katere BT slušalke kupiti

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Iskreno sem jih želel naročiti na UK amazonu in sem si rekel, morda je ceneje na DE... in so imeli akcijo

Tako da my bad :zardelalter:
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Danes sem jih dobil in je za 44€ kar veliko muzke, ker pred tem še nisem imel slušalk z vgrajenim ANC-jem pa sploh.
Edino kar mogoče ali bom pogrešal je prestavljanje komadov - forw, ampak se za ta denar ne pritožujem.
Razgovor preko telefona je tudi odličen, si pa sploh ne morem predstavljati da sta Sony in Bosse še stopničko višje:rockon:

p.s. Pa še to je dobrodošlo, da na telefonu vidiš napolnjenost baterije.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Danes sem jih dobil in je za 44€ kar veliko muzke, ker pred tem še nisem imel slušalk z vgrajenim ANC-jem pa sploh.
Edino kar mogoče ali bom pogrešal je prestavljanje komadov - forw, ampak se za ta denar ne pritožujem.
Razgovor preko telefona je tudi odličen, si pa sploh ne morem predstavljati da sta Sony in Bosse še stopničko višje:rockon:

p.s. Pa še to je dobrodošlo, da na telefonu vidiš napolnjenost baterije.
Napolnjenost baterije meni kaže tudi pri slušalkah za 10€. :)
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
In kateri standard morajo slušalke imeti, da prikazujejo napolnjenost baterije?
Ker imam namreč dvoje starejših BT slušalk in tega podatka do sedaj nisem videl.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nimam pojma. Imam Baseus Encok slušalke, ki so kot rečeno stale okoli 10€. Imajo pa BT 5.0. Morda je v zvezi s tem.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Glede na to, da s sodelavci vsak mesec kupimo in preizkusimo vsaj nekaj parov poceni BT slušalk, naj omenim, da smo naleteli na zelo dobre ANC TWS BT 5.0 v ušesne slušalke za le 52 EUR:

20 DECEBEL Earbuds: Active Noise Cancelling (ANC), TWS, BT 5.0, APK



https://www.aliexpress.com/item/4000803350068.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4af84c4ddKY7Z2

Bom povzel, kar sem na pisal enemu uporabniku v zasebnem sporočilu:

- sem pozitivno presenečen

- so sicer (malo) slabše od vušesnih Sony WF-1000XM3 in boljše od vseh ostalih vušesnih ANC slušalk, ki sem jih preizkusil, če pa primerjam še ceno, so pa sploh super

- žal nisem utegnil preizkusiti trajnost baterije v enem kosu, ampak glede na odstotek porabljene baterije v 2 zaporednih urah sklepam, da res delujejo okrog 7 ur

- od vseh slušalk te sedejo najglobje v ušesni kanal (zato imajo tudi posebne čepke: 2 različna tipa v treh velikostih vsak) in tako izvrstno zadušijo zunanje zvoke že brez vklopa ANC, L in D slušalka sta zelo različni in anatomsko oblikovani. Čepki so pa res nekaj posebnega, kakršnih še nisem videl in so izredno tanki, mehki in veliko manjši od klasičnih, slušalke pa se namestijo precej globoko v ušesni kanal

- ANC presenetljivo dobro poreže vse konstantne zunanje zvoke: veter, na busu in v avtu zvok motorja, šum raznih ventilatorjev, ..., se pa rahlo slišijo trenutni, kratki zvoki. Ampak vse to velja za takrat, ko slušalke ne predvajajo ničesar. Ko poslušaš glasbo že na 30% glasnosti, poleg glasbe (tudi brez ANC) praktično ne slišiš nobenega zunanjega zvoka

- funkcija prepuščanja in rahlega ojačanja zunanjega zvoka deluje odlično, da skoraj ne opaziš, da imaš v ušesih slušalke

- slušalke imajo zelo prijeten zvok (nobene frekvence ne izstopajo) in so zelo glasne - prej sem imel glasnost telefona na 60%, s temi pa na 35%, kar pomeni manjšo porabo energije

- aplikacija za Android je v tem trenutku le pogojno porabna (EQ je neuporaben), omogoča pa nadgradnjo FW, preklop med načini (ANC, brez ANC, zunanji zvok), predvsem pa pokaže stanje baterije vsake slušalke posebej. Obljubljajo pa, da bo APP "poštimali", ampak tudi brez njega bo šlo BP.

- zelo mi je všeč tudi, da se slušalke upravlja z dotiki, a nanje niso preveč občutljive, da jih lahko v ušesih tudi malo premakneš, brez da bi takoj aktiviral kako funkcijo

- ANC deluje bolje od vseh slušalk tega tipa (kar sem jih preizkusil, tudi AirPods2), rahlo v + izstopajo leprej omenjene Sony, ki pa so ogromne, težke in hudo drage, pa še avtonomijo imajo krajšo

Pa še tole: vse kar sem napisal je posledica mojih izkušenj in nekdo drug bo lahko popolnoma razočaran!
Se je pač potrebno zavedati, da fizikalno ni možno, da bi take, vušesne slušalke zunanje zvoke blažile enako kot velike, čezušesne! Ampak relativno gledano, primerjava med ANC slušalkami tega tipa meni pokaže, da smo odlično kupili.

