Katera banka za podjetje

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Odpiram en d.o.o., pa sem čisto out s podatki katero banko izbrati za trr.

Kakšni predlogi za price/performance banko več kot dobrodošli...
smile-1.gif
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Tudi jest iščem primerno banko. Ko je bila še faktor banka, so bili stroški vezani na število izdanih računov, saj jih imam samo nekaj 10 letno. Vse ostale pa imajo kar nek pavšal, ki ti dvignejo letni strošek na 200 in več €. Gledal sem tudi Celovec, kaka avstrijska banka, so cenejše vendar nekaj obiskov v Avstriji o spet zadevo podraži.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Odpiram en d.o.o., pa sem čisto out s podatki katero banko izbrati za trr.

Kakšni predlogi za price/performance banko več kot dobrodošli...
smile-1.gif

Danes je ena najboljša in najcenejša, jutri je druga najboljša in najcenejša.

Če si zadovoljen z banko pri kateri imaš privaten račun vzemi isto banko tudi za d.o.o., v nasprotnem primeru glej katera banka ti je v bliižini, katera banka ima dobro spletno banko ( zaželjena je povezava s Halcomom), in katera banka ti ob solidnem poslovanju ne bo komplicirala z limiti, krediti in mastercardom.
Običajno imam boljše izkušnje s podružnicami tujih bank v SLO kot z našimi bankami.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Odvisno zakaj rabiš banko... sploh se ni težko odločit, kot je povedal prijam, če ti je nujna banka vsak dan za polaganje izkupičkov potem je odločitev jasna. Če pa tega ne potrebuješ na dnevni bazi (če pač ne potrebuješ dnevnih obiskov poslovalnice) pa je odgovor DH. Zelo ugodne storitve pa še mislim da imaš prvih 12m brezplačno vodenje računa...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na DH imamo dva poslovna in en privat račun. S stroški super zadovoljni, internetna banka super,.... vendar!

Po dobrih dveh letih (vzornega) s.p. z letno rastjo (ja tudi to obstaja) in privat računa prav tam smo hoteli kredit za avto, ki ga mimogrede rabimo za opravljanje dejavnosti. Tisoč papirjev, bilance, polletna bilanca, zavarovanja (nudimo tudi hipoteko, če je treba za en k. avto, ki ga bomo itak pol keširali) smo po desetih dnevih bili še vedno na začetku. Niti direktor podružnice še ni pogledal stvari, kaj šele, da bi poslali v LJ, kjer o kreditih odločajo. Vsak k. penzionist s penzijo nad 620€ pa lahko v pol ure dvigne presežku nad tem zneskom primeren kredit. Pa govorim o kredi 9.000€, da nebi kdo mislil o kake pol kupnine za Teslo.

Ko mi niso v doglednem času niti odgovorili kako in kaj, smo šµi na drugo Banko in v eni uri dvignili "penzionističen" kredit in plačali avto.

Torej, dokler jih ne rabiš so vse banke OK.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:


Torej, dokler jih ne rabiš so vse banke OK.

Se nekako strinjam.......
Vem pa tudi da banke drugače gledajo na novo stranko kot na staro.....žalostno ampak tako je. Verjetno bi imeli več uspeha pri DH če bi k njim pristopili kot nova stranka z željo po odprtju 3 računov. Oziroma bi pri novi banki imeli manj uspeha, če bi pri njih imeli račun že 3 leta in bi vas obravnavali kot staro stranko, ki jo že imajo v svojem primežu in ne kot novo stranko za katero se jim gre.

Tudi pri kreditih sem pa tja druge banke ponudijo boljše pogoje kot pa banka pri kateri imaš odprt TRR že nekaj let.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne razumem najbolje; kaj je zdaj bolje bit nova ali stara stranka? Tam smo že dve in pol leti, vse poslovanje gre čez njih in imajo torej vpogled.

V bistvu je bil avto kredit pri njih kao najboljši, ampak je sedaj na NKBM praktično enak.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Se popolnoma strinjam.. DH super in vse DOKLER se ne začneš pogovarjati o kreditih... Pri meni so za (osebni) kredit hoteli poroka za kredit nad 7.500€, pri krediti za 15.000€ pa zastavo hipoteke ali primerne (ne)premičnine. PA da se razumemo - nima nobenega kredita, nimam obremenitve plače z ničemer (niti trajnika), neto plača v zadnjih 6. mesecih čez 2000€.

