko vzame karkoli zelis, pod pogojem, da gre za nov avto.

Vem, da je trenutno zgodovinsko najslabsi trenutek za nabavo avtomobila, ampak je pac tako naneslo, da ga ravno zdajle rabim. Cez stiri leta bom itak nabavljal novega…
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.379
1.359
113
tega tudi sam ne vem, smo pa pred casom razpravljali o vwjih z led lampami, ki da imajo pranje prav zaradi preseganja te meje...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.917
2.393
113
Kaj pa opcija karavana kot tovorno vozilo? Če bi preživel s takšnim prtljažnikom, pa vzel kaj dražjega? Brez DDV pa bo bil okrog 22kEur.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.379
1.359
113
Glede na to, da firma očitno jemlje svoje interne predpise resno je za tako telovadbo verjetno le malo šans, čeprav ideja ni slaba.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.214
5.770
113
tega tudi sam ne vem, smo pa pred casom razpravljali o vwjih z led lampami, ki da imajo pranje prav zaradi preseganja te meje...
Jaz npr. pranja nimam, je pa možno. Žarometi so v obeh primerih enaki. Pa tudi ni en izmed teh modernih "eko" led variant, ki ne rabijo niti avtomatskega prilagajanja višine.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.379
1.359
113
Avt. prilagajanja glede na obtežitev zadnje preme? Aha, zato je OP pisal, da ima avto ročno nastavljanje višine snopa žarometa :zmaga:

Tako torej pridemo do sklepa, da se da LED lampe narediti tudi tako slabo svetilne kot halogenke (ne rabijo ne pranja in ne at. nastavitve višine snopa). Le svetijo bolj belo.

Ena sama žalost je tole.