Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Evo, nabavil sem DJI Mavic Mini 2 SE. Mi lahko kdo na kratko svetuje, kaj je potrebno narediti. Izpit, registracija ipd. , da ne bi imel težav. A ta dron leti višje od 120 m ali ga je potrebno hackat. Na kaj moram paziti, da bo vse po propisima itd.

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
mah me kompliciraj.

leti po pameti, ne vsiljuj se folku, ti bodi od folka umaknjen med pilotiranjem, ker drugace je en kup vprasanj.... poslikas in pospravis.

imas pa na netu vse napisano kaj in kako, ampak je tok zakompliciran, da bos na koncu ugotovil da lahko letis le nikjer.

mini je itak tok lahek, da ne rabis nekih dodatnih izpitov itn...
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Evo, nabavil sem DJI Mavic Mini 2 SE. Mi lahko kdo na kratko svetuje, kaj je potrebno narediti. Izpit, registracija ipd. , da ne bi imel težav. A ta dron leti višje od 120 m ali ga je potrebno hackat. Na kaj moram paziti, da bo vse po propisima itd.

Priporočam, da se še nabavijo sanke za lažje pristajanje. Tudi na roko lažje pristane oz ga lažje primeš, nato pa dron obrneš na glavo in ugasne (mali triki).


Zdi se mi, da sem na začetku lahko v appu nastavil na 500m in je tudi tako letel, dokler mi na eni seansi ni zaklenil na 120m in zadeve nisem mogel več sanirati.

Tu sem skašljaš za hackan fw

ki odklene višino in odpravi omejitve glede lokacij... po hacku pač paziš, da več ne upgrejdaš naprave, appa, itak ni nobene potrebe

drugače pa ja, spletna registracija operaterja za ta dron je ok


jim naj doniram 40 eur (spletna plenitev) pa lahko letam tudi pri nas?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Jaz pa ne priporočam sank. Dodatna teža, torej manjši čas letenja. Pa formalno si verjetno čez 250g.
Sploh ne vem zakaj bi jih uporabljal. Jaz vzletam in pristajam vedno na roko, zato da mi prah ne gre v dron ali propelerje.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Tako je, sanke so brezvezne…

Pristajati na roko se je zelo enostavno nauciti in na tak nacin lahko vzletis/pristanes dobesedno kjerkoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
jap, lahko bi en gumb tam nekje na dron dali, da ga ugasnes, ko ga primes v roko... k vseen je mal zoprno z eno roko ga drzat in z drugo ugasat na daljincu.

nisem pa vedel za trik, da ga okol obrnes... sicer na mavic pro pomoje ne dela, k nisem nikjer zasledil, da bi to kdo uporabljal...
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Jaz pa ne priporočam sank. Dodatna teža, torej manjši čas letenja. Pa formalno si verjetno čez 250g.
Sploh ne vem zakaj bi jih uporabljal. Jaz vzletam in pristajam vedno na roko, zato da mi prah ne gre v dron ali propelerje.
Jaz pa jih priporočam, brez težav 900m višine, kakor tudi čas delovanja do pol ure.

Ne vpliva, so pa fajn za pristajat, kjer je teren težaven pa tudi v roko ga lažje ujameš.

Alter mojstri pa seveda tega ne rabijo, kakor tudi ne dodatne baterije :)
 
  • Haha
Reactions: urby20

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Evo, nabavil sem DJI Mavic Mini 2 SE. Mi lahko kdo na kratko svetuje, kaj je potrebno narediti. Izpit, registracija ipd. , da ne bi imel težav. A ta dron leti višje od 120 m ali ga je potrebno hackat. Na kaj moram paziti, da bo vse po propisima itd.

Je bil včeraj vebinar na temo Vse o dronih. Imaš na facebooku zasebno datoteko posnetek tega. Tam boš izvedel vse o prijavah, registraciji, pravilih letenja in še kaj. :) Tam povej, da si iz Alterja, ker je to zasebna skupina. :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
jap, lahko bi en gumb tam nekje na dron dali, da ga ugasnes, ko ga primes v roko... k vseen je mal zoprno z eno roko ga drzat in z drugo ugasat na daljincu.