Povsem druga zgodba pri SKB. Dragi, neflesibilni, pri kreditu pa hitri, ažurni, gredo precej na roko.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu so ti hoteli dobro - pri dva jurja neto plače, ne rabiš kredita, pol leta šparaš pa keširaš.
wink-1.gif


Ko sem jim jaz rekel, da jim dam stanovanje pod hipoteko za avto kredit so rekli da rabijo en mesec za narok pri notarju, jaz pa ga dobim v dveh dneh.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Dobra primera si navedel. Najcenejšo in najdražjo banko, kot ponavadi pokažejo primerjave retail ponudbe pri nas.

In nekje se mora razlika v ceni poznat, če ne bi bili vsi na DH. Al pa vozili Dacio
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Tudi sam sem na DH. Definitivno najnižji stroški in provizije. Izgled elektronske banke je sicer rahlo arhaičen, ampak je funkcionalna.
Nisem rabil še nobenega kredita, tako da za to pa nimam izkušenj. Imam pa izkušnje, ko sem hotel eno manjšo spremembo. Ni bila možna, tako da verjamem, da so nefleksibilni pri ostalih zadevah.

PS: DH ne izbereš, če nočeš futrat sindikatov.
grims-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Še eden na DH. Sem prenesel osebni in poslovni račun z SKB-ja, ko mi je dopeezdilo dviganje cen in krčenje storitev vsake 3 mesece. Za to, kar rabim pri banki, sem zadovoljen z njimi. Tudi ko sem imel reklamacijo ene transakcije v tujini, so bili odzivni in kooperativni. V plus jim štejem tudi, da niso komplicirali glede mesečnega limita na MC, čeprav ravno takrat, ko sem prenašal poslovanje k njim, nisem imel bogve kaj prihodkov. Je pa res, da imam v Sisbonu vse čisto, nikoli nobene blokade, izvršbe ali zamujanja s plačili, kredita pa ne rabim.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ne razumem najbolje; kaj je zdaj bolje bit nova ali stara stranka? Tam smo že dve in pol leti, vse poslovanje gre čez njih in imajo torej vpogled.

V bistvu je bil avto kredit pri njih kao najboljši, ampak je sedaj na NKBM praktično enak.

sicer nelogično ampak včasih je bolje biti nova stranka.......imaš več ugodnosti.
Enako kot pri telekomu.......en kup enih akcij za nove stranke, za obstoječe pa bolj bogo.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Na DH imamo dva poslovna in en privat račun. S stroški super zadovoljni, internetna banka super,.... vendar!

Po dobrih dveh letih (vzornega) s.p. z letno rastjo (ja tudi to obstaja) in privat računa prav tam smo hoteli kredit za avto, ki ga mimogrede rabimo za opravljanje dejavnosti. Tisoč papirjev, bilance, polletna bilanca, zavarovanja (nudimo tudi hipoteko, če je treba za en k. avto, ki ga bomo itak pol keširali) smo po desetih dnevih bili še vedno na začetku. Niti direktor podružnice še ni pogledal stvari, kaj šele, da bi poslali v LJ, kjer o kreditih odločajo. Vsak k. penzionist s penzijo nad 620€ pa lahko v pol ure dvigne presežku nad tem zneskom primeren kredit. Pa govorim o kredi 9.000€, da nebi kdo mislil o kake pol kupnine za Teslo.

Ko mi niso v doglednem času niti odgovorili kako in kaj, smo šµi na drugo Banko in v eni uri dvignili "penzionističen" kredit in plačali avto.

Torej, dokler jih ne rabiš so vse banke OK.


