Kater telefon bi priporočali

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Moj UMI bo šel kmalu po gobe - začel se je na random ugašat, mal je že skrivljen, parkrat so ga mulci dobili v (ne preveč nežne) roke... Skratka, bo treba nekaj novega. Kaj mi priporočate?

Kriteriji:
- budžet do 150 eur (skupaj s poštnino, carino in DDV)
- kitajska jajca so čist ok, imam dobre izkušnje z njimi
- velikost od 4 do 5,5
- hiter fotoaparat, da ujamem mulce v akciji
- vsaj 2GB RAM, raje 3
- za procesor, display, baterijo itd. me ne briga, dokler dela vse kar mora delat (npr. GPS in Blutooth)
- mobitel je za fotkanje, klice, SMS, Viber in surfanje po netu. Nic igric, nic Youtuba itd.

Če je treba, znam tudi rootat in namestit drug firmware, ampak raje se ne bi s tem ukvarjal, če ni nujno.
 
22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
To praviš ti, gearbest ti tudi v primeru ko moraš plačat povrne vse stroške, ponavadi gre skozi brez stroškov, drugače si preberi to temoklik
 
Nazadnje urejeno:

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Na GB je out of stock. Kakšne so druge opcije? (drug telefon, druga trgovina za ta telefon...)

Moj se je začel ugašat vsaj 1x na dan zato nimam več veliko časa za čakat restock...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Mislim, da res ne. Ampak: LTE sploh nikoli še nisem uporabil. Pričakujem, da mi telefon zdrži vsaj 2 leti. A je za pričakovat, da bo v 2 letih LTE band 20 toliko razširjena zadeva, da nujno moram imet telefon s tem?

(Priznam, da mi je pri ZTE najbolj všeč, da bi ga dobil v enem tednu iz Nemčije. Sicer sem bral reviewe, da zgoraj polinkana ZTE Nubia ima povprečno kamero, Xiaomi A1 kamera pa ima težave s fokusiranjem pri snemanju videa. Tako da spet ne vem kaj je boljš.)

(Pa ZTE ima gorilla glass, ki ga A1 baje nima - sicer menda oglašujejo, da je, ampak testi so pokazali, da ni scratch resistant.)
 
Nazadnje urejeno:

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Spet en fikus. Za 150€ bi rad flagship telefon.:bonk:
Ampak: LTE sploh nikoli še nisem uporabil. Pričakujem, da mi telefon zdrži vsaj 2 leti. A je za pričakovat, da bo v 2 letih LTE band 20 toliko razširjena zadeva, da nujno moram imet telefon s tem?
:bonk:
A je sploh še kaj za dodat.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ne rabim flagship, ampak bi raje imel gorilla glass in dobro kamero, če je opcija. Re: LTE - ne vem kaj vi počnete z mobiteli, vlečete dol torrente, youtube na polno al kaj? Jaz sem itak večinoma na wifiju, ko pa rabim data, je pa glih za nujno zlo.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Kdo pa danes še uporablja wifi, razen mogoče doma, pa še to?
No saj, dokler enkrat ne probaš LTE potem ne veš in potem ne greš nikoli več nazaj;)
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Saj bom kdaj probal. :p

Sem že napaljen na Xiaomi, samo še da najdem najcenejšega ponudnika z EU warehouse... Tale moj UMI je v enem dnevu šel rapidno navzdol, baterija se napihuje, vsakih pol ure se izklopi. Za tistih 120 eur kolikor sem takrat dal je bil super telefon in je pridno delal točno 2 leti.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Eto, prebral sem reviewe, v enem so primerjali A1 z VW Golfom, Nubio pa z Alfo Romeo :D Sem se odločil za Golfa, ker rabim nekaj kar bo delalo... Držim pesti, da bo ok. Hvala za priporočilo!
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
No ja... Prvi vtisi:
- na home screenu je na vrhu google search bar, ki ga ne moreš umakniti
- skoz imaš notifikacijo za background running apps, in se je ne moreš znebit, kljub 500im nastavitvam
- notifikacije od appov delajo, ko delajo... ko ne delajo, ne delajo...
- nimaš nobenega appa za gledat fotke, ampak ti vsili Google Photos, čeprav ga nočem

Ne vem koliko je kriv Android in koliko Miui, ampak zaenkrat se mi zdi še eno skropucalo, bolj sarajevski Golf...
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Saj, ko pa siliš z glavo skozi zid in ne poslušaš nasvetov.
Je pa tako, da je 90% zgornjih težav rešljivih. Toda glede na to kakšne si v preteklosti ven metal težko, če ti jih bo uspelo rešit, posebej tukaj preko foruma. :rolleyes:
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Prvo težavo sem preguglal. Rešitev: inštaliraj drug launcher. Sprobal dva, niso mi všeč, sem nazaj na defaultnemu.
Drugo težavo preguglal. Rešitev: odpreš nastavitve in izklopiš (se je mogoče dalo prej, v trenutni verziji se ne da) ali nainštaliraš tweaker app, ki ti to skrije.
Ostalo še nisem šel raziskovat.

Lej, sej bom zrihtal, glih tako sem Umi-ja rootal, da sem si poštimal stvari, ampak je bedarija, da to sploh delajo.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
1. Poskusi Nova Launcher, če še nisi.
2. Ne vem kako je na Android One toda poskusi to
https://www.xda-developers.com/hide-app-running-background-notification-android-oreo/
3.Spet ne vem točno kako je ravno na AO, ker ga še nisem imel toda kaj veliko drugače ne more bit. V nastavitvah: aplikacije in obvestila pod določen app imaš možnost prilagajanja obvestil kje in kdaj naj ti jih prikaže in pa v nastavitvah upravljanje obvestil se malo poigraj, ker sedaj na oreu je tole z obvestili postala kar štala in pa seveda ne vklapljaj varčevanja baterije, ker ti kar nekaj obvestil blokira.
3.Kar se pa appov za fotke tiče pa imaš na GP malo morje appov in si poišči tistega, ki ti najbolj odgovarja.