Katera vzmetnica?

B81

22. jul 2007
34.505
8.957
113
Torej celo leto že ni bilo teme o vzmetnicah :)

Sem ravno pri menjavi, ker trenutna iz HN več ni ok (4.5 leta), me zanima Meblo..

Spodaj slike dveh primerljivih (vsaj na oko) vzmetnic:

1639306557470.png


1639306574795.png


Zanimivo, da zgledata skoraj enako, ampak da je Meblo "boljša" :) in nameravam vzeti Meblo, da pač enkrat stestiram.

Mnenje?
tnx
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Brez zamere, ampak tu pri nobeni ne piše kaj je notri v vzmetnici, kar je njeno bistvo! Jaz je ne kupim, če ni za vsak sloj napisano kateri material je in kakšna je debelina tega materiala - sloja.

Šele potem lahko primerjaš. Drugače ne veš kaj primerjaš... Pri avtu tudi gledaš tehnične podatke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in tony

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Torej celo leto že ni bilo teme o vzmetnicah :)

Sem ravno pri menjavi, ker trenutna iz HN več ni ok (4.5 leta), me zanima Meblo..

Spodaj slike dveh primerljivih (vsaj na oko) vzmetnic:

Poglej priponko 51127

Poglej priponko 51128

Zanimivo, da zgledata skoraj enako, ampak da je Meblo "boljša" :) in nameravam vzeti Meblo, da pač enkrat stestiram.

Mnenje?
tnx

Če bi med tema dvema izbiral, bi vzel drugo. Spominsko peno sem probal v Dormeu, pa hitro dobiš luknjo v sredini. Zdaj sem pa na žepkastih vzmeteh od Slovenske postelje, ki je za kak razred boljša od spominske pene. Je pa ena pomebna razlika, Slovenska postelja ima možnost kovinskega okvirja, tole pa lateks skupaj drži.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Če nimaš takega posteljenga okvirja, da ne nudi dovolj visoke zaščite oz. opore ležišču ob strani... Seveda.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
To vse kar govorite je brezveze. Ene slabe 10 let nazaj sem bil v Slovenski postelji. Top top top kao. Ja, nimam nič proti njim. Naredili so mi ležišče po meri, dobesedno kaj te ne zvagajo, zmerijo ter 100 dodatnih vprašanj itd... skratka tebi po meri, v nulo. Jogi drag kot žafran, na tistem jogiju nisem mogel nikoli spat, ni bilo variante. Po spletu okoliščin sem potem ene pol leta zatem stanovanje prodal in jogi sem kar tam pustil novemu lastniku. Skratka dobro, slabo, to je brezveze in popolnoma odvisno kako se vaše telo odziva. Treba iti poskusit in je to to. Sedaj smo že ena 3 leta na Harveyevem jogiju, mislim da je znamka King Koil in je vrhunec proti vsem tem "tankim" jogijem ki smo jih imeli, je pa bil kar drag če se prav spomnim.


Idi pa poskusi, morda ti sede. Jaz sem takoj vedel kakor hitro sem se vlegel da zna biti to to...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

King Koil - to vzmetnico imam jaz in mi je mehka. Deluje mi tudi kot da je že posedena. Kupil sem jo pa lani decembra v tistih edinih štirih dneh, ko ni bilo lokdawna :oops1: . Sicer bi spala na tleh ...
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Jysk - Gold s70, na tega hibrida smo šli iz čiste latex vzmetnice. Konkretna pozitivna razlika. cena smešna, cca 300€ po kosu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
King Koil - to vzmetnico imam jaz in mi je mehka. Deluje mi tudi kot da je že posedena. Kupil sem jo pa lani decembra v tistih edinih štirih dneh, ko ni bilo lokdawna :oops1: . Sicer bi spala na tleh ...

Saj o tem govorim in sicer da je svetovanje brezvezno, izbral si napačno vzmetnico. Saj pa imaš trdote na razpolago :bonk:Ni kriv King Koil, kriv si sam, naredil si napako ki jo naredi 90% ljudi. Pokne se na vzmetnico za 3 minute in izbere tisto vzmetnico na kateri se počuti kot na oblaku. Seveda na premehko saj ti jer ravno takšna v tistem kratkem intervalu najbolj udobna. Tudi to smo že dali skoz.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bila je edina primerna ... sicer bi z mojo drago spala na tleh. Kriv je pa janša :p .

O tem sem govoru. Niti pod razno nisem imel izbire glede trdote. Sem že nekje zgoraj pred kakim mesecem nekaj pisal, da ko bo tale norija skozi, da ni rečeno če ne bom šel nazaj na Dormeo. Tam sem pa lahko izbiral, držala je pa tudi ohoho let.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja saj, vsakemu svoje... meni je npr. tako huda ta vzmetnica da bi najraje eno kupil na zalogo če bi še bila dobavljiva in če bi imel kam to primerno skaladiščiti. Ampak zaenkrat po 3 letih ni videt da bi bila kaj poležana. Prav tako teh vzetnic ne gre oz. se ne smejo obračati....
 

B81

22. jul 2007
34.505
8.957
113
Meblo nirvana, kruh in voda.
To bom naredil, novi jogi bom na starega dal, pa bo :D

Tudi sam imam 32 cm visoko iz Harveya, pred tem Jysk gold nekaj (premehko), pred tem Dormeo.
Mislim, da bi marsikdo menjal vzmetnico, če ne bi bilo težko tega sem in tja prestavljat in če nimaš kombija za izposojo, da bi nazaj peljal... če ne bo ok, si v službi sposodim kombija in peljem nazaj (ali pa mogoče najdem kak ugoden kombi prevoz).
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Jysk Gold S25 - kombinacija male vzmeti in pena.
Prvi dan mi je bila "trda". drugi dan sem se že navadil in mi je odlična.
.
Res pa nisem kaj posebej zahteven "spalec" :evil: - prej spal na neki Jogi najbolj basic vzmetnici.
Itak zaspim preden se mi glava dotakne pouštra ;) .
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Jysk Gold S25 - kombinacija male vzmeti in pena.
Prvi dan mi je bila "trda". drugi dan sem se že navadil in mi je odlična.
.
Res pa nisem kaj posebej zahteven "spalec" :evil: - prej spal na neki Jogi najbolj basic vzmetnici.
Itak zaspim preden se mi glava dotakne pouštra ;) .
Jo imam tudi jaz. Po treh letih je na moji strani "omehčana". Na ženskini kot nova. Res pa je tudi, da je med nama dobrih 40kg razlike.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Saj o tem govorim in sicer da je svetovanje brezvezno, izbral si napačno vzmetnico. Saj pa imaš trdote na razpolago :bonk:Ni kriv King Koil, kriv si sam, naredil si napako ki jo naredi 90% ljudi. Pokne se na vzmetnico za 3 minute in izbere tisto vzmetnico na kateri se počuti kot na oblaku. Seveda na premehko saj ti jer ravno takšna v tistem kratkem intervalu najbolj udobna. Tudi to smo že dali skoz.
Kako pa dejansko testirat vzmetnico?
Sam bi tudi zamenjal vzmetnico v spalnici, sedaj imava dve 200 x 90 cm, pa niti to nisem prepričan ali vzamem eno 200 x 180cm ali vzamem ponovno dve ločeni.
Cena mi ne igra neke vloge, ne bi dal pa konkreten denar zato, da bom naslednjih 10 let slabo spal in se hkrati tolažil, da sem kupil nekaj kvazi-premium.
Kakšen nasvet od tistih, ki ste bili v podobni dilemi?