Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.619
11
48
Murska Sobota
Ne razumem, kako ga za neke sanke lažje ujameš, razen če ima drugače od Mini 3 Pro.
Jaz ga spustim na 3m, se postavim pod njega, iztegnem levo roko, v desni samo pritisnem in držim gumb na daljincu za pristajanje. Dron se sam spusti, nekje 30cm nad roko se ustavi za cca. 2 sekundi, nato se počasi spusti dol do roke. Jaz samo prste stisnem in ga primem za trup. Po naslednjih dveh sekundah se sam izključi. Cel ta čas samo držim gumb za pristajanje.
Dumb proof do konca, če meni to uspe.
Pa nobenega prahu ne dvigne gor.

In lahko pišeš karkoli, tiste sanke definitivno vplivajo na čas letenja. Pač teža in aerodinamika. Ampak če imaš voljo na drona stavit neke nepotrebne kitajske dodatke, jih pač stavi. Ni pa potrebe po nekih Alteraših, ki tega kao ne potrebujemo. Če vzletaš in pristajaš na roko, potem tega sranja ne potrebuješ, ne kvazi ne potrebuješ. Pa kot sem omenil zgoraj si s tem čez 250g. Ampak ja, tebe to pač ne zanima.

PS: če pristajaš/vzletaš iz tal, znajo biti verjetno koristne, ker bo manj praha dvignil. Ampak sam absolutno priporočam dvig/spust z roke. In je rešeno.
dji je kitajski ... ali?

jaz priporočam kot dodatno opremo za 3 eur, ti pa ne

enako kot priporočam hack za višino itd., ti ne...

svet je pester
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.619
11
48
Murska Sobota
Aerodinamika vpliva na baterijo, nisem mislil na obvladljivost drona. Čeprav ravno pozitivno tudi na to ne, ker dvomim, da so kitajci v vetrovniku to dizajnirali in testirali.
Sem napisal, da če želi to stavit gor, je njegova zadeva in nimam nič proti temu. Se pa stvar zaključi, ko nam vsiljuje to kitajsko sranje, kot nekaj najboljšega na svetu. Čeprav je za moje letenje iz roke popolna neumnost.
nimaš sank, nisi probal :) ne na pamet
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kako pa je z zavarovanjem drona? Nekje sem bral, da se ga da zavarovati, da v primeru uničenja ipd. dobiš novega?
Tukaj malo prečekiraj. Ja, če ti pade in poškoduje in ga vrneš, dobiš novega za majhno doplačilo. Izbereš pravi dron in pravo zavarovanje. :)
Tudi, če ti pade v morje in ga ne najdeš, dobiš trugega, doplačilo pa je cca 250 EUR, odvisno od drona. :)
 

slojanez

Pripravnik
23. nov 2011
30
9
8
ksz

kaj pa Hover Air x1 (thehover.com). Ga imam, enostaven Dron, za letenje ne rabiš daljinca ali telefona. Trije pritiski in snema. Ima aktive Follow up, vse deluje s kamerami in AI. Je pa brez GPS, bolj za selfie uporabo. Kar pa ljudje v bistvu 95% rabimo.
dejansko potegneš iz žepa in vklopi s, izbereš način nato pa dela sam s pomočjo AI. Ima pa seveda svoje omejitve.
enega se zapakiranega imam naprodaj
lp
janez
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
ksz

kaj pa Hover Air x1 (thehover.com). Ga imam, enostaven Dron, za letenje ne rabiš daljinca ali telefona. Trije pritiski in snema. Ima aktive Follow up, vse deluje s kamerami in AI. Je pa brez GPS, bolj za selfie uporabo. Kar pa ljudje v bistvu 95% rabimo.
dejansko potegneš iz žepa in vklopi s, izbereš način nato pa dela sam s pomočjo AI. Ima pa seveda svoje omejitve.
enega se zapakiranega imam naprodaj
lp
janez
Jaz osebno nikoli ne bi dal toliko denarja za tak jajc.

Pa brez zamere.
 

