Kater alarm imate?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ima kdo kaj takega?

http://www.bolha.com/oglas1488045

Rad bi vgradil nekaj,kar me bo opozorilo na kakšno dogajanje v zvezi z motorjem, ker če samo piska,mi to ne pomaga nič.
Na avtomobile sem ze montiral podobne kitajske zadeve in kar solidno delajo, na motorju pa še nisem videl.

Kako je z blokado motorja?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jz bom verjetno kar to ta teden kupil pa zmontiral po svoje in mislim da bo Ok.,

Namreč najbolj vazno mi je to,da me obvesti o dogajanju. Tudi ce se kdaj pa kdaj BV sprozi.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
No motor je doma, jutri servis,potem pa da vidmo kako bomo alarm zvezali.

Saj bi rekel da bom poročal,a vendarle ni pametno o tem javno razglabljati
grin1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
ja mene tut zanima...
Omenil si da si na avto to montiral.. pa je za j... montaža? Razmišljam da bi v avto in na motor dal nekaj podobnega, ker čist prevekrat berem o ukradenih motorjih.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Na avto ni kej dost zajebano, mal precekiras shemo, poisces prave zice v avtu (to zna bit mal težje za večino ljudi) in to je to.

Koliko casa ti vzame? Ja en popoldne je hitro mimo če se sam matras in te še kej začne zajebavat,sploh ce lepo zvezes in vse opcije priklopis.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Si v avtu zvezal tudi daljinski vžig? Boš mogoče priklopil to na motorju? Zanima me zato, ker bi znalo biti to mal zaj ... pri vozilih, ki imajo kodno varovan ključ!
confused-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
No naročen je,pol bomo pa vidl kaj bo.

Daljinski vžig ziher ne mislim vezati ker mi je totalna bedarija to.

Meni je pomembno to,da v primeru da kdo rukne oz. nagne ali premakne motor, da mene o tem obvesti v kolikor sem v lokalu,sluzbi,etc...Motor bo tako ali tako priklenjen.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Daljinski vzig je tudi priporocljivo vezat, tako lahko motor ogrejes par minut pred odhodom, kar je priporocljivo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ah dej no dej,a misls da bom motor vzigal z bajte in bo motor lavfal sam na dvoriscu?
Ali pa v garazi?

To je taka bedarija da ni večje,pa kakorkoli obrneš. Motor vzges, obleces jakno,vse pospravis,das celado gor...pocasi peljes in to je to.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ja no, kakor za koga, vseeno motor manj trpi, ce gre na voznjo ogret oziroma da vsaj nekaj minut prej laufa. Pa seveda ne za vsak zagon, ampak za vsak prvi zagon v dnevu. A avtomobil pozimi tudi kar vzges in zacnes terat ?
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Daljinski vžig sem mislil bolj za šalo, da lahko vžgeš na daleč!
smile-1.gif

Bolj zanimivo je, da ga lahko ugasneš, če ti ga nekdo že pelje!
10.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
No to bi bila edina pametna stvar,da bi lahko ugasnil motor, to si mi pa dal idejo da bi zvezal preko releja v kolikor bo mogoče. Samo vprašanje kako zvezati oz. kje prekiniti stik,da bo dejansko motor ugasnil,ker nemores vedeti kako bo on vžgal ga...

@navi_boy: ja kje pa piše da mors zacet terat? Jst k motor vžgem,dokler ni ene 70°C ali več,ga sploh ne pritisnem.Pa z motorjem se tudi ne vozim po snegu ko je -10°C.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
No alarm je prišel, montaža zgleda zelo enostavna, bistveno enostavnejša kot pri avtu.

Vezati mislim pa vse razen daljinskega vžiga.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Zmontirano.

Dalinc nese ful daleč, probal sem cca 400m (več se mi ni dalo),pa je se vedno piskal o sprozenem alarmu.
Seveda se na prvi pogled vidi da je kitajska,ampak morm rect,da za ta denar,bo svoje delo opravljal enako dobro kot alarm za 500€ , namreč meni je predvsem važna funkcija ki me obvesti o tem če je kdo ruknil motor,ali pa se vsedel nanj,etc...
 

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Razlika je, da je dražji dvosmerni.
Jaz imam montiranega tega: http://www.bolha.com/oglas1995602.
9 EUR cenejši kot giordon, pa ima enake funkcije. Zaenkrat deluje OK. Imam pa zmontirano blokado vžiga, utripanje smernikov.
Edina negativna opazka je, da se glavna enota prilima na ohišje motorja in ne pritrdi z vijaki.

 
Nazadnje urejeno: