Kateri akumulator ?

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Sicer je zunaj se kar toplo, a zima se neizdržno bliža in akumulatorji bodo zaceli crkovati in je potrebno malo razmišljati o kakšni zamenjavi.
Katerega priporočate oz. s katerimi imate dobre in s katerimi slabe izkusnje ?
Nekateri hvalijo Vesna akumulatorji, drugi Topla, ... Varta ?
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Za to Bosch Silver sem slišal ze dobre pa tudi slabe stvari.
Recimo na ADAC test iz leta 2004, se ni izkazala ravno najboljše.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Jaz imam slabe izkušnje z Topla akumulatorji. Vsi po vrsti (mislim da vem za cca 5 primerov) so odpovedali na enkrat - kap. Pri vseh se je to zgodilo v starosti 3 do 6 let.
Zame je to slabost, ker danes deluje, jutri zjutraj ne.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Priporočam Bosch silver
Tudi jaz. Namreč, ravno pred kratkim sem bil v podobni situaciji in sem se odločil za Bosch-a in sem nadzadovoljen (tok, tok).
Cena pa je zelo konkurenčna, ne boste verjeli. Kolikor se spomnim, je bil še cenejši od Tople...
Btw, vzel sem ga pri Grajzarju, kjer so mi ga tudi đabe zmontiral. Aja, pa 2 leti garancije tud ni kar tko.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
2 leti garancije ima vsak. Glede na moje izkušnje, kupujem samo še poceni. Za 55Ah sem dal mislim da okoli 7 jurjev pred dvemi leti, zdaj so malo dražji, pa še vedno pod 10 starih jurjev. Garancije je 2 leti, zaenkrat dela bp.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Pri nas imamo pooblaščen Topla servis, ponovem pa še Varta ter Fulmen. Za zadnji dve znamki ti podrobnih podatkov še ne morem dati, ker imamo servis malo časa ( = še ni bilo reklamacij), so pa baterije Topla zelo dobre. Reklamacij je zelo malo, imajo pa zagotovo najkvalitetnejše izdelano ohišje. Obstaja tudi Topla Magic akumulator, ki ima +50% startnih zmogljivosti in še bolj pomembno - 3 leta garancije. Ravno tako ponuja Fulmen na model "Prestige" 3-letno garancijo.

Med temi tremi znamkami ni bistvenih razlik, Varta naj bi imela kakšen procent manj reklamacij, je pa najdražja, cenovno ji sledi Fulmen in nato Topla. Karkoli boš vzel, bo dobro. Sam prisegam na Toplo (tudi največ jih montiramo).
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Zdaj več ni problematično. Z neko normalno uporabo delajo vsi brez problema. Tako da glej samo ceno.
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@all: pri novejših kočijah, ki so že bolj napolnjene z elektroniko in električnimi porabniki je nekje normalna življenska doba (garantirana) akumulatroja 3 leta...
Itak pa je akumulator potrošna roba...
Je pa res da primerki preživijo tudi 10 let ob rednem in skrbnem vzdrževanju...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.964
2.416
113
Baterija se mi je spraznila, na servisu so mi jo, no, jo nato filali celo noc s polnilcem, pa je cez par dni spet odpovedala poslusnost. Verjetno jo ne polni lepo do konca. Stara je pa mal vec kot leto. A bi to lahko bil razlog za reklamacijo?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Sumim, da je na vozilu nekaj narobe (poraba toka v mirovanju). V kolikor se motim (porabi ni), na akumulatorju ni vidnih poškodb, elektrolit pa je prozoren, bo reklamacija odobrena.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
poraba je ravno tako; ura, termometer, tudi kak RAM ali kaj podobnega, alarm, senzor za centralno, pa še kaj bi se našlo
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja a je kje kdo napisal da to porabi akumulator čez noč? sploh ni blo govora o tem ...... če se ti to dogaja je po vsej verjetnosti akumulator fuč ...... vsekakor, če ga boš nesel v reklamacijo, izmerijo njegovo kapaciteto da vidijo če je dejansko "fertig"
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Če baterija "prime" polnenje (in je postopek polnjenja pravilno izveden), potem je nemogoče, da bi se v par dneh izpraznila, če je na avtomobilu vse v redu. To se zgodi samo če pretiravaš/pozabiš kakšen porabnik oz. da bateriji prekine celica/pride v stik.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Naš služben kombi je pozimi vsako noč izpraznil akumulator. Tudi uni na servisu so sumili akumulator vendar so ga ene parkrat dali polnit, ker je bil star komaj eno leto. Izkazalo se je, da je bila napaka nekje na elektroniki. Nonostop je delovalo ogrevanje vzvratnih ogledal, tko da, vse je možno.

Osebno pa sem bil zelo zadovoljen z Toplo.
 

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
tudi jaz priporočam Bosch silver - na mojem avtu sem ga menjal pred parimi leti, zadeva še sedaj deluje tako kot mora