Kateri akumulator ?

Tono

Zelenc'
16. sep 2007
21
0
1
Podpraj slovensko industrijo in delovna mesta, kupi Toplo.

No ja, mimogrede, Topla je tehnično zelo v redu, pa njihovi tehniki vedo, za kaj gre.

Lp,

tono
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja samo vesne žal več ni
frown-1.gif
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Da ne bom odpiral nove teme. Kako so pa kaj akumulatorske postaje. Te, ki jih lahko polneš doma, ali v avtu in delujejo kot akumulatorji. Potem lahko preko njih zaženeš akumulator, nekateri imajo pa celo 12v vtičnico, da lahko mobitel polneč ali pa notebook.

So v redu ti akumulatorji? Ga kdo ima? Koliko je teba dati denarja za njega, da bo dober in na kaj je treba ali pa dobro paziti pri nakupu?
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Jaz sem dva meseca nazaj prvič menjala akumulator, in sicer Banner. Crknil pa je že prejšnji teden. Verjetno se to vsakemu lahko zgodi.
Pazi edino, da ga kupiš pri nekom, ki ti bo nudil prodajne in poprodajne usluge. Če se le da, da ti ga namontira v avto in v primeru, da crkne (tako kot je meni), nudi tudi meritve oz. takojšnjo ugotovitev vzroka okvare. Če tega nimaš, boš tako kot jaz, ki sem že od prejšnjega torka brez avta.
bonk.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
moreš bit pa že kar orenk blont da ne ugotoviš da je nekaj narobe z akumulatorjem oziroma da bi lahko bil akumulator kriv da avto ne vžge
bonk.gif
žal ampak je to kruta resnica ....... drugače pa ti priporočam nakup v kaki veletrgovini in ne na kaki bencinski kot sem to storil jaz, kasneje pa videl da so bauhausu za vsaj 10€ ceneje
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Ja ponavadi če avto ne vžge ob novem akumulatorju je kriv definitivno akumulator. Tako so mi povedali serviserji, ki so rekli, da vsak akumulator po dveh mesecih crkne in da ni pogoja, da bi bil kriv alternator. Prav imaš, kje se skrivaš, da te kdo ne ukrade. Vsak serviser bi te rad imel, če ne zaradi drugega, ker si jasnoviden.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
KSZ

FYI

Sedaj sem na WWW zasledil, da AMZS do konca meseca ponuja 10 oz. 5 % popust na akumulatorje Topla in Moll (se mi zdi ugodno)
 
Nazadnje urejeno:

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Seveda ugodno v absolutnem smislu in ne zaradi popusta, seveda nisem prečekiral veliko trgovin.
 

B81

22. jul 2007
34.654
9.045
113
KSZ

Je kak www naslov, da se naroči in ga dobiš domov po pošti?
Ne da se mi tega okoli iskat.

Hvala, Lp
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Verjetno po pošti tega ne bodo hoteli dostavljat, ker:
- accu je precej težka zadeva
- ne sme se ga postavit na glavo
- kislina v njem je vse prej kot zdravju prijazna
- podobno je z vodikom, ki sicer izhaja pri delovanju (skupaj s kisikom => pokalni plin
aplauz.gif
)

Pejt do prve avto trgovine in daj modelu en kovanec v roko, da ti ga vgradi
wink-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ti priporočam kako veletrgovino ala bauhaus prej prečekirat za ceno da neboš pol bemtil zaradi 10€ ........da pa se naročit tudi po internetu: klik