Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
Uporabnik XXXL kateri dron imaš? Kako se obnese?
DJI Mavic Pro... in samo najboljše od podpore lahko rečem... Kupil sem 14 dni starega, leta 2017, dobil zraven origan račun, itd... sredi 2018 je dron začel izgubljati stik s kontrolerjem, tako da mi je enkrat tudi v sili avtomatsko pristal... k sreči na zeleno stran Košute, ne na skalnato avstrijsko stran... Po kontaktu z DJI so mi svetovali, da pošljem dron in daljinec na njihov naslov na Nizozemsko, kjer so mi brezplačno zamenjali kontroler in vse kable... Nazaj sem dobil izdelek, ki spet 100% dela, brez plačila.
Zadeva je top, v hribih ga redno vozim po več kilometrov daleč, film in slike super, ni da ni. Mini2 sedaj je privlačen zaradi svoje majhnosti, je pa manj stabilen v vetru, kjer je mavic Pro še vedno v elementu. za moje potrebe odličen, res pa, da ni ranga 100€
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
DJI Mavic Pro... in samo najboljše od podpore lahko rečem... Kupil sem 14 dni starega, leta 2017, dobil zraven origan račun, itd... sredi 2018 je dron začel izgubljati stik s kontrolerjem, tako da mi je enkrat tudi v sili avtomatsko pristal... k sreči na zeleno stran Košute, ne na skalnato avstrijsko stran... Po kontaktu z DJI so mi svetovali, da pošljem dron in daljinec na njihov naslov na Nizozemsko, kjer so mi brezplačno zamenjali kontroler in vse kable... Nazaj sem dobil izdelek, ki spet 100% dela, brez plačila.
Zadeva je top, v hribih ga redno vozim po več kilometrov daleč, film in slike super, ni da ni. Mini2 sedaj je privlačen zaradi svoje majhnosti, je pa manj stabilen v vetru, kjer je mavic Pro še vedno v elementu. za moje potrebe odličen, res pa, da ni ranga 100€
Nisi razumel, mogoče boš po hitrem testu razumel.

Mogoče, ampak res samo mogoče, boš po zgornjem postu dojel, kaj pomeni podpora kinezov... pa ne letam jaz 7m okoli sebe, kot ti
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Sem bral na FB je nekdo napisal, da je kar nekam odfrčal. :) Je potem spraševal za Mini 2. :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Marsikateri dron od DJI je imel "fly away" bug. Na YT imaš en čisto noovi Inspire, ga prvič dvigne v zrak, malo levo-desno, naenkrat dron začne it navpično gor, do skoraj 1000m, tam nekaj časa čaka, potem pa se obrne za 180°s propelerji navzdol in s polnim šusom direkt v zemljo... Pa en ga prvič dvigne ob oceano, malo gor dol po plaži, nakar dron samo odpizdi proti odprtemu morju... za vedno. Pa Phantomi, tudi Mavici itd.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Marsikateri dron od DJI je imel "fly away" bug. Na YT imaš en čisto noovi Inspire, ga prvič dvigne v zrak, malo levo-desno, naenkrat dron začne it navpično gor, do skoraj 1000m, tam nekaj časa čaka, potem pa se obrne za 180°s propelerji navzdol in s polnim šusom direkt v zemljo... Pa en ga prvič dvigne ob oceano, malo gor dol po plaži, nakar dron samo odpizdi proti odprtemu morju... za vedno. Pa Phantomi, tudi Mavici itd.

Dober pilot obvlada tudi letenje, ko se izgubi GPS signal (v določenih primerih se GPS signal tudi odbija od zgradb) oz. ko npr.odsev na vodi zmede vizualni senzor. V kategoriji A2 po izjava, da obvladaš, pogoj za pridobitev izpita. :)