Cena je z 71 EUR (ko sem kupil prvi par) padla na današnjih 52 EUR. Dostava je v 5 delovnih dneh, oziroma točno v enem tednu, iz Španije.
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Se kaksen predlog za PS4 slusalke (z mikrofonom)..... ne predrage :) pod 50€
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
prej sem imel glasnost telefona na 60%, s temi pa na 35%, kar pomeni manjšo porabo energije
Če te prav razumem, si z drugimi slušalkami poslušal na 60% bluetooth glasnosti, medtem ko s temi poslušaš na 35% in dosegaš isto glasnost? Lahko malo razložiš kako to pomeni manjšo porabo baterije? :D
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Če te prav razumem, si z drugimi slušalkami poslušal na 60% bluetooth glasnosti, medtem ko s temi poslušaš na 35% in dosegaš isto glasnost? Lahko malo razložiš kako to pomeni manjšo porabo baterije? :D
Prepričan sem bil da sem pred besedo pomeni napisal besedo OČITNO. Ne znam si natančno razložiti, je pa vzorec, da "glasnejše" BT slušalke, vsaj tiste, ki sem jih imel jaz, zdržijo dlje, kljub temu, da imajo (vsaj po uradnih podatkih) vse vgrajene baterije s precej podobnimi kapacitetami.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Prosim za nasvet katere slušalke kupiti do 30-40 EUR. Menda se dosti hvalijo Haylou GT1 Pro.

Se dobi kaj boljšega?

Ja mislim, da niti približno niso vredne tega denarja! Pred časom sem kupil več parov teh https://www.aliexpress.com/item/4000266153835.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dJEEuW8 , takrat še po 15EUR, pa sem prepričan, da so vsaj enakovredne tem, ki jih omenjaš. Če te moti velika škatla (20+ polnjenj), na Aliju najdeš tudi podobne slušalke, a v manjši in lažji škatli.

V vsakem primeru pa slušalk brez ANC ne bi več kupoval. občasno imajo tele https://www.aliexpress.com/item/400...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ v akciji za 38 EUR + par EUR za poštnino iz Španije. Imajo pa zelo dober zvok, so lahke in anatomsko oblikovane, da odlično sedejo v ušesa, ANC na prevoznih sredstvih deluje odlično (sem jih septembra preizkusil tudi na letalu in bil presenečen, da tam sploh niso bile kaj dosti (če sploh) slabše od Sonyjevih vušesnih, model 1000), avtonomija pa od 5(ANC ON) do 8(ANC OFF) ur.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Prosim za nasvet katere slušalke kupiti do 30-40 EUR. Menda se dosti hvalijo Haylou GT1 Pro.

Se dobi kaj boljšega?

Sam sem vzel tele xiaomi, uporabljam z računalnikom za videokonference in delajo bp:


edina slaba stran: za jakost zvoka se spreminja na comou ali telefonu, ne na slušalkah. Ampak za kupljen namen to ni moteče.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Se kaj od tega splača vzet?

Oboje slušalke sta precej zastarela modela (model, star več kot 6 mesecev je dandanes zastarel), ki ju pri nas prodajajo za več kot dvojno ceno!

Sicer pa nisi nič napisal o tem, zakaj slušalke sploh potrebuješ in kaj od njih pričakuješ:
Ti je dušenje zunanjih zvokov pomembno (v tem primeru potreuješ slušalke s silikonskimi čepki in po možnosti še ANC funkcijo)?
Verjetno bi rad tudi čim daljšo avtonomijo (novejše, brez ANC, povprečno 6 do 8 ur)?
Ti je pomembna zakasnitev zvoka (zvok v BT slušalkah vedno vsaj malo zaostaja za sliko na ekranu)?
Boš z njimi veliko telefoniral (potem je pomembno, da imajo dober mikrofon in CVC, dušenje okoliških zvokov)?
...
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Oboje slušalke sta precej zastarela modela (model, star več kot 6 mesecev je dandanes zastarel), ki ju pri nas prodajajo za več kot dvojno ceno!

Sicer pa nisi nič napisal o tem, zakaj slušalke sploh potrebuješ in kaj od njih pričakuješ:
Ti je dušenje zunanjih zvokov pomembno (v tem primeru potreuješ slušalke s silikonskimi čepki in po možnosti še ANC funkcijo)?
Verjetno bi rad tudi čim daljšo avtonomijo (novejše, brez ANC, povprečno 6 do 8 ur)?
Ti je pomembna zakasnitev zvoka (zvok v BT slušalkah vedno vsaj malo zaostaja za sliko na ekranu)?
Boš z njimi veliko telefoniral (potem je pomembno, da imajo dober mikrofon in CVC, dušenje okoliških zvokov)?
...
Iščem nekaj bolj kot ne za osnovno rabo, za hčerko. Večinoma za poslušanje glasbe, niti ne toliko za telefoniranje. Avtonomija čim daljša, ANC ni ravno nujno da ga ima.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Eno vmesno vprašanje.
Hčer ima Niceboy HIVE Podsie slušalke, pa ji nikakor ne uspe, da bi ji špilale obe dve, ampak samo ena, katero izbiraš na telefonu pod Bluetooth povezavami.
Je naredila kaj narobe, nastavitve?
Jože
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Slušalki nista povezani. Potrebno jih je ponastaviti na tovarniške nastavitve:
Take both headphones from the box and long press both multifunctional buttons to turn them off. Then, press both buttons again and hold them until all and any flashing of the diode stops on both headphones. (about 15 seconds). Place the headphones back in their box and then take them out again. They will alternatively flash blue and red. Press either power button two times to connect both headphones together and the process is complete.