Kastracija psa

Ali se strinjate s kastracijo psa


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ok. in je vzburjen doma v bajti. al pa doma na dvorišču.

povsem normalno in sprejemljivo.

V naselju, kjer je veliko psov je to nonstop. Sam itak, tebi razlagat stvari, ki jih več kot očitno ne razumeš
bonk.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ne razumeš v bistvu ničesar, sploh v zvezi s tole temo. Ja pes naj trpi na ketni, važn da ma jajca.
hysterical-1.gif
ti si res trdoglav.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
razumem. da žival mnogi kupijo in pozabijo, predvsem pa ne znajo imet zase
Strinjam, sam to nima veze s kastracijo/sterilizacijo, ti pa to dvoje enačiš. Hkrati pa ketno omenjaš.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ja una supergirl je psa kastrirala, da se ne goni, da nima težav pri sprehajanju, skratka, da se manj ukvarja z njim.

ketna je pa za primer, ko beseda ne zaleže. lahko imaš pa ograjeno dvorišče in je.

ps
zadnjič gledam kok je po kili dražja svinja, ki ima 10% prostora več kot je normativ za svinjo. pa kok je draga una, ki je zunaj.
se pravi imamo v prehranjevalni verigi standarde za svinjo, da ni pod stresom, normalno pa je, da se kupi ovčar, doga, labradorc in se ga zapre v garsonjero. ker je okol še 5 psic se nu iodreže jajca in to je to.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ne, una supergirl je psa kastrirala zaradi težav s prostato in napisala, da bo naslednji kastriran tako kot se priporoča, preden je spolno zrel. Preberi še enkrat. Opisala je pa vso mizerijo spolno zrelega psa, ki mu dišijo kuzle daleč naokoli. Psu, ki se smili sam sebi ni nič fajn. Eden izmed + za kastracijo, ko sem se sam odločal za to. Videl sem veliko psov v mojem otroštvu, ki so se bli sposobni tud do kosti izstradat zarad naše kuzle. Da ne govorim o pretepih, ki so se dogajali parkrat letno pred našo hišo.

Ketna je no go v nobenem primeru, dovolj velik pesjak je bolj humana alternativa. Glede na pasjo krdelno naravo je pa tako za psa, kot lastnika najboljš, da je pes v bajti. Moje mnenje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Pa še to. Da kdo z brco prežene psa s svojega dvorišča nimam nič proti, če je seveda brca normalne jakosti. Zračna puška....khm, to je pa povsem druga stvar.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
No mislim da si dobil kar nekaj uporabnih stvari. Moram rečt, da za alter nadpovprečno.
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
KSZ / on-topic
Kastracija pri mojem psu - za. V bajto je prišel pri 3 letih, iz ketne, zato je bil kastriran razmeroma pozno. Sedaj ima 13 let im mu nič ne fali. Spremenil se po moje po kastraciji ni nič, se je več zaradi zamenjave okolja. Ker je večino časa zraven v stanovanju (= ima svoje mesto v krdelu), se zastopiva (= je pod kontrolo tudi zunaj). Pa ni samo okrasek, ga jemljem s sabo na jago, tako da mora (včasih) tudi zaslužit svoje brikete :) Kljub temu doma brez težav biva z (hišno) mačko (ki je tudi kastrirana) in je prišla v bajto šele pred 2 letoma.
Kastracija pri mački - še bolj za kot pri psu. Čeprav smo na kmetiji, je hišna mačka. Zakaj? 1. ker je čista, brez zajedalcev in bolezni lahko le če se ne goni po vasi z vsakim ki mim pride; 2. ker ni prav, da tamani vse ptiče naokrog hiše.
Na kratko - če jih ne mislite razmnoževat, jih kastrirajte/sterilizirajte. Za posvojit jih je vedno dovolj, po vsakem gonitisu mamo škatle z mačjimi mladiči pred hišo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
zmaga.gif


@Kalbo - prav zares, skorajda ne morem verjeti
grin1.gif


Kar se pa ankete tiče je pa od 38ih glasov trenutno 27 za kastracijo. Nekako pričakovano razmerje
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
snecer je moj prjatu in če ti misliš, da ima glupe, potem se ve na katerih bregovih sva midva.

ne vem pa kaj je glupega v mojih postih, razen dejstva o striženju jajc.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Zelo enostavno: če ne misliš imeti mladičev psa / psico kastriraš oziroma steriliziraš. Zaradi tega imaš precej lažje življenje s psom (pa nima nobene veze z vzgojo in šolanjem) in preventivo glede zdr. situacij. Veliko psov poznam, ki so bili kastrirani šele na stara leta, zaradi raznih razlogov, pa je bil že kar problem z narkozo ipd.

Od "nešteto" kastriranih psov, ki jih poznam (sem pač v teh vodah), je imel le en težave (prav BC), ostali ne.
Pri nekaterih, dobro vzgojenih in šolanih, je šele kastracija pomagala, da jih scavnica drugih psov in vonj psic ni več motil do te mere, da so lahko normalno sledili ostalim nagonom.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
snecer je moj prjatu in če ti misliš, da ima glupe, potem se ve na katerih bregovih sva midva.

ne vem pa kaj je glupega v mojih postih, razen dejstva o striženju jajc.
V tej temi jih ni mel, vsaj ne tolk k ti. Že una je krepko glupa....a mate otroke tud kastrirane.....
priden.gif

Glede ostalega se pa strinjava
smile-1.gif