Katerega ponudnika TV+INTERNET?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Trenutno imam Amis optiko TV+NET. Ni mi všeč programska shema, premalo HD vsebin itd... poleg tega pa zelo visoka cena.

Iščem TV+NET. Če je fiksni telefon zraven ali ne, mi je vseeno...

Telekom je postal ugoden, predvsem pa ponuja res dobro programsko shemo. T-2 je še vedno najbolj poceni, pa je tudi mogoče najbolj cheap? Telemach ima prešvoh internet.


Precej uporabljam časovne funkcije.
Uporabljam mobilno TV
HD programi so prednost.
Optika 100/20
Boljša slika, boljše je.
Ne vem kakšna je zanesljivost delovanja storitev posameznih ponudnikov?
Kakšen je user experience s posameznimi boxi?


Lahko kdo kaj svetuje, odsvetuje? Ogledal sem si sicer ta paket: http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/paketi/vsi-paketi/paketi-toptrio/toptrio-c

tnx
 
Nazadnje urejeno:

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Jaz ti lahko svetujem samo glede Telekoma. Sem pa sicer na bakru. S temi novimi paketi je res postal zelo konkurenčen. Za 2 evra doplačila dobiš 100/40 če to potrebuješ. Slika je vredu tudi na bakru, na optiki je seveda še boljša. Programov boš za ta denar dobil verjetno največ, tudi HDjev. Pri tem paketu ti pripadata 2 BOX S-a, če jih ne rabiš je naročnina manjša za 1 evro. Tretji in naslednji so vsak 2,9 evra. Maš jih pa tudi cel kup rabljenih.Ni pa omejitve koliko jih lahko priklopiš. Pri Telekomu je tudi tako, da ko vzameš ta paket, je to to. Ni več doplačil za ogled nazaj in druge osnovne funkcije, vse je vključeno in deluje.
O zanesljivosti nimam jaz osebno nekih pripomb. Tudi na uradnem forumu jih je zelo malo, so pa na forumu tudi iz tehnične pomoči.
Glede boxov ne poznam drugih ponudnikov. Tu v glavnem vse deluje. Je se pa treba navadit kot na vsak vmesnik.
TViN ti deluje v vsakem omrežju in na vsaki mobilni napravi.
Toliko na hitro. Če pa maš kako vprašanje pa vprašaj...
V glavnem je pa tak, da če vzameš Telekom, al pa T-2 neboš falil.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Programsko shemo in kvaliteto slike ima Telekom boljšo od T-2-ja. T-2 ima pa zato boljši časovni zamik (na več kanalih, boljša implementacija). Druge stvari so pa približno tam-tam...
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Gledam dele po netu cene paketov za TV + internet. Drgač ma Telekom bistveno dražje cene kot Amis. Al pa nisem dost natančno pobrsku. Ne vem.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
ne more met nekdo bistveno nižjih cen od drugih. Pol lahko ostali zaprejo štacuno...
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
...je pa tudi pomembno, da Amis nima rajonskih tehnikov kot T2 in Telekom (menda delajo tudi med vikendom, Telekomovci celo ob nedeljah), pa traja odprava okvare po več dni, sploh če je vikend vmes... mogoče majo kakšnega v LJ ali MB...
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Odgovor kot na dlani. Tople vode ne bomo odkril. Brezveze si tole temo odpru. Naroc pri telekomu pol pa pejd na zrak.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Se splača vzet pri telekomu Toptrio C ali pa Topduo TV ki ma možno nadgradnjo interneta na višjo hitrost seveda prek optike
wink-1.gif
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Treba upoštevat še mobilno telefonijo, če imaš vse pri TS-u imaš še dodatne popuste.
 
Nazadnje urejeno:

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
TS ima boljšo shemo in kokurenčni paket top trio, kjer je večina "pametnih" kanalov v HD..ima pa T2 boljši zamik

Tu imam samo eno vprašanje.
Pri T2 lahko greš pogledat nazaj med samo vsebino, pri TS pa se sama dogodek mora končati, da greš nazaj pogledat?

T2 sem imel na optiki, TS imam na bakru in ne vem, če je v tem problem ali ima pač T2 to bolje porihtano.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:Tu imam samo eno vprašanje.
Pri T2 lahko greš pogledat nazaj med samo vsebino, pri TS pa se sama dogodek mora končati, da greš nazaj pogledat?