nisem pa vedel za trik, da ga okol obrnes... sicer na mavic pro pomoje ne dela, k nisem nikjer zasledil, da bi to kdo uporabljal...
Jaz samo gumb na daljincu držim in se dron po sekundi izključi. Mini 3 pro.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ne vpliva, so pa fajn za pristajat, kjer je teren težaven pa tudi v roko ga lažje ujameš.
Ne razumem, kako ga za neke sanke lažje ujameš, razen če ima drugače od Mini 3 Pro.
Jaz ga spustim na 3m, se postavim pod njega, iztegnem levo roko, v desni samo pritisnem in držim gumb na daljincu za pristajanje. Dron se sam spusti, nekje 30cm nad roko se ustavi za cca. 2 sekundi, nato se počasi spusti dol do roke. Jaz samo prste stisnem in ga primem za trup. Po naslednjih dveh sekundah se sam izključi. Cel ta čas samo držim gumb za pristajanje.
Dumb proof do konca, če meni to uspe.
Pa nobenega prahu ne dvigne gor.

In lahko pišeš karkoli, tiste sanke definitivno vplivajo na čas letenja. Pač teža in aerodinamika. Ampak če imaš voljo na drona stavit neke nepotrebne kitajske dodatke, jih pač stavi. Ni pa potrebe po nekih Alteraših, ki tega kao ne potrebujemo. Če vzletaš in pristajaš na roko, potem tega sranja ne potrebuješ, ne kvazi ne potrebuješ. Pa kot sem omenil zgoraj si s tem čez 250g. Ampak ja, tebe to pač ne zanima.

PS: če pristajaš/vzletaš iz tal, znajo biti verjetno koristne, ker bo manj praha dvignil. Ampak sam absolutno priporočam dvig/spust z roke. In je rešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Ne razumem, kako ga za neke sanke lažje ujameš, razen če ima drugače od Mini 3 Pro.
Jaz ga spustim na 3m, se postavim pod njega, iztegnem levo roko, v desni samo pritisnem in držim gumb na daljincu za pristajanje. Dron se sam spusti, nekje 30cm nad roko se ustavi za cca. 2 sekundi, nato se počasi spusti dol do roke. Jaz samo prste stisnem in ga primem za trup. Po naslednjih dveh sekundah se sam izključi. Cel ta čas samo držim gumb za pristajanje.
Dumb proof do konca, če meni to uspe.
Pa nobenega prahu ne dvigne gor.

In lahko pišeš karkoli, tiste sanke definitivno vplivajo na čas letenja. Pač teža in aerodinamika. Ampak če imaš voljo na drona stavit neke nepotrebne kitajske dodatke, jih pač stavi. Ni pa potrebe po nekih Alteraših, ki tega kao ne potrebujemo. Če vzletaš in pristajaš na roko, potem tega sranja ne potrebuješ, ne kvazi ne potrebuješ. Pa kot sem omenil zgoraj si s tem čez 250g. Ampak ja, tebe to pač ne zanima.

PS: če pristajaš/vzletaš iz tal, znajo biti verjetno koristne, ker bo manj praha dvignil. Ampak sam absolutno priporočam dvig/spust z roke. In je rešeno.

dobr, kaj zdej kompliciras?

ok, leti 35 sekund manj, aerodinamike mu nic ne zje.be, ker so motorji mocnejsi in se vedno leti po komandah.

policaj/redar ga pa tud ne bo tehtal, ce te bo zalotil da letis nad centrom mesta. pa tud ce bi ga, se za tiste 10dag ne bi sekirali.

ce je tko vajen, naj pac leti kakor mu pase.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
dobr, kaj zdej kompliciras?

ok, leti 35 sekund manj, aerodinamike mu nic ne zje.be, ker so motorji mocnejsi in se vedno leti po komandah.

policaj/redar ga pa tud ne bo tehtal, ce te bo zalotil da letis nad centrom mesta. pa tud ce bi ga, se za tiste 10dag ne bi sekirali.

ce je tko vajen, naj pac leti kakor mu pase.
Aerodinamika vpliva na baterijo, nisem mislil na obvladljivost drona. Čeprav ravno pozitivno tudi na to ne, ker dvomim, da so kitajci v vetrovniku to dizajnirali in testirali.
Sem napisal, da če želi to stavit gor, je njegova zadeva in nimam nič proti temu. Se pa stvar zaključi, ko nam vsiljuje to kitajsko sranje, kot nekaj najboljšega na svetu. Čeprav je za moje letenje iz roke popolna neumnost.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Direkt pri DJIu, care paket ali kaj že je.
Preračunaj, če se ti splača. Jaz osebno ga nisem vzel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car