Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

15. jan 2019
3.459
1.085
113
Jeseni je prišel na obisk iz Finske znanec in prvo, kar je počel je, da je šel na Bled.

Malo sem mu omenil, da je treba pazit, ker tam je gužva, ampak turisti so pač turisti.


119143768_2823570214411350_4140612685332117923_n.jpg119155695_2823570427744662_5854444110917530269_n.jpg

Tudi z gornjim posnetkom ni nič narobe, zapuščen dvorec :)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.934
5.000
113
Primer v tem trenutku predstavlja Zakon o Triglavskem narodnem parku (Uradni list RS, št. 52/10, 46/14 – ZON-C, 60/17 in 82/20), ki (med drugim) določa, da je na območju narodnega parka prepovedano leteti z zrakoplovi pod 1000 čevlji (304,8 metri) nad najvišjo trenutno točko oziroma oviro med letenjem, razen za potrebe vzdrževanja in oskrbovanja objektov pod pogoji, določenimi v načrtu upravljanja, zaradi zagotavljanja obrambe države, zaščite, reševanja in pomoči ob naravnih in drugih nesrečah, izvajanja policijskih nalog, znanstvenoraziskovalne dejavnosti in meteorološke službe ter s soglasjem upravljavca narodnega parka izvajati geodetsko, filmsko, video in dokumentarno snemanje narodnega parka. Na podlagi navedenega bo agencija ob izpolnitvi zahtev iz 7. člena te uredbe tako območje vnesla v sistem za objavljanje geografskih območij sistemov brezpilotnih zrakoplovov.

Evo tipični primer kretenizma ter kakšni bedaki spisujejo zakone. Moje vprašanje je, koga ali kaj točno ogrožaš če v TNP letiš pod 300m? Da ne letiš nad množico ljudi ipd odrejajo že drugi odstavki zakona. Se bojijo predstavit lepote TNPja širši množici? Sicer tudi nad 300m ratajo lepi posnetki, samo šment večina dronov ne leti nad 120m.
Ker koliko vem tam ni nudističnih plaž da bi se pod 300m dalo prepoznati ljudi? Krivolov mogoče? Na kak način?

Skratka, zakaj se enostavno ne prepove prodaja teh tipov zrakoplovov, nakup pa možen le profesionalcem z licenco.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Imam DJI Mavic Pro, ki redno posodablja ''No Fly'' območja... če in kako to deluje pri nas, pa ne morem komentirati, saj še nikoli nisem in tudi verjetno nikoli ne bom (vsaj zavestno) letel v takih območjih... Sem že razmišljal, da bi še na Brnik, in poskusil, če se dron v takem primeru sploh dvigne od tal ali pa mu software enostavno ne dovoli...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Imam DJI Mavic Pro, ki redno posodablja ''No Fly'' območja... če in kako to deluje pri nas, pa ne morem komentirati, saj še nikoli nisem in tudi verjetno nikoli ne bom (vsaj zavestno) letel v takih območjih... Sem že razmišljal, da bi še na Brnik, in poskusil, če se dron v takem primeru sploh dvigne od tal ali pa mu software enostavno ne dovoli...

Možno je softwersko odkleni oz. DJI ti lahko odklene za 2 dni.

Glede letališč si preberi tole:

Slovenec z dronom skoraj sklatil avstrijski policijski helikopter

V soboto pozno popoldan se je v bližini parka Schönbrunn skorajda pripetila velika tragedija, saj je samo malo manjkalo, pa bi trčila policijski helikopter in dron, ki ga je po navedbah avstrijskih medijev upravljal Slovenec.



