Katere letne gume?

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
M+S je pri nas dovolj za "zimsko" gumo. Zvezdica je nepomembna, pazi pa na hitrostni razred v homologaciji!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Jutri naredim še sliko profila če se na tej slučajno slabše vidi. Namenoma sem slikal tako da se vidi oznaka in profil hkrati (in oboje slabo, ampak nekako se vidi da guma nima niti ene zimske lamele....)
Sem šel preverit če imam slučajno H (50 višjo od največje dosezene), pa nimam. Imam T.
 
Nazadnje urejeno:

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jutri naredim še sliko profila če se na tej slučajno slabše vidi. Namenoma sem slikal tako da se vidi oznaka in profil hkrati (in oboje slabo, ampak nekako se vidi da guma nima niti ene zimske lamele....)
Sem šel preverit če imam slučajno H (50 višjo od največje dosezene), pa nimam. Imam T.

Kater goljufiv kitajc je naredil tisto gumo ?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Res bi rad videl vas šumaherje, kako boste svoja jajca na streho obračal zaradi razlike v kvaliteti gum. Tiste številke v testih veljajo pol kurca. To zazna samo računalnik, pa kak dirkač z extra filingom, ne pa alter laik. Če ne znaš vozit te tud mišelinka ne bo rešla.

Brez zamere, moj namen ni kregarija ampak ti res ne morem pomagat če ne razumeš da ni poanta v "dirkanju" oz. pri koliko km/h te bo s katero gumo odneslo iz ovinka temveč je govora o zavorni poti in to pri čist normalni vožnji. Saj veš, se pelješ čez naselje 50km/h in ti nekaj skoči pred avto in z vso silo zaviraš, ena guma ima npr. 10m zavorno pot, druga pa 12m. Štekaš?
smile-1.gif


Nisem sicer bral ampak da boš lažje razumel, mislim da je to kar ti hočem jaz do-povedat, pa nima to veze z dirkanjem

https://www.dnevnik.si/1042643...-metrov-razlike
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jutri naredim še sliko profila če se na tej slučajno slabše vidi. Namenoma sem slikal tako da se vidi oznaka in profil hkrati (in oboje slabo, ampak nekako se vidi da guma nima niti ene zimske lamele....)
Sem šel preverit če imam slučajno H (50 višjo od največje dosezene), pa nimam. Imam T.

Kater goljufiv kitajc je naredil tisto gumo ?
Se nekoliko boljša slika najnovejšega m+s profila. Oznaka proizvajalca je vidna.
2223423-20150510_122047.jpg
 

Priponke

  • 2223423-20150510_122047.jpg
    2223423-20150510_122047.jpg
    130,9 KB · Ogledi: 388
Nazadnje urejeno:

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
no, kdo bi vedel zakaj na letno gumo tlačijo M+S ,....sem gledal njihov program in imajo v programu tudi ta prave zimske gume
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:

Podobno nasedate na XL oznake zdaj, ko vsak piše XL zraven, čeprav je kaka guma brez XL oznake potem z višjo nosilnostjo.
hysterical-1.gif

Hm???
confused-1.gif
Ne razumem kaj hočeš povedat s to XL oznako da je nateg? Npr. na mojem avtu morajo biti vse gume v moji dimenziji v homologaciji nosilnost index 99 in to so v mojem primeru gume z oznako XL. Če kupim npr. mojo dimenzijo gume brez oznake XL je indeks 95. Sem že tudi to poskusil dat gor (sicer tega nisem naredil namenoma, pac nisem vedal da mora biti index 99 in sem komaj po dveh letih opazil...) in glej ga hudiča, pri enaki gumi (znamka in model) imajo XL gume očitno ojačane bočnice (bolj debele ali trde (kakorkoli) bočnice. In kaj sem opazil? Na Michelinki z indexom 95 (ki sem jo imel pred to sedaj, obe Primacy 3) izgledajo gume pri enakih barih (seveda priporočenih za to gumo na mojem avtu) premalo napumpane (in sem jih moral pumpat na višji tlak), ko pa z predpisanimi bari napolnim gumo z indexom 99 pa je OK. Torej očitno je neka razlika, ne gre zgolj za nateg, vsaj tako je pri Michelinu, kako je drugod ne vem. Je pa nekaj, nateg gor ali dol, guma mora biti ustrezna po homologaciji, če ti piše tam 99 moraš imeti 99 še nočeš imeti težav (ko le te nastopijo, če nastopijo). Je pa seveda nesmiselno gor tiščat 99 če ti v homologaciji piše 95...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Najbrž to, da se Kitajcem slika za nosilnost gume. Sam moram imel xl. Enako kot pri m+s oznaki . Sedaj pa povej kam boš prišel s tisto ".mojo" gumo pozimi. Čeprav tisti Pirelli z Amazona mi pa ne deluje ravno kot kitajc.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ni res, navaden P Zero Nero je imel M+S, ko sem ga imel zdaj že skoraj 10 let nazaj...čisto letna guma, mehka ko radirka, mogoče je zato bla primerna za m+s oznako, čeprav zaradi profila ne bi prišel nikamor tudi s 4x4 po snegu.
wink-1.gif
Sem pa videl ta "novi" P Zero Nero, ko sem iskal slikco za v to temo.

Z XL oznako kot prvo nisem nič ciljal na kitajce, ker to počnejo vse znamke. Skratka, XL oznaka je bolj kot ne "virtualna". Fotr je po nasvetu gumarjev kupoval XL nujno za Tiguana npr. , samo zakaj, če za to obstaja in je uraden index nosilnosti? XL oznaka je "virtualna" in nima nič skupaj z realnimi podatki oz. za policaje/ teh. pregled ipd.

Če guma pač nima XL oznake in ima nosilnost deklarirano višje, kot XL konkurenca ni nobenega dvoma, da je guma primerna za to vozilo, takih primerov pa je bilo karnekaj pri Tiguanu.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
solski primer kaksne kolobocije nastanejo, ko zacnejo tako kompleksno zadevo kot je guma preucevati amaterji in nepoklicani. zakaj ne kupite pac eno izmed tistih desetih gum, ki jo testirajo na amzs oz adacu in ostalo prepustite posvecenim? ali pa se vsaj izobrazite dosledno.

mi zna kdo povedati najprej razliko med m+s in snezinko na boku? kaj pomeni DOT oznaka (ne ni letnica izdelave)? v cem je razlika med oznakami LL, SL, LT, XL in RF? load range, load index?

cisto prevec po kmecko si razlagate vi tele zadeve. virtualna oznaka
hysterical-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
kaj pomeni DOT oznaka (ne ni letnica izdelave)?

Od kje je naenkrat prišla ta mantra, da DOT ne pomeni letnice izdelave? Teden in leto izdelave sta namreč sestavna dela celotne DOT oznake. Ni pa to edino, kar je zapisano v DOT-u...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ni res, navaden P Zero Nero je imel M+S, ko sem ga imel zdaj že skoraj 10 let nazaj...čisto letna guma, mehka ko radirka, mogoče je zato bla primerna za m+s oznako, čeprav zaradi profila ne bi prišel nikamor tudi s 4x4 po snegu.
wink-1.gif
Sem pa videl ta "novi" P Zero Nero, ko sem iskal slikco za v to temo.

Ok res da sm mel Civica, sam tale Nero je lepo rinil po 10 cm snegu
grin1.gif
Nimam pa v glavi da je mel M+S, je blo pa ene 7-8 let nazaj to..