To gre tudi pri Telekomu. Moraš edino it v ogled nazaj in tam zagnat oddajo. Ali dati ogled od začetka. Ne moreš pa direktno iz ogleda v živo vrteti nazaj. No lahko če imaš BOX (ne BOX S), ki si sproti snema na disk kar gledaš v živo. Takrat lahko vrtiš gledan (posnet) program poljubno nazaj... Na Telekomu je sam sistem ogleda nazaj narejen drugače kot na T-2. Zato je tudi boljši na T-2...

Bodo pa glede tega tudi prišle morda spremembe in bo narejeno podobno kot na T-2ju. Ker so sedaj BOX z diskom dali iz redne ponudne in novi naročniki nimajo več niti snemalnika, ki ga BOX S ne podpira. Prej se je snemalo na BOXu... To je samo moje razmišljanje...
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Na kak način pa potem deluje T2? Stream iz njihovega strežnika?

Ker ko gledaš neko oddajo in si zamudil lahko pogledaš takoj magari za 10 sekund nazaj, kar je za mene bistvo te funkcije...upam, da res kaj naredijo na tem, ker jih T2 smešno šiša gleda tega.
 
Nazadnje urejeno:

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pri T2 mi je všeč njihov odnos do naročnikov. Profesionalno tako po telefonu, kakor tudi osebno v njihovi poslovalnici.

Pravkar sem dobil njihov msg z opravičilom za neupravičeno obračunane zamudne obresti.
Čeprav gre za 5c, me je njihova reakcija (osebno, četudi vem, da je to naredilo računalo), pozitivno presenetila.

Pri Telekomu pa še čakam odgovor glede obveznega priklopa ISDN za možnost uporabe ADSL.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Meni pa ni všeč odnos T2.

Pred kratkim sem imel neupravičeno izvršbo od njih.

Preselil sem se iz stanovanja, odjavil T2. Na tisti naslov je prišla še ena položnica, najemodajalec me o tem ni obvestil, prav tako mi na t2 nihče ni povedal, da bo še en račun. Čez leto dni pa izvršba za 30€, niso pa se mogli potrudit, da bi me obvestili o dolgu na mail ali na mobilno številko.
Da je zgodba še hujša, imam pri njih štiri poslovne naročnine, kar mi ni nič pomagalo in sem plačal mislim da 70€ stroškov.
Če dobim ugodno konkurenčno ponudbo, ko se mi izteče naročnina, seveda menjam prvo sekundo.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Meni tudi ni všeč odnos T2 do naročnikov.
Od prijatelja sosed ima AMIS prek Tritel optike v občini Semič.
Želel je na T2, da bi izkoristil ugodnosti za nove naročnike.
Klical je na T2 in gospa na drugi strani mu ni povedala, da T2 ne more dobiti preko Tritel optike ampak mu je rekla, da mu priporoča storitve po bakreni liniji, ker je boljše... Valjda, da je naročil...
Na srečo je sosed videl in je kasneje storniral naročilo.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Ma to glede odnosa do strank lahko za vsakega ponudnika slišiš dobre pa slabe stvari. Kolikokrat so za tiste slabe krivi oni, koliko pa sam uporabnik je pa vprašanje. In kakšen medčloveški odnos imajo nekateri do zastopnikov svojega ponudnika si marsikdo zasluži da ga krepko zajebavajo.

Čez Telekom se mi zdi, da znajo nekateri prav grdo govorit. Jaz v 11 letih še nisem imel slabe izkušnje. Odnos je bil vedno korekten, ko enkrat na dve leti pokličem, je urejeno v najkrajšem času. Seveda se nekaterim že tu podre svet, ker ni na telefonu prostega operaterja in je treba včasih čakat 15 minut. Mam celo dva primera, ko sem dobil nekaj, kar mi nebi rabili dat. Enkrat mi je zmanjkal en port na modemu in ker sem vedel, da imajo novejši modemi 5 portov sem poklical in vprašal, če lahko dobim novejši modem. In sem ga dobil. Drugič sem pa pri spremembi paketa naročil samo BOX. In ko se videl razliko proti Sagemu sem si zaželel še Box S. Pa sem ga tudi dobil po subvencionirani ceni z aneksom. Pa mi ga nebi rabili dat.

Tako da imam jaz s Telekomom pozitivne izkušnje...