Šatl

Zelenc'
10. okt 2018
3
0
1
Slovenija
Pozdravljeni fantje ali bolje rečeno dronisti.
Danes sem skorajda prebral kompletni tale forum o teh dronih. Zanimivo branje in vse pohvale tistim ,ki ste tudi delili teh nekaj zanimivih in lepih fotk iz ptičje perspektive. Krasne fotke. Ker vas je kar nekaj profesionalcev bi vas vprašal ali je že kdo letel z FPV (first personal view) dronom? (Upam ,da sem prav napisal) Kot je tale npr. DJI AVATA z očali goggles integra? Ker se mi ta zadeva ful zdi zanimiva. Menda imaš isti pogled z očali, kot bi sedel v letalniku in krmariš samo z tistim kot z "brezžičnim joistikom" in se podajaš po terenu. Če je kdo letel me zanima ,če se to res tako tekoče predvaja in dejansko tako fino?
LP
 

slojanez

Pripravnik
23. nov 2011
30
9
8
Itak, daš 50€ več in imaš DJI.
To je vse res, nameni so različni, Hover vzameš iz žepa pritisneš dve tipki in te snema. Pride nazaj na roko, pritisneš gumb in pospravim v žep.
kaksen pa je postopek z dji? Saj ga poznam, pa če hočeš kaj posnet z njim rabiš torbo opreme in je posneti 30 sekund cel projekt. Da ne govorim, da sportas ali kolesar is in bi čez 500m naredil se en posnetek….vsi ki so s tabo se te naveličajo čakat. Kvaliteta, kreativnost performanse pa so pri dji sigurno boljše. Ampak če hočem posnet sebe, družino, družbo je Hover to kar v 99% procentov zadostuje.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
To je vse res, nameni so različni, Hover vzameš iz žepa pritisneš dve tipki in te snema. Pride nazaj na roko, pritisneš gumb in pospravim v žep.
kaksen pa je postopek z dji? Saj ga poznam, pa če hočeš kaj posnet z njim rabiš torbo opreme in je posneti 30 sekund cel projekt. Da ne govorim, da sportas ali kolesar is in bi čez 500m naredil se en posnetek….vsi ki so s tabo se te naveličajo čakat. Kvaliteta, kreativnost performanse pa so pri dji sigurno boljše. Ampak če hočem posnet sebe, družino, družbo je Hover to kar v 99% procentov zadostuje.
Možno, da je tako.

DJI-ji so bolj za snemat v hosti ali po travnikih. :)

Kako pa Hover ve, kaj hočeš posnet, če pritisneš zgolj dve tipki? Nimam Hoverja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski

slojanez

Pripravnik
23. nov 2011
30
9
8
Možno, da je tako.

DJI-ji so bolj za snemat v hosti ali po travnikih. :)

Kako pa Hover ve, kaj hočeš posnet, če pritisneš zgolj dve tipki? Nimam Hoverja.
Ima preddefiniran scenarije-Zoom out, bird eye, hoover (lebdi na mestu in kamera ti sledi), follow (leti za teboj), dolly track (leti pred teboj in te snema), imaš se ročno (vodiš preko telefona). Drugače vedno dela z AI: ko vzleti se te kamera zapomni in vedno pozicionira kamero nate. Tudi če je skupina sledi tebi. Enostavno, kot selfie kamera.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ima preddefiniran scenarije-Zoom out, bird eye, hoover (lebdi na mestu in kamera ti sledi), follow (leti za teboj), dolly track (leti pred teboj in te snema), imaš se ročno (vodiš preko telefona). Drugače vedno dela z AI: ko vzleti se te kamera zapomni in vedno pozicionira kamero nate. Tudi če je skupina sledi tebi. Enostavno, kot selfie kamera.
Fajn. Če bi imel nalepko, da je igrača, bi ga lahko uporabljal brez registracije. :)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
Niso navedli modela, tako da 5 km do 50 km. Če ga postavijo na Ljubljanski grad imajo tudi s kratkim dosegom dovolj dela s turisti (in nekaterimi domačini).