Je to mogoče Kranjska izpostava Delavske Hranilnice? Ker sam sem imel tudi eno bizarno izkušnjo z njimi. Sem samo odkorakal ven, stopil v njihovo drugo poslovalnico v Ljubljani in glej ga zlomka tam niso delali težav.
stupid-1.gif



Čeprav sem potem vseeno uredil pri njih do konca, bi jaz dal en negativen glas za DH. Sparkasse je po 8 letih še vedno top (čeprav so se malo poslabšali od začetka).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Se nekako strinjam z objavami.
Od julija jim e banka preko chroma ne dela. To so ugotovili septembra.
Znanec ( sp) je kot nov komitent dobil "večji" kredit z sicer nekajkrat visjo hipoteko. Poplačal starega pa se malo dodatno se zakreditiral....
Osebno mi po pol leta se ni zal za prestop k njim (kot fizicna oseba). Komplicirajo pa ze z nekim osnovnim limitom 210 evrov (podpis obrazca cez nekaj dni)
 
Nazadnje urejeno:

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:


Torej, dokler jih ne rabiš so vse banke OK.

Se nekako strinjam.......
Vem pa tudi da banke drugače gledajo na novo stranko kot na staro.....žalostno ampak tako je. Verjetno bi imeli več uspeha pri DH če bi k njim pristopili kot nova stranka z željo po odprtju 3 računov. Oziroma bi pri novi banki imeli manj uspeha, če bi pri njih imeli račun že 3 leta in bi vas obravnavali kot staro stranko, ki jo že imajo v svojem primežu in ne kot novo stranko za katero se jim gre.

Tudi pri kreditih sem pa tja druge banke ponudijo boljše pogoje kot pa banka pri kateri imaš odprt TRR že nekaj let.

Treba se je zavedat, da ti banka ½proda dežnik ko sije sonce, ko začne padat dež ti ga pa vzame½. Tako nekako poslujejo naše banke, no seveda razen v primerih raznih tajkunov in prijateljev.

Če boš imel nov d.o.o., po možnosti enoosebni od banke ne pričakuj nič, ker ne bo kreditov, limitov... in to verjetno pri nobeni banki. Včasih je bila Banka Koper najbolj fleksibilna kar se podjetništva tiče, kako je sedaj pa ne vem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Na DH imamo dva poslovna in en privat račun. S stroški super zadovoljni, internetna banka super,.... vendar!

Po dobrih dveh letih (vzornega) s.p. z letno rastjo (ja tudi to obstaja) in privat računa prav tam smo hoteli kredit za avto, ki ga mimogrede rabimo za opravljanje dejavnosti. Tisoč papirjev, bilance, polletna bilanca, zavarovanja (nudimo tudi hipoteko, če je treba za en k. avto, ki ga bomo itak pol keširali) smo po desetih dnevih bili še vedno na začetku. Niti direktor podružnice še ni pogledal stvari, kaj šele, da bi poslali v LJ, kjer o kreditih odločajo. Vsak k. penzionist s penzijo nad 620€ pa lahko v pol ure dvigne presežku nad tem zneskom primeren kredit. Pa govorim o kredi 9.000€, da nebi kdo mislil o kake pol kupnine za Teslo.

Ko mi niso v doglednem času niti odgovorili kako in kaj, smo šµi na drugo Banko in v eni uri dvignili "penzionističen" kredit in plačali avto.

Torej, dokler jih ne rabiš so vse banke OK.


Je to mogoče Kranjska izpostava Delavske Hranilnice? Ker sam sem imel tudi eno bizarno izkušnjo z njimi. Sem samo odkorakal ven, stopil v njihovo drugo poslovalnico v Ljubljani in glej ga zlomka tam niso delali težav.
stupid-1.gif



Čeprav sem potem vseeno uredil pri njih do konca, bi jaz dal en negativen glas za DH. Sparkasse je po 8 letih še vedno top (čeprav so se malo poslabšali od začetka).

Ne ni, je pa po moje očitno to zelo centralizirana banka in brez da v LJ požegnajo, šefi enot še prdnit ne smejo.

Da ne bo nesporazuma, mi ostajamo pri njih zaradi ekstremno nizkih stroškov, imam pa še en račun na "dobri stari" NKBM, kjer me futrajo z "unlimit" limitom na MC, jaz pa njih z visokimi stroški.
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo konkreten podatek:
dobim nekaj za plačat eni firmi na NKBM, pa si rečem ok bom z NKBM privat računa plačal - provizija 0,36 € na BankaNet-u, skenslam plačilo in grem plačat z DH preko DH PLus (privat net) - provizija 0,20€ na drugo banko, znotraj DH pa 0,00!!! neglede na kakšen račun - privat ali poslovni.