Katera banka?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Sej ti povem na kratko ker is ravno ti; za banko v osnovi stoji Peter Thiel ki je eden od ustanoviteljev PayPala (poleg Elona Muska katerega verjetno poznaš) skupaj s svojim skladom tveganega kapitala. Večji vlagatelji znotraj sklada so iz kitajske, švice, honkonga ipd.; torej tehnično gre za razpršeno lastništvo v okviru sklada.

Na začetku je banka delovala pod licenco Wirecard banke (ena prvih "true" online bank, kjer si tudi kot slovenec lahko dobil virtualno "debetno" kartico), sedaj ima svojo licenco, torej gre za povsem lastno neodvisno banko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Hvala za razlago, sem pa tudi prebral tisti link pa izgleda stvar resna. Počasi pač razmišljam v tej smeri da bi bilo pametno za vsak slučaj imeti denar na Nemškem računu kot na Slovenskem v primeru da se kaj zgodi in bi Nemci slučajno nazaj prešaltali na Marke :)
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
108
20
18
Kaj pa to Petrol neki ponuja mBills? Je to kot banka? Imaš svoj TRR račun, da plačuješ in nakazuješ gor denar?

Spoštovani,

mBills je mobilna denarnica na vašem telefonu. Z njo lahko plačujete položnice, blagajniške račune, na prodajnih avtomatih, na spletu, na dogodkih in v drugih mobilnih aplikacijah ter nakazujete denar drugim osebam. mBills ponuja tudi svojo brezplačno kartico mBills Mastercard, s katero lahko plačuješ po vsem svetu in na spletu. Prenos in uporaba mBills sta brezplačna, enako velja za kartico mBills Mastercard. Več o samem delovanju in funkcijah mBills si lahko ogledate v videu oziroma preberete na spletni strani.

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
Marketing manager
MBILLS d.o.o.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Kakšni so sedaj invajti oz. druge fore za N26?


Tisti referral linki že zdavnaj ne delujejo več v Sloveniji. Deluje pa tole, torej, jaz sem ambasador pri N26. 10 EUR dobroimetja dobiš na TRR samo, če račun odpreš preko mojega linka Ambasador N26 bank klikni . Brezplačna mastercard in brezplačni transakcijski račun, na katerem te čaka dobroimetje 10 EUR.

Odobriti moraš piškotke - cookies in ravnaj po navodilih. Ne uporabljaj šumnikov. Zelo enostavna identifikacija in odprtje računa. Pozor, akcija je časovno omejena.

Ugodnosti:

- brezplačno vodenje računa,
- brezplačna nakazila v SEPA območju,
- brezplačnih prvih pet dvigov v mesecu na bankomatu,
- brezplačne direktne obremenitve,
- brezplačna MasterCard kartica, s katerim lahko plačuješ tudi prek neta (Kuponko, Mimovrste, Paypal, Aliexpres, Ebay). Kartica je brezstična.

Zapiranje računa je po trenutnih pogojih tudi free. Je primerna za primarni račun ali pa kot dodaten račun za plačevanje prek neta/v tujini.

Preberi tudi navodila in prijavi račun na FURS klikni
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Tisti link zgoraj ne velja več, so spremenili pogoje. Opozarjam, ker ne morem zbrisat. Na linku spodaj imate e-mail, na katerem tako rekoč v trenutku, non stop, od 00. do 24. ure dobiš povratni email z refferal linkom oz. kodo za pridobitev dobroimetja 10 EUR. Odslej je pogoj, da naložiš na kartico vsaj 25 EUR in jih porabiš s plačilom s kartico v trgovini. Tam so tudi podrobna navodila o prijavi itd.

Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo - klikni
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
Hvala za razlago, sem pa tudi prebral tisti link pa izgleda stvar resna. Počasi pač razmišljam v tej smeri da bi bilo pametno za vsak slučaj imeti denar na Nemškem računu kot na Slovenskem v primeru da se kaj zgodi in bi Nemci slučajno nazaj prešaltali na Marke :)

V Nemciji imas kar nekaj zastonj bank…..

https://www.kritische-anleger.de/girokonto-vergleich/

vsaj comdirect omogoca odprtje z naslovom v Sloveniji... cisto prava banka s placilno in kreditno kartico...