Dron v takih primerih kar zašiba nekam (ne lebdi na mestu). Tisti trenutek pilot prevzame vajeti v svoje roke.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Problem pri teh "fly away" bugih je bila popolna odoved komand. Ne moreš nič. Lahko samo pomahaš.
Drugo, o čemer pa govoriš ti, pa je izguba GPS signala in preklop v attitude mode. Tam pa zadevo še lahko rešiš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.122
113
Problem pri teh "fly away" bugih je bila popolna odoved komand. Ne moreš nič. Lahko samo pomahaš.
Drugo, o čemer pa govoriš ti, pa je izguba GPS signala in preklop v attitude mode. Tam pa zadevo še lahko rešiš...
Eh ne... Mare pravi, da če narediš izpit potem to obladaš, no. Prevzameš vajeti v roke pa je, saj ni važno da te komande ne ubogajo, v glavnem da imaš vajeti v rokah :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Saj načeloma ima prav, ker sta dva razloga za fly away. En je bug, kjer ne moreš nič, drugi pa je izguba GPS signala, kjer še vedno imaš polno kontrolo nad dronom. Izguba GPS signala se je prej pogosto dogajala, ker je podpiral samo GPS in je bilo število satelitov v dobrih dneh tam nekej 8-10, pod 5 imaš že sranje, pod tri pa pa-pa mode. Danes imamo 16 -20 satelitov BP
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pri fly-awy bugu program v bistvu zmrzne in nee deluje nič. Leti dokler ne pade dol. Pri attitude mode pa bo ob ponovni vzpostavitvi GPS-a avtomatsko preklopil nazaj v ta način. Pri izgubi GPS-a ponavadi dron ne odleti neznano kam, ampak ga spikirajo v kako stvabo, drevo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in McGiver

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Pri fly-awy bugu program v bistvu zmrzne in nee deluje nič. Leti dokler ne pade dol. Pri attitude mode pa bo ob ponovni vzpostavitvi GPS-a avtomatsko preklopil nazaj v ta način. Pri izgubi GPS-a ponavadi dron ne odleti neznano kam, ampak ga spikirajo v kako stvabo, drevo...

Koliko pa je takih primerov? Jaz imam Mini 2 in redno posodabljam. Lahko zares rečem, Mini 2 je dron leta. :) A to si videl dva primera na YT in sedaj cel halo delaš iz tega? Pri vsakem izdelku se zgodi kaka napaka. Nazadnje sem reklamiral Powerbank. A dam na YT? :)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.114
489
83
kranj
alora, malce sem preletel jutube glede mini2 in me zanima sledeče (od uporabnikov): je manjko sprednjih in zadnjih senzorjev napram air2 pomembno? je opcija track me iz air2 pomembna pri uporabi mini2? ko je lani prišel ven air2, sem si rekel, da bom tega nabavil (hehe) za začetek, ampak sedaj pa bolj navijam za mini2 (pa ne zaradi pravil in tečajev). ampak, air2 ima ravno teh nekaj bombončkov več, ampak, če je to vredno 500 eur več...??? koliko ima dejansko fly time mini2? air ima deklarirano 34 minut, real time pa cca 28 minut. torej pri mini2 z 31 minutami nekako frči 25 minut?
in glede tečaja...a to je 40 eur in potem na 3 leta obnavljaš???
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
alora, malce sem preletel jutube glede mini2 in me zanima sledeče (od uporabnikov): je manjko sprednjih in zadnjih senzorjev napram air2 pomembno? je opcija track me iz air2 pomembna pri uporabi mini2? ko je lani prišel ven air2, sem si rekel, da bom tega nabavil (hehe) za začetek, ampak sedaj pa bolj navijam za mini2 (pa ne zaradi pravil in tečajev). ampak, air2 ima ravno teh nekaj bombončkov več, ampak, če je to vredno 500 eur več...??? koliko ima dejansko fly time mini2? air ima deklarirano 34 minut, real time pa cca 28 minut. torej pri mini2 z 31 minutami nekako frči 25 minut?
in glede tečaja...a to je 40 eur in potem na 3 leta obnavljaš???

Air 2 je vreden svojega denarja. Zaradi omejitev zaradi teže sem prešaltal na Mini2. Za mini 2 je registracija 40 EUR velja 2 leti in pol, tečaj ni potreben, je pa užitek ga naredit, je brezplačen. Se veliko naučiš. :)

Čas letenja je podoben, itak zadnjih 5 minut skoz piska, da hoče pristat. :) Tisto sledenje pa senzorji. Ja, je užitek, ko gre za tabo kot kuža. V resnici če nerediš film, itak je sledenja samo 5 sekund, potem daš drug kader, da ni dolgočasno gledat.
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.114
489
83
kranj
Mare2: a če maš pa air2 ali kaj težjega, je pa 40 eur in še plačljiv tečaj? kaj si pa prej uporabljal za en dron? in, en majhen spoiler alert...mini2 ne tehta 249, ampak malo manj kot 240 g. razen, če se štejejo tudi zaščitne mreže za propelerje zraven?