Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Takšno (podobno) noname zadevo je sodelavec kupil na Wishu. Cel dan je porabil, da ga je delno umiril. Enostavno je lepil nanj uteži. Programsko ne moreš nič, mehansko ne moreš nič in edina opcija je odprt brisan prostor ter uteži. Vsaj umiril ga je. Neubogljivost komand, neubogljivost naprave ter vse ostalo pa ostne. Ob nakupu si vesel ko radio a veselje hitro mine, ko spoznaš uporabnost naprave. Žal. Malo denarja malo muzike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in XXXL

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Potem bolje kupiti kako renomirano rabljeno zadevo za nekje stotaka.... yuneec, dji (tello), hubsan, parrot, mogoče še eachine. Video bo za qrac, ampak vsaj letel bo ok. Če odmislim, da zadeva za tak denar še nima zaznavanja ovir
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Si že na stotaku! Pa še malo dodaš, da si na dveh in tu že dobiš zelo solidnega rabljenega Minija. Gimblal, nekaj senzorjev, dolgo avtonomijo leta, spodobna kamera...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Tudi možna pot... jaz bi raje kupil nekaj za stotaka kar solidno leti, ko osvojim veščine, (če ga prej stolčem sem še vedno zgubil samo stotko in ne dvestotko) pa grem nad 300, recimo minija fmc... za 200 rabljenega še nisem videl, v bistvu niti pod 300
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Moje mnenje je, da se boš lažje naučil z Minijem, kot z kakšno igračko. Dji ima sistem, da ga dvigneš in na slabem metru čaka tvoje komande. Potem samo dvigneš ter spoznavaš komande in se privajaš. Ko spustiš komande obstoji na mestu. Oziroma se ustavi na mestu. Jaz sem pri 54 letih prvič komandiral nekaj z daljincem. Prej nikoli. Pa je šlo brez težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Maxwell in sad
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Moje mnenje je, da se boš lažje naučil z Minijem, kot z kakšno igračko. Dji ima sistem, da ga dvigneš in na slabem metru čaka tvoje komande. Potem samo dvigneš ter spoznavaš komande in se privajaš. Ko spustiš komande obstoji na mestu. Oziroma se ustavi na mestu. Jaz sem pri 54 letih prvič komandiral nekaj z daljincem. Prej nikoli. Pa je šlo brez težav.
Jaz sem prvega minija razbil po eni uri leta. Mislil sem, da že obvladam zadevo in ko sem ga za trenutek izgubil iz vidnega polja, ker sem zapeljal za vogal hiše (na ekranu telefona pa je zaradi bleščanja bila slaba vidnost), sem izgubil občutek za smer leta, potegnil komando v napačno smer in BUM! Je bil kar težek karambol, tako da sem naročil novega, tale karambolirani pa je ostal za rezervne dele, kajti popravilo bi naj stalo okrog dve tretjini vrednosti novega. Potem sem bil bolj previden in doplačal dobrih 30 € za zavarovanje. Drugi val korone mi je sicer preprečil odhode na kakšne zanimive lokacije, tako da bom čakal do spomladi. Svoj kraj pa sem ob upoštevanju večine predpisov lepo posnel in sem s kvaliteto posnetkov zelo zadovoljen.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
2x polnjenje in nastavljanje zunaj na travniku je vsaj delno umirilo igračko. Vendar ga še vseeno malo odnaša. Bo treba še malo igranja...
Na video predstavitvah je tale SYMA dokaj zanimiva za upravljanje vsaj za mularijo kateri je namenjena.

Od 1.1.2021 pa zopet v veljavi neke nove EU direktive?!

