Katera banka za podjetje

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Drži, vendar eni imajo znotraj banke med vsemi računi - osebni na osebne in poslovne, poslovni na osebne in poslovne, drugi pa recimo samo osebni na osebne (Nkbm).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Seveda DH ni fleksibilna pri kreditih saj zato pa najbolje stoji, slabih posojil praktično nima. Kar se pa tiče kreditov, limitov na MC in podobnih zadevah se pač moraš vprašat kaj iščeš? A res iščeš najbolj ugodno banko ali pač iščeš banko ki ti bo šla na roko? Če iščeš tisto drugo ni nobene težave, saj konec koncev tudi plačaš to
smile-1.gif
Sicer pa ja... v DH so bolj konzervativni, za klasične bančne storitve pa so še vedno najugodnejši pa bilo kak obrneš...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Na skbju imam dva osebna racuna ze 15 let, kredit 60000 eur tocno 10 let, pred petimi leti sem za dejavnost odprl pri njih poslovni racun na katerem pa mi samo dvigujejo stroske. Na kakrsenkoli apel po znizanju stroskov so gluhi kljub dejstvu da so najdrazji. Zaprl sem poslovni racun in ga prenesel k dbs s katero sem zadovoljen plus stroski so nizji prvo leto pa ni vodenja racuna. Cez pet let ko bo konec kredita zaprem se oba osebna ce ne drugac iz principa
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Mene bolj kot to da so najeli posojilo pri drugi banki z 2x nizjo OM, moti tole. (pa nisem zagovornik teh "tajkunov" )

" Depozit v višini 1,5 milijona evrov se je obrestoval po 0,75-odstotni obrestni meri. Dodali so, da so sklenili depozit še pri eni banki. Lani so pri Delavski hranilnici najeli še 2,5-milijonsko dolgoročno posojilo. "

Zakaj so najeli posojilo(razen ce so depozit cez tri mesece zapravili) hkrati pa dali vezati sredstva (faktor 4 pri obrestih) ? Ce bi imeli tvojo referentko, bi najbrz ostali na nlb.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.305
5.335
113
Ponovno odpiram temo. Že nekaj časa si govorim, danes mi je pa res že plafon dvignilo. če se do ponedeljka ne pomirim, grem v akcijo menjave banke. Trenutno imam poslovni račun za s.p. na Gorenjski Banki. Vse urejam preko speltne banke, nimam ne maestro ne mastercard kartice in jih ne rabim, rabim pa delujočo spletno banko.

GBKR ima certifikat oziroma trenutno imam certifikat, kličem pa v ponedeljek, če se da okoli tega kaj narediti. ni me nervira, ker v edge ne dela, v chrome ne dela, firefoxa zato ne bom dol dajala, potem iščem v explorerju, kjer ne dela/dela/ne dela... Malo me to nervira in bi zdaj rada eno banko, ki s tem nima problema. Če prav razumem DH dela na isti princip in ima enake težave, tako da ne pridobim ničesar. Kje s spletno banko ni težav - magari če je na tisti kalkulatorček. Rabim pa res malo, pač dobim plačilo izstavljenih računov gor, pa ene 3-4x/leto potem vse skupaj prrenesem na osebnega, stroške banke pa banka sama dol trga.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
-Kar nekaj bank za poslovne namene (v PRO verziji) uporablja Halcomovo aplikacijo. To verjetno zate ne pride v poštev

LON ima relativno enostavno spletno banko, Abanka, morda tudi SKB

NLB, Sparkasse, Hypo, Abanka, Sberbank uporabljajo Halcomovo alikacijo.....ne vem pa ali imajo za poslovne namene tudi WEB verzijo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.305
5.335
113
To imate izkušnje s poslovnim računom? Sem gori preletela temo, pa se mi zdi da je eden rekel, da v Chrome ne dela. Z Javo so neki problemi. Recimo naša mati z osebnim TRR nima problemov, jaz pa s poslovnim imam, ker se dela z nekimi paketi, pa hoče desne podpise pa ne vem kaj. Tu se ponavadi konca zgodba, pa vsakič na novo ugotavljam kako je že treba in s katerim brskalnikom. Kot rečeno, rabim 3-4x na leto pa sproti pozabim.
 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Tudi v GB dela v FF ali Chromu. Vendar se lahko zgodi da v novem FF, ki pride spet ne bo delala v DH ali GB (ali kje drugje, kjer je implementacija podpisa ali česa drugega rešena z javo).
Če uvoziš certifikat iz ključka dol (na GB je za to potreben klic na Help desk, da ti ga dajo) potem dela tudi v Safariju in Edgu. Iz ključka pa pri obeh ne, vsaj po mojih izkušnjah ne trajno.
Vendar s tem se seveda izpostavljaš "nevarnostim iz Neta".

Narekovaji zato, ker po mojem vedenju, še nikomur v Sloveniji niso ukradli certifikati iz diska, ga je pa kar nekaj opravilno sposobnih ljudi poslalo, skupaj z geslom seveda, #help" desku banke, ki jim je poslal mail z google slovenščino.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.305
5.335
113
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
(ali kje drugje, kjer je implementacija podpisa ali česa drugega rešena z javo).

evo s tem imam probleme! se pravi DH ima isto foro? Jaz nimam ključka imam certifikat v browserju, ki ga poljubno izvozim kamorkoli. Dela vse v vseh browserjih razen podpisovanja, ki dela samo v explorerju. pa še tam imam ponavadi težave... saj potem na koncu dela, v 5 poskusu, ko končno ugotovim, da ukaz pokaži vse pakete ni enak pokaži samo zaprte pakete - samo v slednjem primeru namreč lahko podpisujem, ker pa jaz po defaultu klikam pokaži vse pakete (ker pač ne vem v kateri stopnji je zdaj tisto kar sem naredila, kot rečeno to delam 3x na leto) traja, da se spet spomnim, da moram dati ukaz, naj pokaže samo zaprte. pa še ene par takih neumnosti, ki mi zagrenijo življenje čisto vsakič.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.305
5.335
113
Kaj pa sberbank, če brez certifikatov ne gre. To je še ceneje kot DH. 4 evre je TRR in spletna banka. DH ima 3,8€ TRR in 1,1€ spletno banko
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Jaz nimam ključka imam certifikat v browserju, ki ga poljubno izvozim kamorkoli.
Točno tako imam jaz na Edge-u in poslovnem računu DH. Zadeva deluje. Nekaj časa je metalo, da stran ni dostopna in si moral refreshat, da je zagrabilo, sedaj pa deluje kot mora.
Upam, da imaš certifikat vsaj pod geslom.
evil.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Kaj pa sberbank, če brez certifikatov ne gre. To je še ceneje kot DH. 4 evre je TRR in spletna banka. DH ima 3,8€ TRR in 1,1€ spletno banko

ja sberbank ma 4eure trr

+ 0,92eur vsaka položnica
+ provizija za polog gotovine
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.305
5.335
113
Položnic kot rečeno imam 3-4 na leto, gotovine ne polagam. Spletna banka ta osnovna (več ne rabim za 4 transakcije na leto) je v ceni. Bom šla tja pa se na dh da vidim, če bi me katera hotela dodatno opaliti za kake pristopnine ipd. Gbkr mi vzame 11€ na mesec, ni me konec, ampak da se matram vsakič ko hočem kaj urediti, je pa preveč. Če bo dh tako hecala, me tudi ne zanima, ne more biti dovolj poceni za te stose. Velja seveda za vse banke. Edina ki ne res ne zanima je bks, ker je ni v KR.