Katere letne gume?

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Je za kaj ta guma? Po testih ravno ne blesti, ampak trenutna cena pa je "božanska"
redface-1.gif


A bi mi vi priporočali katero drugo?
zmaga.gif


MIMOVRSTE
 
Nazadnje urejeno:

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
v ožjem izboru imam še te 3 modele:

DUNLOP Sport BluResponse ---> 60€ komad
GOODYEAR EfficientGrip Compact ---> 60€ komad
FULDA EcoControl ---> 50€ komad

Torej, katero bi vi kupili?
 
Nazadnje urejeno:

kaps

Pripravnik
11. jul 2013
92
0
6
bom malo zasmetil, kdaj se splača kupovat letne pnevmatike (cenovno gledano) zdaj pozimi ali enkrat v zgodnji jeseni?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz zase se odločam med Fulda EcoControl HP, Sava Intensa HP ali Uniroyal Rainexpert 3. 195 55 R15
Z nobeno pomoje ne bom falil .....
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
jest dunlopa ne vzamem več....
gume so se mi dobesedno trgale po robovih človek mi pravi, da je to od vožnje- če sem prehiter v ovinkih... ne da se mi slikat, ker niso vredne, da mignem zarad njih ampak, da mi človek reče, da je to zaradi moje vožnje me pa raz.piszdi... niso prve gume jih kupil in nikoli se mi še nobene niso trgale
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Sport BluResponse?!
Jaz tudi v preteklosti sem bil z Dunlop nezadovoljen....ampak vsaj ta model me je preprical v nulo...
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Jaz zase se odločam med Fulda EcoControl HP, Sava Intensa HP ali Uniroyal Rainexpert 3. 195 55 R15
Z nobeno pomoje ne bom falil .....

Jaz sem se odločil za Uniroyal Rainexpert 3, v dimenziji 225/45/17.
Na hitro, guma je ok. Po mokrem opravičuje svoje ime, po suhem pa je precej povprečna. Bočnice so mehke, malenkost glasnejša postane pri višjih hitrostih, obraba je višja od povprečja, je pa bila zato cena kar ugodna.
Če me povprašate za priporočilo, bi rekel ja, če ste umirjen voznik. Torej po mokrem imate veliko rezerve, po suhem pa guma opravlja svoje delo, vendar ne blesti.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Fastresponce so se tudi meni na koncu začele trgati koščki gume, ampak to je bilo po 5-6 letih... in vse do zadnjih mm držale zelo ok, edino na koncu po mokrem ni blo za pretiravati, pač tudi zaradi malo profila...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
meni so se začele trgati drugo leto in to od zunanjega roba proti sredini.... jaz taki gumi ne morem zaupat namreč njena tekalna površina se je vidno manjšala
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Citat:
Uporabnik netko pravi:
jest dunlopa ne vzamem več....
gume so se mi dobesedno trgale po robovih človek mi pravi, da je to od vožnje- če sem prehiter v ovinkih... ne da se mi slikat, ker niso vredne, da mignem zarad njih ampak, da mi človek reče, da je to zaradi moje vožnje me pa raz.piszdi... niso prve gume jih kupil in nikoli se mi še nobene niso trgale
Sam tudi nikoli več, in sicer imam Dunlop Sport Maxx RT.
1. razlog: celih 2mm profila na pogonskih oz. 1mm na zadnjih je šlo v samo 3000km
To preprosto ni normalna obraba, se pravi so samo za 12-15k km, preden prideš na vseh štirih do 2mm.
2. razlog: v mokrem so zelo nesigurne, pri ostrejših zavojih, recimo v krožnih, jih odnese takoj, čim daš mal gasa

Za letos bi bile vsekakor boljše Uniroyal RainExpert 3, saj je bilo polovico vseh dni deževnih.
 
Nazadnje urejeno:

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Odgovor na to lahko takoj napišem, strinjam se da je cena gume božanska, veliko uporabnikov pa ti bo potrdilo, da pri tej gumi samo dimenzija (to še letna guma) ni niti malo božanska. Tukaj pa nas seveda čakajo vrli trgovci in sicer na vhodu dimenzije gume 195/55/R15 ! Pravijo, da naj bi letna guma morala imeti primerno višino - kakšno pa navaja tvoj proizvajalec avta ? V primeru zimske gume pravijo ožje in višje. Po mojem gume zaradi te dimenzije niso šle ali so šle manj v promet in temu pač sledi padec cene. Za mladino vem kaj ima rada, čim večjo platišče, široke in nizko presečne gume (gume je samo še za vzorec) in to seveda sedi, pelje pa tudi ko blisk (cene pa tudi, da te kap visoke). Za začetek torej najprej dimenzija, pa še drugič kaj o znamkah, profilih gum.
 

enageM

Pripravnik
5. avg 2007
143
0
16
Novo mesto
Citat:
Uporabnik Reaper85 pravi:
Citat:
Uporabnik netko pravi:
jest dunlopa ne vzamem več....
gume so se mi dobesedno trgale po robovih človek mi pravi, da je to od vožnje- če sem prehiter v ovinkih... ne da se mi slikat, ker niso vredne, da mignem zarad njih ampak, da mi človek reče, da je to zaradi moje vožnje me pa raz.piszdi... niso prve gume jih kupil in nikoli se mi še nobene niso trgale
Sam tudi nikoli več, in sicer imam Dunlop Sport Maxx RT.
1. razlog: celih 2mm profila na pogonskih oz. 1mm na zadnjih je šlo v samo 3000km
To preprosto ni normalna obraba, se pravi so samo za 12-15k km, preden prideš na vseh štirih do 2mm.
2. razlog: v mokrem so zelo nesigurne, pri ostrejših zavojih, recimo v krožnih, jih odnese takoj, čim daš mal gasa

Za letos bi bile vsekakor boljše Uniroyal RainExpert 3, saj je bilo polovico vseh dni deževnih.
Jaz pa se z omenjenimi gumami (Maxx RT Sport) lahko samo pohvalim, izredno tihe. In kar mi je najvažnejše, po mokrem držijo tako kot je treba. Prej sem imel gor prvo-vgradnjo Conti 3 in proti tem, so maxx RT kot dan in noč, na bolje seveda.
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Saj po mokrem kar upam it, dokler ne zasukaš preveč volana držijo, edino čez krožno (kjer ni robnikov seveda) sem probal že večkrat pritisnit gas, pa je vedno takoj odneslo.
Dočim z zimskimi Conti TS830 točno veš koliko imaš še oprijema, tudi če malenkost spustijo, avto takoj nazaj ukrotiš.

Pa ni to samo moje opažanje.
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-Test-World-Summer-Tyre-Test.htm
Dunlop Sport BluResponse
Saj po mokrem kar upam it, dokler ne zasukaš preveč volana držijo, edino čez krožno (kjer ni robnikov seveda) sem probal že večkrat pritisnit gas, pa je vedno takoj odneslo.
Dočim z zimskimi Conti TS830 točno veš koliko imaš še oprijema, tudi če malenkost spustijo, avto takoj nazaj ukrotiš.

Pa ni to samo moje opažanje.
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-Test-World-Summer-Tyre-Test.htm
Dunlop Sport BluResponse
Citat:
their behavior may be too nervous, and during sharp maneuvers the car has a tendency to oversteer
 
Nazadnje urejeno: