Katera vzmetnica?

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
pri nas smo v fazi nakupa nove vzmetnice. Najbolj me zanima, kaj mislite glede mer. Se vzame 160x200 ali raje 2kom 80x200? Nekako smo se najbolj zagledali v žepkaste vzmeti. Kaj zna bit best buy za cca. 500€?
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Jaz sem pred kratkim kupoval (ampak drugo dimenzijo) in sem se na koncu za Hitex Silver 16+2 odločil. Zdaj mi ni žal. Ampak predlagam, da greš od štacune do štacune in potestiraš kaj tebi najbolj odgovarja.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Hitex je pri meni takole. Pred 8 leti sma nabavila 180x200, hitex, lateks, brez vzmeti. Prvo noč se je na njej spalo neverjetno dobro. Do nekje 5 leta je bila vzmetnica super, nakar je postala neznosna. zdaj je stara 8 let in je popolnoma zanič, boli me hrbet celo noč. Mislim da ima garancijo, ampak s tem se mi ne da ukvarjat, čez pol leta se selim in gre v smeti. Mislim da je trdota do 75 ali 80 kg, in nihče od naju ne presega teže, tako da krivdo pripisujem "vzmetnici". Toliko o moji izkušnji o hiteksu in lateks, naslednji jogi bo obvezno z vzmetmi ali pa vodna.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Moje mnenje je, da mogoče vodna postelja vzdrži več kot 5 let, vse ostalo pa nikakor ne more. Se spremeni... Po 5-ih letih jaz to, kar imam na postelji menjam. Še sedež v avtu se posede v 5-ih letih, pa naredim samo okrog 30.000 km na leto. Torej čez palec manj kot 1 ura na dan. Spim pa nekje 7 ali še več ur na dan v postelji.
Če ti je nekaj vzdržalo 5 let, je to očitno solidna roba.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Morda imaš prav glede jogija
glede avto sedeža pa se ne strinjam. letno delam cca 55k do 60k, po 6 letih ne opazim razlike na sedežu pri 398000km
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Kaj pa vem, verjetno je razlika med sedeži. Jaz sem se te dni izjemoma peljal kot sopotnik v svojem avtomobilu. Presenečen sem bil, kaka razlika je med obema sedežema. Ima manj kot 200.000 km in v tem avtu se vozim večinoma sam.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Sicer bolj na hitro, sem pa prebral celo temo.

Rabil bi 180x200 cm vzmetnico. Pojavljajo se bolečine v križu, tako da bi rabil nekaj bolj trdega.Omenjate Oaza hard. Se obnese? Tiste memory pene mi nekako ne sedejo-a ne ostane jama, ko se obrneš?

Torej kaj priporočate in če je kje kaka akcija?

Saj bom šel v trgovino(e), ampak je bolje it "oborožen".
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Nov avto je v garaži, ampak 2,5 jurja pa tudi ne dam za jogi.

Edit: 4 za takega kot rabim.

bratusm : sorry, ampak ta je pa nekam sumljivo poceni. Plus tega so še polpismeni. Takim že po naravi ne zaupam.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.327
9.062
113
;), jaz sem imel isto tezo, nato pa pamet v roke...v avto fuknem kolikor imamo in še več, v prvem letu pušnemo podefoltu tako vzmetnico.... za kerga kurca.?
Na postelji pa preživmo tretjino lajfa. in to za vrednost kompleta gum in letnega goriva....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
A zato imaš potem posteljo 25 let enako, avto pa menjaš na 3-4 leta?

Kaj je v tem meblo jogiju tako posebnega? Je vreden svojega denarja? Resno sprašujem, ker bi v kratkem vodno vrgel ven in vzel spet jogi. Samo sem mislil da je jurja dovolj za topšit jogi.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
A zato imaš potem posteljo 25 let enako, avto pa menjaš na 3-4 leta?

Kaj je v tem meblo jogiju tako posebnega? Je vreden svojega denarja? Resno sprašujem, ker bi v kratkem vodno vrgel ven in vzel spet jogi. Samo sem mislil da je jurja dovolj za topšit jogi.


jaz imam nove meblo, mislim da dinamic, 2x90. zadovoljen. dal sem okrog jurja za oba. prej sem imel hiteks, pa nikoli več ne kupim jogija brez feder .
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.327
9.062
113
A zato imaš potem posteljo 25 let enako, avto pa menjaš na 3-4 leta?

Kaj je v tem meblo jogiju tako posebnega? Je vreden svojega denarja? Resno sprašujem, ker bi v kratkem vodno vrgel ven in vzel spet jogi. Samo sem mislil da je jurja dovolj za topšit jogi.

Zakaj si trd, tudi če ga po 2 ali treh letih ven vržeš si še vedno manj pušnil na topšit jogiju kot na novejšem povprečnem avtu v istem času,s tem da jogi dosti več uporabljaš. ;)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
po kar nekaj menjanih jogijih (raznoraznih od italijanskih preko meblo - vsi z nekimi oh in sploh "medical, comfort, zone,..." oznakami) - sem pristal tukaj http://www.marsen.si/ - konkretno http://www.marsen.si/izdelek/mirage/ .. v salonu znajo svetovat (prodajajo samo ležišča.. v večjem pohištvenem centru mi je "svetoval" trgovec, ki drugače prodaja kuhinje :bonk:) . Izbral mislim, da sem tole http://www.marsen.si/izdelek/mirage/ - po dveh letih je spanje še vedno enako udobno, jogi ni spremenil oblike, ob vsaki menjavi posteljnine ga obrnem. Žena ima ločen jogi - isti model, a mehkejši.
Zadovoljen - priporočam.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Sicer bolj na hitro, sem pa prebral celo temo.

Rabil bi 180x200 cm vzmetnico. Pojavljajo se bolečine v križu, tako da bi rabil nekaj bolj trdega.Omenjate Oaza hard. Se obnese? Tiste memory pene mi nekako ne sedejo-a ne ostane jama, ko se obrneš?

Torej kaj priporočate in če je kje kaka akcija?

Saj bom šel v trgovino(e), ampak je bolje it "oborožen".
Mislim, da sem enkrat ze priporocal v tej temi, pa vseeno. Meni je jogi (in posteljo) izdelal Ivo Bokal - tapetnistvo Bokal. Z jogijem sem po nekaj letih se vedno zadovoljen, mi je pa ze od zacetka malo zal, da nisem vzel extra namesto komfort. Sedaj bi sigurno izbral najtrsega. Cenovno ugodna in kvalitetna izbira.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Zdaj sem pa še bolj zmeden. Šel preizkusit nekaj vzmetnic in najbolj mi odgovarja tista, ki ima plast spominske pene, katere se naj bi človek na daleč ogibal. Jedro je recimo žepkasto vzmetno.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Moje mnenje: najprej je treba upoštevati posteljno dno: če je polno so lahko fedri, če so letve in te kar široke, potem žepkasti fedri ne opravljajo dobro funkcije, ker nimajo spodaj dobre opore in je verjetno pena boljša.
Moje mnenje je, da mora biti jedro žepkasto posamezno vzmeteno, zunaj spominsnka pena - pa ne samo 2 cm, vmes pa nekaj zračnega. Pa obe strani identični, da ga lahko obračaš...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
ksz

evo eno leto na vodni je za mano, brez pritožb, poceni postelnino smo našli, zdaj me pa zanima kje naročate čistila oz tisto ko se k vodi dolije
grin1.gif

evo zdaj smo pa na točki ko bo treba vodno posteljo preselit :) je že kdo sam? al se boljše obrnit na kakega serviserja
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Ima kdo izkusnje z vzmetnicami Lagea? Naj bi bile slovenske, trzi jih Harvey Norman.