1609067561876.png


DJI INVITES USERS TO “EMBRACE” NEW DRONE REGULATIONS IN EUROPE, EFFECTIVE FROM 31 DECEMBER
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Takšno (podobno) noname zadevo je sodelavec kupil na Wishu. Cel dan je porabil, da ga je delno umiril. Enostavno je lepil nanj uteži. Programsko ne moreš nič, mehansko ne moreš nič in edina opcija je odprt brisan prostor ter uteži. Vsaj umiril ga je. Neubogljivost komand, neubogljivost naprave ter vse ostalo pa ostne. Ob nakupu si vesel ko radio a veselje hitro mine, ko spoznaš uporabnost naprave. Žal. Malo denarja malo muzike.
Izkušnja z Eachaline za stotaka. Škoda vsakega eura. Stvar deluje, potem pa kar naenkrat začne neobvladljivo pikirat v tla. Čisto naključno. S full luft ga lahko za silo spraviš dol, brez da se sesuje do konca. Fotke so pa tudi kot bi bil en od prvih fotoaparatov 640x480.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.934
5.002
113
Moje izkušnje z "bikcem" sg906 so pa pozitivne. Video nije baš nešto, slike so pa že kar dobre. Letenje je tudi enostavno. Ko spustiš komande obstoji na mestu. Tudi v vetru. Pilot bi lahko sicer natančnejši. Tista minimalna hitrost obračanja in manevrov bi lahko bila manjša, če veste kaj mislim. Recimo če posnamem panoramski video 360 stopinj, bi si želel da bi obračanje bilo počasnejše recimo da bi obrat trajal 1 minuto, tako pa traja recimo 20 sekund.
Tudi pristanem tako, da ga pripeljem blizu sebe, stopim do njega ga spodaj malo primem z drugo roko stisnem gumb za pristanek in se motorčki samo počasi ustavijo. Če hočeš to naredit mora biti dron čisto pri miru, kar tale je.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
nočem biti pameten, ampak ravno zaradi takih igračk imam raje dražjo igračo, ki ima dobre žiroskope ipd gps gadgete, ki zadevo umirijo v luftu. saj je kul, četudi je 50 eur, a ti vzame pol veselja do "igranja", če se niti ne umiri...

dji tello za dobrega stotaka je odličen za igro in deco... tudi v prostorih v hiši... pol pa vidiš, če je zanimanje dalje,ali bo za omaro...

7 letnik ga v nulo upravlja, s telefonom...
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Moje izkušnje z "bikcem" sg906 so pa pozitivne. Video nije baš nešto, slike so pa že kar dobre. Letenje je tudi enostavno. Ko spustiš komande obstoji na mestu. Tudi v vetru. Pilot bi lahko sicer natančnejši. Tista minimalna hitrost obračanja in manevrov bi lahko bila manjša, če veste kaj mislim. Recimo če posnamem panoramski video 360 stopinj, bi si želel da bi obračanje bilo počasnejše recimo da bi obrat trajal 1 minuto, tako pa traja recimo 20 sekund.
Tudi pristanem tako, da ga pripeljem blizu sebe, stopim do njega ga spodaj malo primem z drugo roko stisnem gumb za pristanek in se motorčki samo počasi ustavijo. Če hočeš to naredit mora biti dron čisto pri miru, kar tale je.
danes so bili težki pogoji, sem na -10 najmanj letel, akuji so hitro klecnili, čeprav iz tople jakne
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
dji tello za dobrega stotaka je odličen za igro in deco... tudi v prostorih v hiši... pol pa vidiš, če je zanimanje dalje,ali bo za omaro...

7 letnik ga v nulo upravlja, s telefonom...

ja, seveda, omenil si dji. to zame ni igračka v smislu velikost ampak konkretna zadeva, tako v smislu programske kot strojne opreme. namigujem na vse noname kitajce iz alibabe, bangg...in podobnih, ki si skušajo odrezati tisti majhen kos drobtinic, ki jim jih dji prepusti.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
ja, seveda, omenil si dji. to zame ni igračka v smislu velikost ampak konkretna zadeva, tako v smislu programske kot strojne opreme. namigujem na vse noname kitajce iz alibabe, bangg...in podobnih, ki si skušajo odrezati tisti majhen kos drobtinic, ki jim jih dji prepusti.
dji tello je precej osnovna zadeva, 10m višine (30 po odklepu), nima gps, stabilizatorja itd.

zunaj mora biti nevetrovno...
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Prejel sem http://gbe.st/302xwPa

Prvo kar sem naredil, sem ga stehtal, ker na spletni strani nič ne piše. In ima 242 grama.

Dvakrat sem letel, sem čisti začetnik, dron sem prvič sploh držal v roki.

Za teh 108 eur+23eur ddv+12 eur strošek pošte za obračun ddvja=143 Eur po prvih dveh letih se mi zdi dost ok zadeva.

