Katerega ponudnika TV+INTERNET?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Nič. Bom kar naročil Tri C paket in upal, da TS v kratkem izboljšal časovne funkcije (več kanalov). Je le toliko kvalitetnih kanalov na voljo v HD, da se paket res splača.

Hvala vsem za pomoč.

To najhitreje uredim če grem tja osebno naročiti? Po telefonu, pošti ali preko maila bo trajalo.
 
Nazadnje urejeno:

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.615
97
48
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Programsko shemo in kvaliteto slike ima Telekom boljšo od T-2-ja. T-2 ima pa zato boljši časovni zamik (na več kanalih, boljša implementacija). Druge stvari so pa približno tam-tam...

Od kdaj ma Telekom na IP TV boljšo sliko od T-2 ?
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Od kdaj ma Telekom na IP TV boljšo sliko od T-2 ?
hysterical-1.gif
Telekom ima boljšo izvirno kvaliteto, ker T-2 še vedno trmasto vztraja pri MPEG2, saj imajo preveč starih STB-jev v omrežju in bi bil strošek menjave previsok. Tudi nižje kvalitete (MPEG4 za xDSL in nižje za mobilno TV) ima Telekom boljše, ker uporabljajo boljšo (novejšo) tehniko za transcoding. Skratka... pri kvaliteti slike T-2 zaostaja zaradi slabe finančne situacije. Pri izvirni kvaliteti razlika sicer ni velika, pri nižjih je pa precej opazna. Bo pa razlika vedno višja, če se ne bo situacija v T-2 kaj spremenila.

PS: predenj začneš nakladat, da je MPEG2 boljše od MPEG4. Slednji ima pri enakem bitrateu veliko lepšo sliko.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.040
493
83
Se je to v zadnjem času kaj spremenilo? Glavna prednost T-2 je bila vedno kvaliteta slike, ker niso prekodirali programov. Pri Telekomu pa so stiskali, da bi imeli večji doseg.

Btw, najboljša slika kar sem jo videl na iptv je bila na začetku oddajanja Rtvslo HD - MPEG2 / 17 Mbps. To kar je sedaj - MPEG4 / 12 Mbps, se sploh ne more primerjati.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Ja... ampak predstavljaj si MPEG4 pri 17Mbps... to je že večji bitrate kot večina HD rip filmov na torrentih. Sicer pa tudi T-2 stiska sliko tam, kjer je potrebno (na slabih DSL linijah)... ampak je slika precej slabša od Telekomove. Telekom pa je vmes zamenjal encoderje in precej izboljšal sliko na xDSL-u. Na optiki imajo pa tako ali tako oboji izvirno kvaliteto... le da je pr T-2 vse mpeg2, pri Telekomu pa marsikaj že v mpeg4.
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Nič. Bom kar naročil Tri C paket in upal, da TS v kratkem izboljšal časovne funkcije (več kanalov). Je le toliko kvalitetnih kanalov na voljo v HD, da se paket res splača.

Hvala vsem za pomoč.

To najhitreje uredim če grem tja osebno naročiti? Po telefonu, pošti ali preko maila bo trajalo.

Enako je, če greš tja ali po telefonu. Če ne boš v bližini kakšnega TS centra, potem vzemi kar telefon v roke. Ker dajo najprej poizvedbo in če/ko je ta odobrena, naročiš paket.
 

Matevz_Turk

Zelenc'
17. mar 2015
3
0
1
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Od kdaj ma Telekom na IP TV boljšo sliko od T-2 ?
hysterical-1.gif
Telekom ima boljšo izvirno kvaliteto, ker T-2 še vedno trmasto vztraja pri MPEG2, saj imajo preveč starih STB-jev v omrežju in bi bil strošek menjave previsok. Tudi nižje kvalitete (MPEG4 za xDSL in nižje za mobilno TV) ima Telekom boljše, ker uporabljajo boljšo (novejšo) tehniko za transcoding. Skratka... pri kvaliteti slike T-2 zaostaja zaradi slabe finančne situacije. Pri izvirni kvaliteti razlika sicer ni velika, pri nižjih je pa precej opazna. Bo pa razlika vedno višja, če se ne bo situacija v T-2 kaj spremenila.

PS: predenj začneš nakladat, da je MPEG2 boljše od MPEG4. Slednji ima pri enakem bitrateu veliko lepšo sliko.

