Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
V višino sem ga spravil nekje 900m iz izhodišča (pa še bi šlo), razdalja pa tudi zelo solidna.
Sicer ne vem, kje si ga to spravil, ampak fajn se je zavedati, da nebo ni tvoja lastna zadeva in so gor lahko tudi drugi leteči objekti.
Očitno je tebi vseeno, če kakšnega padalca/jadralca na tla spraviš. Če se bo to zgodilo, močno upam, da te bodo za zapahe spravili.
Namreč pravila niso za brez veze postavljena. In če nekaj lahko, še ni nujno, da je to pametno/smiselno/varno.
Meni je tudi malo bed, ker ne morem top shit fotke naredit, a bi se ob tem videl še sosedov bazen. Pač naredim slabšo fotko. Enim je pa očitno vseeno za to.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.579
283
113
se nikoli nisem naletel na tako omejitev... a to je kje v hosti al kje?

edin vcasih se morem nekam vpisat, ce je kaksna "vojaska" cona. visinskih omejitev pa se nisem zasledil...
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Sicer ne vem, kje si ga to spravil, ampak fajn se je zavedati, da nebo ni tvoja lastna zadeva in so gor lahko tudi drugi leteči objekti.
Očitno je tebi vseeno, če kakšnega padalca/jadralca na tla spraviš. Če se bo to zgodilo, močno upam, da te bodo za zapahe spravili.
Namreč pravila niso za brez veze postavljena. In če nekaj lahko, še ni nujno, da je to pametno/smiselno/varno.
Meni je tudi malo bed, ker ne morem top shit fotke naredit, a bi se ob tem videl še sosedov bazen. Pač naredim slabšo fotko. Enim je pa očitno vseeno za to.
v tujini letam, tam ni bilo nič drugega v zraku, morda ptiči

po pameti se leta, bedaki pa predpise sprejeli, da se pleni

slovenija zahojena
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Janez_Krajnski

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
po pameti se leta, bedaki pa predpise sprejeli, da se pleni

slovenija zahojena
Ja, morda zaradi takih kot ti.
Me res zanima, kako ti vidiš 900m visoko, kaj je v zraku. Jaz ga pri 120m ne vidim več. Drugače se strinjam, da je 120m skoraj premalo in bi verjetno s pametjo lahko nekje na samem mirno letel tudi kaj višje, saj se jadralce, itd. vidi brez težav tudi na višji višini. Ampak 1km? Hm. Ne vem no.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Ja, morda zaradi takih kot ti.
Me res zanima, kako ti vidiš 900m visoko, kaj je v zraku. Jaz ga pri 120m ne vidim več. Drugače se strinjam, da je 120m skoraj premalo in bi verjetno s pametjo lahko nekje na samem mirno letel tudi kaj višje, saj se jadralce, itd. vidi brez težav tudi na višji višini. Ampak 1km? Hm. Ne vem no.
tam ko slikam ni jadralcev :) in mali dronček ga bo kihnil ali...

pol ga bo tudi galeb nabodel, ki je večji in močnejši

po pameti ti pravim...

a ko pa plačaš pa padalci nenadoma izginejo :)

dron ima kamero v živo...vidiš kaj dogaja okoli
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
en primer, ko vletiš med " jadralce "

dji_fly_20230731_195642_61_1690827183980_photo_optimized.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.275
113
Sem šel na google map gledat, koliko je 120m. Malo. MALO!
Te kar gor potegne, če ni kake blokade.

p.s. koliko m je tale zgornja slika obale?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Da mao obudim temo. Je bilo veliko govora o DJI, meni je všeč tale ! Kakovost, cena? Primeren za čistega začetnika?
Tole je precej švoh zadela in seveda tudi poceni.
Poglej med rabljenimi.
tvojga en prodaja za 280 EUR.


Priporočam Mini 3 pro.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
in prostor v omari... :) te zadeve slej ko prej obležiji, enako kot action kamere

SE model je zelo solidna zadeva in cena ni roparska

mini3 nesmisel za hobijaša in omaro
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
tam ko slikam ni jadralcev :) in mali dronček ga bo kihnil ali...

pol ga bo tudi galeb nabodel, ki je večji in močnejši

po pameti ti pravim...

a ko pa plačaš pa padalci nenadoma izginejo :)

dron ima kamero v živo...vidiš kaj dogaja okoli
Ne vem kaj mešaš plačilo zraven. Ker ko plačaš, si omejen na 120m. S plačilom ti višine ne dvignejo. Ali jaz česa ne vem?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.579
283
113
Tole je precej švoh zadela in seveda tudi poceni.
Poglej med rabljenimi.
tvojga en prodaja za 280 EUR.


Priporočam Mini 3 pro.

tudi jest priporcam minija.

ima ga kolega, je bol prirocen kot mavic pro, tisji, edin daljinc je neki drugacen... fotoaparat ima dober, vec lahko letis z njim, ker je lazji od 250g...

za ta denar odlicen dron.