Upravljanje je super, za začetnika res lahko in se mi zdi v zraku čisto stabilen (ko se dvigne stoji pri miru).

Slike... jah daleč od tistega kar kitajc napiše 4K in podobno. Niso ravno take, da bi jo dal za ozadje na računalniku, niso pa tud tako slabe. Kot naprimer mobiteli pred desetimi leti.
Ko bo vreme bolj primerno lahko še kakšno objavim.

Slike in videe snema na način, da se povežeš z dronom preko wifija in potem pošlje fotko/video direkt na mobitel. Nima SD-kartice. Ugotavljam pa, da ko enkrat doseže višino 50-100 metrov da zgubi povezavo z mobitelom in ne moreš več slikat. Komande za upravljanje delajo brez težav, lahko šibaš kamorkoli, samo slikanje ne deluje več, kar je ubistvu potem dosti neuporabno, če samo letaš nekaj naokoli samo da ga gledaš v zraku. Hočem reči, da je uporabno za snemanje/slikanje pri neki oddaljenosti 100 metrov od kjer stojiš.

Jasno mi je, da za ta denar ne more biti nekaj posebnega in da za dobro zadevo moraš odštet 400eur+. Ampak za nek začetek ga ne vidim kot slabo zadevo, sicer je itak denar stran vržen, ČE boš potem naprej kupoval kaj pametnejšega. Za sprobat mal pa čist ok.

Ko sem kupoval nisem niti vedel, da deluje slikanje na ta način in posledično nisem vedel, da bi bilo pametno imeti tudi sd-kartico. Tako da če bo kdo kaj kupoval, bi priporočal da ima tudi svojo sd-kartico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Ker se zakonodaja spreminja precej hitro, me zanima, kje je zdaj limita za hobi uporabnike. Malo me mika, da bi se znebil enega vijolčnega papirčka za 500eur, pa ne vem kaj kupiti. Rabil bi zadevo za potovanja.
Ima kdo odgovor v rokavu, da ga strese? Je treba res vsak polet najavit?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Omogoča kateri od teh nizkocenovnikov (do 300-500€), da ga z daljincem dvigneš v zrak in gre potem sam po prednastavljenih GPS pozicijah (cca. 500m proč) in seveda nazaj ?
To bi bilo fajn za tasta, da bi pašnike nadziral :aplauz:
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Ker se zakonodaja spreminja precej hitro, me zanima, kje je zdaj limita za hobi uporabnike. Malo me mika, da bi se znebil enega vijolčnega papirčka za 500eur, pa ne vem kaj kupiti. Rabil bi zadevo za potovanja.
Ima kdo odgovor v rokavu, da ga strese? Je treba res vsak polet najavit?

osebno bi izbral dji, air 2 ali pa mini 2 (ki je bolj v tvojem budgetu). Le-ta zmore narediti kar lepe slike in posnetke, pa še pospraviš ga lahko v kako majhno torbo. Če dokupiš še tisti fly more paket, dobiš še dve bateriji. Skratka, precej dober deal. Razen če greš čez nebroj nizkocenovnih kitajcev na bangood ipd straneh in izbereš tistega, ki ima dobre ocene. Najavit je treba polete, kjer bi ti igračko spravil višje od 500 metrov (govorim na pamet) ali če je tvoj dron težji od pol kile ali če boš letel nad skupinami ljudmi, v mestu ipd...poglej na dronbonton drugače (kjer so sicer samo priporočila in ne dejanski zakon)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Omogoča kateri od teh nizkocenovnikov (do 300-500€), da ga z daljincem dvigneš v zrak in gre potem sam po prednastavljenih GPS pozicijah (cca. 500m proč) in seveda nazaj ?
To bi bilo fajn za tasta, da bi pašnike nadziral :aplauz:

da bi zadovoljil našim še nedokončanim zakonom, ga bo moral tast vseeno imeti stalno na očeh. lepo se sicer sliši, da ga vržeš na dvorišče, zalaufaš in ti bo sam odfrčal na lokacijo pašnika in tam 15 minut brnel na lokaciji in nato prifrčal nazaj :) ja, če imaš pašnik v vidnem polju. a potem ne nucaš drona. če si pa na samem nekje...ok, potem pa ga lohk spustiš par kilometrov preč krave gledat :)