 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Možno je softwersko odkleni oz. DJI ti lahko odklene za 2 dni.
V bistvu nočem, da se karkoli odklene, super je, če ostane na tleh tam, kjer se ne sme leteti... samo zanimalo me je, če je temu tako... niti približno nimam namena lelati po Brniku ali kakem drugem letališču... Jaz ga vzamem v gore s sabo, pa tam poskušam v miru narediti kak posnetek...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.272
113
Glede na zgoraj smo najdl Slovenca iz Schönbrunn?
In pol se čudite, da jih najdejo po objavah na socialnih omrežjih.
Ma slap je pa špon. In to mislim tehnika posnetka!
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, o temu govorim. super posnetek. a če bi bil kak kekec tam gori, bi ti lahko težil. ker frčiš "kao" nad njim. saj pravim, taki posnetki me zanimajo, da predstaviš panoramo in sebe (prešvicanega kt konja, hehe) nekje v gorah ipd. a zdej boš pa vsako minuto pazil, če kdo ne pride...oziroma, po pravilih moraš imeti "spotterja", ki namesto tebe opazuje okolico.
pa take posnetke tudi ne bi kar javno metal na fejs. zame in za kolege. pika. ne hodim na goro zaradi fejsa ampak zarad mene.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, komentar o tistem bedaku iz novice....pacient ni vedel, da tam lahko leti. in zaradi takih vi (jaz nisem še pilot :) potem nastradate. mirne volje bi mu dal 1 leto zapora. pa naj tam notri leti. eh.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Imam DJI Mavic Pro, ki redno posodablja ''No Fly'' območja... če in kako to deluje pri nas, pa ne morem komentirati, saj še nikoli nisem in tudi verjetno nikoli ne bom (vsaj zavestno) letel v takih območjih... Sem že razmišljal, da bi še na Brnik, in poskusil, če se dron v takem primeru sploh dvigne od tal ali pa mu software enostavno ne dovoli...

Enostavno ne dovoli vzleteti... Sem sam enkrat v okolici Vrhnike hotel malo povaditi na nekem travniku... pa nisem mogel niti vzleteti, ker je menda v blizini stara kasarna in je obmocje oznaceno z NFZ ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: XXXL

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
a ti ni dal opcije, da prijavis let?

mene na nfz vprasacza mail in telefonsko stevilko, pa posljejo eno kodo in pol spusti...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ja je... ampak sem se raje prestavil drugam... Tisto, da v apliakciji poklikas, se ne pomeni, da lahko tudi letis... Ker to ne pomeni, da gre sporocilo na CAA ampak le to, da se DJI zavaruje, da si zavestno krsil NFZ... ker tezko reces, da nisi vedel, ce pride do kaksne frke, ce pa si sam potrdil ene parkrat v aplikaciji...

 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
ja verjetno res ja.

ce bi bila pa kaksna pizdarija bi pa caa zahtevala podatke in si v buli.

pa sej je prav da je tako.

veckrat letis v okolici vrhnike?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Božiček ni kaj vprašal in prinesel mulariji SYMA X27.

1608925493007.png


Pikapolonica ni pri miru. Takoj se vzdigne prične potovati dokaj hitro v neko smer in jo je zelo težko loviti. Kaj šele mulca... Je kje kakšen tutorial za trimanje zadevščin?! V navodilih je sicer postopek vendar mi nikakor zadeve ne uspe umiriti. Pozna kdo tole igračko? Je morda kakšen reset za trimanje ker se mi zdi, da sem ga zdaj čist zafural... :(
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Božiček ni kaj vprašal in prinesel mulariji SYMA X27.

Poglej priponko 39941

Pikapolonica ni pri miru. Takoj se vzdigne prične potovati dokaj hitro v neko smer in jo je zelo težko loviti. Kaj šele mulca... Je kje kakšen tutorial za trimanje zadevščin?! V navodilih je sicer postopek vendar mi nikakor zadeve ne uspe umiriti. Pozna kdo tole igračko? Je morda kakšen reset za trimanje ker se mi zdi, da sem ga zdaj čist zafural... :(
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
nočem biti pameten, ampak ravno zaradi takih igračk imam raje dražjo igračo, ki ima dobre žiroskope ipd gps gadgete, ki zadevo umirijo v luftu. saj je kul, četudi je 50 eur, a ti vzame pol veselja do "igranja", če se niti ne umiri...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad