Katere letne gume?

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Nič posebnega, continental ali goodyear ali michealin je sicer vedno, npr.: http://www.gumax.si/index.php/default/continental-contisportcontact-5-255-40r18-95y-r-f.html
Ništa ne tražim, samo se hvalim
evil.gif

Insignia...
evil.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Nimam pojma, pomoje bi bilo fajn da ima?

Tvoja dimenzija v XL izvedbi pri petrolu Nokian Line 105 EUR če reskiraš 70 pik, brez pik je 115 EUR. Te sem naročil in grejo na moj C8 v ponedeljek

Do sedaj sem bil od nekdaj na goodyearkah, pa Savi, pa Contiju, nima veze, zimska, letna. Prvo sezono so ble vse OK, drugo pogojne, tretjo katastrofa od katastrofe Tri leta nazaj sem pa podlegel ugodni ponudbi in nabavil nokian WR D3. Balzam tudi po treh sezonah in bodo še za eno sezono, ker majo zadaj še skoraj 6mm, spredaj pa slabih 5, vozne lastnosti še vedno super. Iz teh razlogov dobi zdaj nokian priložnost še pri letnih, ker sem lani konec sezione zabrisal stran totalno uničene goodyear exlelence, ki so mi pojedle živce tretjo sezono, pa je blo profila še ohoho, da o Mišelinkah, in podobni dragi šari ne govorim. Če sem se zafrknil povem čez tri leta.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
No jaz sem ravno danes dobil Michelinke Primacy 3 pa da vidimo kako se bodo odrezale tekom nekaj sezon... s Primacy HP sem bil izredno zadovoljen...
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
tut sam gledam Primacy 3, poročaj pls kako se obnesejo na mokrem (glede na AMZS test in v mokrem niso top top), je kak problem čez ovinke itd, hvala
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
BMW in Mercerdes npr. pobirata notranji rob spredaj hitreje....dejstvo, pri vseh z ok optiko.

Danes nataknil Potenzo 050 A RFT, stopničaste, da so za v smeti z 5mm profila.
uf-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ksz

sam sem imel vrsto let letne Fulda, prve se ne spomnim, katere so bile, vem, da so imele smrekčast profil, druge so bile EcoControl HP, super guma, zelo zadovoljen, edino mehke in jih v treh sezonah kar pobere, zdaj sem dal gor Fulda SportControl, pozimi še ne vem, kaj bom naredil ...
tongue-1.gif
)
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
po dobrem mesecu uporabe sem izredno zadovoljen z Kumho KW 27 ecowing. Gume so neverjetno tihe in se odlično držijo ceste. Včeraj preizkusil še v dežju in sem še bolj zadovoljen tako, da lahko samo priporočam. Je pa tudi cena ugodna za dimenzijo 205/55/16 je bil kos za 58 EUR.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
tut sam gledam Primacy 3, poročaj pls kako se obnesejo na mokrem (glede na AMZS test in v mokrem niso top top), je kak problem čez ovinke itd, hvala

Do zdaj naredim ene 3000km brez pripomb, brez zamere ampak razne ocene da niso tako top v mokrem si smešne, a ti veš za kako majhne razlike gre to pri testih? Pa še to če se ne motim je slabša ocena pri nekem bočnem zdrsu če se prav spomnim? Wtf je sploh bočni zdrs?
smile-1.gif
Ne res... gume se dobro obnesejo tudi v mokrem, vsaj na Audiju A6... So pa to že tretje letne Micheinke na tem avtu. 1x Primacy HP ter 2x Primacy 3....
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Nimam glih predstave glede razlik, sm sam cifre gledu
wink-1.gif
No ql ql, grem po praznikih v nakup
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Lahko ti recem zgolj eno, bolj kot bos gledal te teste bolj bos zmesan. Eni testi so realni, drugi kupljeni, skratka resnice iz njih ne bos potegnil. Kupi po obcutku, kupi renomirano gumo in je to to. Jaz pac dam malo vec, kupim ponavadi Michelin in še nisem imel tezav... je pa tako, nekdo bo z Michelinom super zadovoljen, bos pa nasel ljudi, ki bodo trdili da se vecjega govna niso vozili... psiha je kur**
smile-1.gif
je pa vecina top znamk OK (Conti, Michelin, GY, BS..), razlike so minimalne, vsaka pa ima svoje prednosti in pomankljivosti...
 
Nazadnje urejeno:

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
kupi neke normalne gume ( michelin, goodyear... ) , ne pa čunga lunga z zvenečim imenom...
@Smrkc Primacy 3 gumam nič ne manjka. Pomankljivosti ima folk v glavi. Jih vozim 3 sezono. Nobenih težav
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
v normalnih dimenzijah so razlike v ceni med top znamkami michelin, bridgestone... in lolly polly, kelly, nexen ter ostalimi kitajci res majhne (185/65 15", 195/65 15", 205/55 16"). Ampak ljudje ze tako zivijo preko svojih zmoznosti zato kupujejo kar pac zmorejo. gum nihce ne opazi in so dobre najcenejse. nexen za bmw razred 3 in 5 so recimo vec kot enkrat cenejse od spodobnih michelin, ampak ravno tem kitajcem je na bmw forumu posvecen cel slavospev.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz sem bil z njimi zadovoljen, dobil res skoraj zastonj in bile so čisto na nivoju ali celo boljše kot leto stare dunlopke 60€ proti 180€.

Sicer pa kupujem "premium" znamke, pogosto tudi rabljene, mi ni nič nerodno priznat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.394
5.899
113
pri taščici
recimo da so faktor hitro 2x, pri eksotičnih dimenzijah pa najbrž tudi več. Zadnje desetletje sem na premium ali vsaj zgornji srednji rang gumah (po testih)
Ker se dela nekaj več km, ciljam na kako michelin, da bi zdržale cca 4 sezone, ne da bi policaj hodil z merilcem okoli avta
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
gume se mi zdi, da so ena izmed najpomembnejših zadev na vozilu. najbolj se to opazi v mokrem ali na snegu.
če je denarja malo in se vozi večinoma po mestu, kjer so hitrosti nekje to 50-60 kmh potem bo verjetno tudi slabša guma ok.
Drugače pa jaz ne reskiram več. Imel na avtu 1x "tovarniške" gume, ki bi naj spljoh ne bile slabe, pa sem pozimi pri pol cm snega in 30 km/h v blagem ovinku peljal skoraj naravnost ( in seveda zadel robnik in uničil felno ) Od takrat samo še mišelinke ( me še niso pustile na cedilu )
na obeh avtih imam letne in zimske michelinke. mogoče stane guma res 10€ več kot čungalunga ampak ziher je ziher ( je rekla nuna ko je dala gumo na svečo
evil.gif
)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.394
5.899
113
pri taščici
Sedaj sem ugotovil da mi je eno gumo najbrž pobral po zunanjem robu uničen končnik... ali pa če ima conti tako mehke boke, da tudi pri višjem tlaku od predpisanega pobira robove... Ker po menjavi končnika, mi novih zimskih gum ni pobralo.