Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
težko je dokazat kdo je letel... treba je dobil logfile.

greš v en grmovje, kjer pristaneš... kdo te bo videl? in tud če te bo, njegova beseda proti tvoji...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
težko je dokazat kdo je letel... treba je dobil logfile.

greš v en grmovje, kjer pristaneš... kdo te bo videl? in tud če te bo, njegova beseda proti tvoji...

Ti kr. Jaz zaenkrat nimam želje po kakem grmovju se skrivat. :)
A ti to govoriš o letenju brez registracije (40 EUR) ali letenju po letališčih?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
haha, po letališčih itak da ne! nisem nor!

govorim o letenju brez registracije, po pravilih.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ok, če se gremo picajzle...če te redar/policaj/inšpektor vidi z dronom (recimo da je stručko in prepozna škatlo) na ramenih ali pod roko-ali te lahko že na podlagi tega legitimira, če maš licenco ali ne? dejansko imaš dron pospravljen. se tudi tukaj šteje "namen" ali te mora dejansko ujeti med letenjem. oziroma, kot ste že rekli, če te prijavijo in ti lepo tam počakaš policijo?
pač, samo pogovarjamo se...da ne bo kdo mislu, da mislim bedarije delat :)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
težko je dokazat kdo je letel... treba je dobil logfile.

greš v en grmovje, kjer pristaneš... kdo te bo videl? in tud če te bo, njegova beseda proti tvoji...

e, to. kako bo lahko to pridobil? ima policaj takoj pravico pogledat ali mora dobiti od sodišča potrdilo? ker, lastnina...isto kot ne more kar v avto ali v hišo brez dovoljenja.

 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
kak logfile, temu se rece osebna zaznava oz. se uvede hiter postopek, ce je prijavitelj pripravljen pricat. Ce boste hoteli na crno furat vam bo to ratalo (balkan style), podobno kot prehajanje obcinskih mej - je zelo majhna moznost, da te bo kdo dobil, ljubljancan pa bi se takrat kaj zbluzil, da bi ga spustili :)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ok no, tko si zdejle to povedal, kot da so piloti dronov sama golazen :) in iščejo izgovore, zakaj ne bi smeli leteti mimo parlamenta na 10 metrov višine. ja, balkan style se bo (še) vedno letel, a če pameten človek leti, ne bo problemov.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
e, to. kako bo lahko to pridobil? ima policaj takoj pravico pogledat ali mora dobiti od sodišča potrdilo? ker, lastnina...isto kot ne more kar v avto ali v hišo brez dovoljenja.
Možnosti je veliko:
Nekdo te vidi in prijavi, da si letel tik ob oknu kopalnice, kjer se je tuširala žena, vidi te, kako si zelo spretno po končanem špijuniranju spretno pristal dron Mini 2 v roko.
Za tem se odpelješ z avtom Audi reg. št. ta pa ta.
-------------------------
Lani je nekdo na veliko prijavljal na agencijo fotografje in jih pošiljal kot prijavo nezakonitega letenja. Agencija je kljub anonimni prijavi gnjavila prijavljene.
Vse živo se je dogajalo. Sedaj gre vse na novo.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
čak no, sej (še) nismo v najbolj demokratično oranžni domovini prava na svetu :) tam so drugačni zakoni in pravice...za navadne drone moraš narediti skoraj pilotski izpit (sem malo gledal izpite 107 na netu), če hočeš uradno letet (komercialno) IN objavljat na tubi.
mare2: sej nočem bit frajer...ampak, do okna kopalnice, kjer se kopa nekogaršnja žena...lahko z dronom priletiš iz par kilometrov oddaljenega homepointa :) tako da dvomim, da me bo mož videl, hehe
ja, je pa res...tudi v ameriki je faa (v karanteni niso delali in so doma pregledovali posnetke in klicali naokoli) "težila" avtorjem, naj ali naredijo tečaj, odstranijo posnetek ali v bodoče upoštevajo določena pravila. skratka...kot vedno zaradi nekaj "pajacev" pade kritika na vse ostale prisebne pilote. nič novega. žal.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Tudi avanturisti, ki so objavili posnetke šotoriranja v Triglavskem narodnem parku so dobili na domač naslov plačilni nalog.
Zakaj bi bilo pri objavi posnetkov iz drona na YT ali FB drugače?!
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hja, to se strinjam, pravila so pravila (namenjena da se kršijo). sej pravim, nečimrnost je hudič...sploh, ko jo spraviš na socialna omrežja :)
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
"težila" avtorjem, naj ali naredijo tečaj, odstranijo posnetek ali v bodoče upoštevajo določena pravila. skratka...kot vedno zaradi nekaj "pajacev" pade kritika na vse ostale prisebne pilote. nič novega. žal.

Problem je v tem, da s posnetki ni bilo nič narobe. Tudi kasneje so postopke ustavili. Zgolj zajebancija. :)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
sori, referiral sem na ameriške inšpektorje.
malo za šalo, sem si vzel dobro uro cajta in šel čez njihov part 107 tečaj. in ga naredil. ampak za mišjo (min 42 pravilnih). to seveda NI pravi tečaj, ampak testni z pravimi vprašanji. seveda pomaga, če si poprej malo pogledaš zadeve :) ker mi ff ne prikazuje slik v vprašalniku, sem malo guglal ali pa na pamet kresnil...
1610832864636.png
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
sori, referiral sem na ameriške inšpektorje.
malo za šalo, sem si vzel dobro uro cajta in šel čez njihov part 107 tečaj. in ga naredil. ampak za mišjo (min 42 pravilnih). to seveda NI pravi tečaj, ampak testni z pravimi vprašanji. seveda pomaga, če si poprej malo pogledaš zadeve :) ker mi ff ne prikazuje slik v vprašalniku, sem malo guglal ali pa na pamet kresnil...
Poglej priponko 41069

Vsakič, ko narediš kak izpit ali test se kar precej naučiš. :)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
jup, to se strinjam. čeprav, roko na srce, zgornji je bil res le kot en preizkus znanja. da bi zadevo apliciral sem, v slovenijo, ni kake praktične vrednosti. ampak ja, nekaj vseeno potegneš iz tega. zdej bo verjetno ta slovenski na vrsti. počasi.
koliko časa zdrži baterija, če jo imaš v dronu oz polnilcu preden se sprazni? kakšen teden?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Admini - kaj če bi registracije in teste za dron farerje preselili v svojo temo, tu pa naj ostanejo vprašanja in odgovori povezani z naslovom teme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski