Katera banka za podjetje

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ne, banka tebi ne more omejevat poslovanja z racunom dokler ni v nasprotju s pozitivno zakonodajo. Torej zelis se en racun na katerega bos prejemala prejemke. Srecno, adijo.
S.p. Je fizicna oseba z dejavnostjo in ne podjetje. Zato so tu precej omejeni.

In ko sem to razlozil nekaj prijateljem, jih je vec preselilo poslovanje na navaden racun, ker je enostavno ceneje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Hja, so se potem 2x zaklali. Jaz pa zdaj niti obicnega nimam, ampak ga imam odprtega v tujini.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Zakaj bi se 2x zaklali?

To da imas racun v tujini lahko potencialnim poslovnim partnerjem pove dvoje:
- da je to zate ceneje
- da se izogibas izvrsbam

Tko da to je lahko tud slabo. Ampak ti ves kak je tvoj posel in kaj potrebujes oz je zate najbolje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Zato ker nimam zdaj ne enega, ne drugega. Je pa res, da je za moje delodajalce povsem vseeno, kje ga imam. S tem ne pošiljam nikakršnega sporočila.

Se mi bo pa najbrž par stvari v prihodnosti spremenilo in mogoče mi bo ta info prav prišla. Vsekakor bom povprašala. Hvala.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ne, banka tebi ne more omejevat poslovanja z racunom dokler ni v nasprotju s pozitivno zakonodajo. Torej zelis se en racun na katerega bos prejemala prejemke. Srecno, adijo.
S.p. Je fizicna oseba z dejavnostjo in ne podjetje. Zato so tu precej omejeni.

In ko sem to razlozil nekaj prijateljem, jih je vec preselilo poslovanje na navaden racun, ker je enostavno ceneje.
Si jim razlozil tudi spremembo zakondaje iz l. 2018, zakona o placilnih storitvah se mi zdi? Od takrat je uporaba osebnega racuna za pridobitno dejavnost sankcionirana, in kazni niso prav nizke. Sicer ne vem, ce je kdo dejansko ze fasal kazen iz tega naslova, ampak pravna podlaga obstaja. Jaz sem takrat na izdanih racunih prenehal navajat osebni TRR pri DH in odprl N26 business.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Nope, to je iz casov 2012-2014. Nisem vedel da se je kaj spreminjalo, bom pogledal.

Ampak da ni to (ze razciscena) dilema glede tega, da mora biti racun locen od osebnih financ? Torej da ne gre za osebni racun nosilca s.p. - namrec ze zaradi preglednosti sem imel to vedno loceno. Sam pac kot locen TRR v spletni banki, ni pa bil “poslovni” racun ki ga je ponujala banka
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Si jim razlozil tudi spremembo zakondaje iz l. 2018, zakona o placilnih storitvah se mi zdi? Od takrat je uporaba osebnega racuna za pridobitno dejavnost sankcionirana, in kazni niso prav nizke. Sicer ne vem, ce je kdo dejansko ze fasal kazen iz tega naslova, ampak pravna podlaga obstaja. Jaz sem takrat na izdanih racunih prenehal navajat osebni TRR pri DH in odprl N26 business.
A mas kak podatek o clenu? Ker sem preletel in ne najdem...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Tega ne vem, sem pa nasel clanek na to temo:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Ampak jaz to razumem drugače. To ne pomeni, da ne smeš uporabiti osebnega računa, ampak da če ga, morata to AJPES in FURS vedeti. Moraš ga prijaviti. In omogočiti vpogled v vse, tudi osebne transakcije.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Res je. Ampak obvestiti AJPESa in FURSa ne mores sam, temvec lahko zgolj tvoja banka. Tudi zakon mislim da navaja, da moras svojo banko obvestiti o tem, ne omenjenih insitucij.
In ce banka rece, da to ne bo slo, ker ni skladno z njihovimi pogoji, potem na vem kaj ti preostane? Lahko bi vztrajal pri tem, da si opravil zakonsko dolznost in si jih obvestil, ampak precej verjetno bi ti v tem primeru zaprli racun. Anyway, to so zgolj teoreticni scenariji. Jaz sem enostavno odprl n26 biz, ker nisem zelel tvegat kazni, DH pa mi je dal na izbiro zgolj njihov dodatni poslovni racun za s.p.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Ja, tako sem jaz do sedaj mislila. Zdaj Apollo pravi, da banka ne sme imeti takih pogojev. Mislim, meni je vseeno, so me prisilili gledat naokoli, pa sem našla še ugodneje
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
No v casu ko sem se jaz prepiral z njimi tale zakon iz 2018 se bi veljal... je pa furs obvescen o racunu tko da... morem pa pogledat n26 biz kaki so pogoji
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Očitno bom moral tudi sam malo pogledat za to. Me pa najbolj zanima za tiste, ki imate POS terminale, ker te prilivni in ostali stroški so pičkin dim proti temu, kar poberejo od kartičnega poslovanja, kjer je lahko razlike hitro par tisoč eur na leto.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Obstajajo tudi "Fintech" POS terminali, ki so baje veliko ugodenjši kar se tiče provizij, sam kakšnih konkretnejših izkušenj iz prve roke pa nimam. Recimo SumUp naj bi bil eden izmed takih. Terminal stane 29€ se mi zdi (1x znesek), potem pa od vsake transakcije vzamejo še 1.95%
Sem pa prepričan, da kakšen alterjevec uporablja kaj podobnega, tako da mogoče lahko oni kej več povejo, kako je tem
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Obstajajo tudi "Fintech" POS terminali, ki so baje veliko ugodenjši kar se tiče provizij, sam kakšnih konkretnejših izkušenj iz prve roke pa nimam. Recimo SumUp naj bi bil eden izmed takih. Terminal stane 29€ se mi zdi (1x znesek), potem pa od vsake transakcije vzamejo še 1.95%
Sem pa prepričan, da kakšen alterjevec uporablja kaj podobnega, tako da mogoče lahko oni kej več povejo, kako je tem

Mam že sedaj 1,78/2,38%. Bom moral malo poklicat okoli, za potencialno boljše ponudbe.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Stara tema, ampak mogoče kakemu s.p.-jevcu koristi:
UniCredit ponuja kombinirane račune 2v1, po receptu - vzameš osebni račun (cena od 6€ dalje), dodaš poslovnega, cena ostane enaka in se zaračuna za poslovni račun, osebni postane brezplačen. Fizično dobiš dva ločena računa, vsakega s svojim IBAN. Imajo pa trenutno akcijsko depozitno obrestno mero 3% za nove stranke (debata o tem v drugi temi)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
preletel na hitro, verjetno imaš pa potem ločene spletno/mobilno za fizično in s.p. ne? mater da bi še to blo v enem appu :D