Ni čisto tako. Z nobeno obdelavo slik namreč ne moremo izboljšati. Zato, ko je vir že v MPEG2, in ga ni potrebno enkodirati, je slika v MPEG2 boljša od enkodirane, t.j., v MPEG4. In večina virov TV programov dobljenih preko satelitskih povezav je še vedno v MPEG2.
 

ant

Pripravnik
Tudi jaz bom počasi moral izbrati en paket. Zanima pa me ali ima kakšen ponudnik poleg Telemacha možnost uporabiti kartico namesto boxa?

Trenutno imam možnost priklopa le prek adsl linije. Telemach še razmišlja ali bi naredil kabelski priklop, v tem primeru izberem njih.

Hvala
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Mislim da ima Telekom na kabelski tud kartico. Al pa gre verjetno kar preko antene. To je na optiki samo. Samo razlika v funkcijah med škatlo in kartico je večja, kot pa ti zasede prostora tista škatla in dva daljinca. Telekom po novem celo ponuja daljinca za BOXe, ki ti vklopi tudi TV... Jaz pa uporabljam Harmonyja in z enim upravljam BOX, TV, zvočnike in Xtreamerja... To je potem tisto ta pravo, če si že želimo poenostavit stvar.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Telekom ima za kabelsko TV dodatni modem (v bistvu je samo pretvornik iz optike na coax). Od tu gre coax kabel direkt na TV. Če ima TV vgrajen DVB-C sprejemnik je vse ok, če ne, ga je potrebno dokupit. Kartica pride v poštev samo za korirane kanale, ki jih pa Telekom nima...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.251
3.401
113
Vidim da več ali manj preferirate telekom. Pred kratkim sem šel na Telemach optiko paket Gold trojka ektra s hitrosjo 120/120 za 50€ na mesec. Zaenkrat špila vse tako kot mora.
grims-1.gif
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
In če upoštevaš dejstvo, da ima na razpolago samo baker? Še vedno preferiraš Telemachovo optiko?

Tudi jaz bom letos dobil Telemachovo optiko. Hitrosti so kot obljubljene? Ogled nazaj dela kot mora?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.251
3.401
113
Moj komp je vezan na switch, pa mu ne gre več kot 100 mega.
evil.gif

Ostali kompi delajo do te brzine.

Ogledi za nazaj so ok, nikjer nič ne šteka ali kaj podobnega.
smile-1.gif

2195016-test.jpg
 

Priponke

  • 2195016-test.jpg
    2195016-test.jpg
    25,4 KB · Ogledi: 188
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Moram pretuhtat tele nove siol pakete, ker sicer hitro plačuješ za 1Mb linijo več kot sosed za 100.
Imate kak nasvet.
Sem na bakru (nekaj se že govori o optiki, vendar glede na ostalo dogajanje v kraju jo najbrž še desetletje ne bo, rivalstvo kdo jo bo prej potegnil pa tudi ni vec) imam dva boxa in en sagem. Noben tv ni full HD, čeprav imam naročen sedaj mega HD paket (na HD kanalih steka slika, ker očitno zmanjka linije za prenos podatkov)
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
malo off topic...

Ali kdo ve, če je tudi T2 dolžan "posojati" svojo optiko drugim ponudnikom, kot je to Telekom?
Namreč do mojega stanovanja gre samo T2 vlakno.
Trenutno sicer nimam pripomb, ampak če bi hotel drugega ponudnika bi moral iti ali preko bakra (ki ni v uporabi že skoraj 10 let) ali pa nekako potegniti coax kabel v stanovanje, česar pa tudi ne bi ravno hotel.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Če pri trio A piše hitrost do 10/1 pomeni kaj? toliko je kpl linija ( in ni uporabno ob gledanju treh TV) ali ti toliko omogočajo ostanka za internet(če linija dopušča). Sprašujem zato, ker te hitrosti pri meni še nisem velikorat presegel pa naj bi imel do "konca" odprto linijo?
Kateri programi so vključeni pri A paketu. Ker tisti shema na http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/tv-in-zabava/siol-tv/programi je še razdeljena na mini, standard... ki pa pri pakteih abc niso omenjeni.
 
Nazadnje urejeno:

Compomania

Pripravnik
8. jan 2008
50
0
6
T2 ni dolžan posojati svojo optiko drugim ponudnikom.

V času stečajnega postopka se je porodila ideja, da bi optiko oddajali tudi drugim ponudnikom in na ta način pridobili nekaj sredstev vsak mesec. Ko je mesto zapustila stečajna upraviteljica se je ta ideja pozabila.