Kateri hibridni avto kupiti (2018/19)? (do € 40.000,-)

Za kateri hibridni avto bi se odločili?

  • Toyota C-HR hibrid

    Glasovi: 7 10,8%
  • Toyota Auris Touring Sports hibrid

    Glasovi: 12 18,5%
  • Mitsubishi Outlander PHEV

    Glasovi: 10 15,4%
  • Toyota Prius hibrid

    Glasovi: 5 7,7%
  • Toyota Prius + hibrid

    Glasovi: 2 3,1%
  • Toyota Prius Plug-in hibrid

    Glasovi: 4 6,2%
  • KIA OPTIMA plug-in hibrid

    Glasovi: 3 4,6%
  • Hyundai IONIQ

    Glasovi: 3 4,6%
  • Hyundai IONIQ plug-in hibrid

    Glasovi: 18 27,7%
  • Kia Niro hibrid

    Glasovi: 1 1,5%

  • Skupaj glasov
    65

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Problem pri porabi je pospeševanje, to največ prinese k porabi, ne samo pri hibridu, tudi pri "klasiki".

Tole se nebi strinjal, največji problem pri porabi je zaviranje, če znaš kinetično energijo izkoristiti boš imel potem bolj kot ne porabo odvisno samo še od zračnega in kotalnega upora. Večina vozil pri pospeševanju vozi pri optimalnem izkoristku, problem so nizke moči za vzdrževanje hitrosti (tudi na AC, če menjalnik ne dopušča nizkih obratov) in zaviranja.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Jup, izkoriščanje preostale kinetične energije vozila, namesto kurjenje le te na zavorah, pomeni veliko razliko v porabi.
Glede pospeševanja se strinjam s tem, da se da s konzervativnim prišparati še kak deci, vendar niti približno toliko, kot s pametnim izkoriščanjem kinetične energije ter izogibom vožnji pri višjih hitrostnih, kjer kuriš veliko energije na ogrevanje zraka zaradi zračnega upora.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Problem je vsaka pretvorba energije, cca 20% bi naj bilo izgub zaradi tega. Magari se gre o polnjenju, pospeševanju, regeneraciji...

zato je recimo glide najboljša opcija za EV avte.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Tole je še en mit. Ravno elektrika omogoča hibridu tako nizko porabo. Celo več Ring gear na katerga je povezan MG2 je preko zobnika direktno povezan na kolesa. Ko spustiš plin na AC, bo enako preklopil v EV način za nekaj časa, odvisno od pospeševanj naprej. Elektro motor nikoli ni mrtva teža.
Aha razumem, v bistvu ti elektromotor ves čas pomaga, ker praktično ni poti, kjer se ne bi baterija vsaj malo regenerirala tako ali drugače; končni rezultat pa je seveda večja poraba kot sicer na krajših razdaljah, ampak še vedno nižja kot pri primerljivem klasičnem vozilu.


Namesto dolgega teoretiziranja, sem jaz pristaš tega, da se da konkretne vozne navade "na mizo" in potem na podlagi tega oceni, kaj komu paše.
Večina ljudi ima na dnevni ravni iste poti in razdalje, če pa ne dnevna, pa vsaj tedenske.

NekdoK, si že naredil to?
Ne bit preveč pameten prosim :cool:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Aha razumem, v bistvu ti elektromotor ves čas pomaga, ker praktično ni poti, kjer se ne bi baterija vsaj malo regenerirala tako ali drugače; končni rezultat pa je seveda večja poraba kot sicer na krajših razdaljah, ampak še vedno nižja kot pri primerljivem klasičnem vozilu.

delno razumeš prav (če gledamo toyoto). Elektromotor ne pomaga, je del pogonskega sklopa. Brez elektromotorja bi avto stal an mestu. Baterija se polni v vsakem trenutki, ko je višek moči pri ICE, polni vedno ko spustiš gas, vedno ko zaviraš, včasih polni tudi takrat ko poganja elektromotor. Stvar je namensko iz nule grajena tako, da eno brez drugega ne gre.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Vidim, da se tega Mondea večkrat omenja. Je to v redu hibrid? Bo Ford nadaljeval z njihovo proizvodnjo?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Vidim, da se tega Mondea večkrat omenja. Je to v redu hibrid? Bo Ford nadaljeval z njihovo proizvodnjo?

Jaz sem ga vozil in sem bil z njim zelo zadovoljen. Bi ga kupil, ampak je me motil prtljažnik pri limuzini. Čakam na karavana in ga bom vzel. Upam, da bo cena enaka, ker je vsaj za limuzino zelo ugodna v primerjavi s tem, kar dobiš.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Kakšna pa je Fordova hibridna rešitev? Je to lasten koncept, ali imajo tehnologijo kupljeno oziroma izposojeno od drugje?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Vidim, da se ljudje sprašujejo o smislu Priusa, sedaj ko ima Toyota toliko hibridov v ponudbi; ampak kot kaže bo Prius dobil tudi 4-kolesni pogon, tako da je spet zanimiv. Kdo ve, ali bo še kakšen Toyotin hibridni model imel 4WD?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Rav 4 ga ima že nekaj časa, to je kombinacija klasičnega toyota hibridnega pogona spredaj in dodaten elektromotor zadaj. Za offroad ga ravno ne hvalijo oz. se ga nasplošno ne priporoča če je zahteva "4WD".
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK