Kastracija psa

Ali se strinjate s kastracijo psa


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
No, pred časom so govorili, da bo EU prepovedala kastracijo prašičev. Če bo res do tega prišlo (verjetno je sicer samo kak nadebudni slovenski uradnik narobe prevedel kako uredbo), potem bodo kmalu na vrsti druge vrste živali. Prepoved kastracije prašičev bi namreč pomenila velik gospodarski vpliv, saj merjaščevo meso niti približno nima enakega vonja in okusa kot od rezanega prašiča. Če bi to res prepovedali (še enkrat glej opombo v prejšnjem oklepaju), potem ni nobenega razloga, da bi še dolgo dopuščali kastracijo domačih ljubljenčkov.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zakaj pa sploh kastrirat domače ljubljenčke?
a otroke imate kastrirane? ste sami kastrirani?

bog mu je dal jajca, da jih uporablja in kdo je lastnik, da mu jih vzame? ga bo potem zaklal in rabi boljše meso, kot je pri pujskih? ali je pač lažje odbit hormone in se špilat kako imaš vzgojenega lubljenčka in kako je sploh in oh super.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Par postov nazaj vrhunsko razloženo. Če pa tebi to ne gre v balkansko betico pa tudi OK.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nisem našel nič. edini post, da pač ženske, ki ne rodijo tut kastrirajo, ker mogoče hudo zbolijo, ker niso rodile. so pa za voljo kariere posvojile črnčka al pa ukrajinca. tako so ostale in, full humanitarne in sploh in oh.

v kaj se je človek izrodil...pa da ljubi bog to gleda me čudi..ma verjetno hudo sivo pa še kako mreno..
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik Supergirl pravi:
ksz

Mi smo ravno prejšnji teden kastrirali našega skoraj 7-letnika, ker so se začele kazati težave s prostato... Vsak naslednji pes/ psica, ki bo pri bajti, bo kastriran/ sterilizirana, kakor hitro bo to možno, se pravi, ko se zaključi rast in razvoj. Psica zato, ker ne nameravam vzrejat, ker je marsikatera psica pujsa, kar se tiče čiščenja in ker mi ni potrebno po celem naselju odganjat cuckov, ki bi se nama med sprehodom lepili na rit. Pes pa zato, ker mi ga je bilo dovolj 5 let poslušat, kako cmizdi, ko se je v okolici gonila kaka psica in se ubadat s tem, da ne je, da sredi noči hodim z njim po naselju, ker mislim, da ga srat, on pa bi iskal babe, da mi hoče v tem času požret vsakega samca, ki mu (na njegovem teritoriju) pride v bližino, da če hočem imet mir pred vsem tem, ga moram pobasat v avto in ga peljat na sprehod nekam, kjer vem, da ni gonečk itd., itd.
rolleyes-1.gif
Evo softi sam zate.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Mater, sam res, v kaj se je človek izrodil.... Sam na žalost kastracije psov ne vidim niti proti stotem mestu razlogov, ki bi jih naštel zakaj je tako.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakaj pa sploh kastrirat domače ljubljenčke?
a otroke imate kastrirane? ste sami kastrirani?

bog mu je dal jajca, da jih uporablja in kdo je lastnik, da mu jih vzame? ga bo potem zaklal in rabi boljše meso, kot je pri pujskih? ali je pač lažje odbit hormone in se špilat kako imaš vzgojenega lubljenčka in kako je sploh in oh super.


Ti bom takole povedal: od ločitve domačih psov in volkov z ostankom nekaj vrst divjih psov, katerih preživetje ureja kruta narava (lakota, bolezni, drugi plenilci,...) je domači pes (sedaj sicer v XYZ oblikah ali pasmah) namenjen za služenje človeku. Če njegov značaj ne ustreza tvojim potrebam imaš več možnosti: razplodna selekcija, vzgoja, kastracija z namenom značajskih spremem in nenazadnje usmrtitev.

Kam pripelje neskrb za domačega psa - beri brezbrižnost, si lahko dnevno pogledaš v tebi ljubih krajih, pa še malo bolj južno in vzhodno.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Supergirl pravi:
ksz

Mi smo ravno prejšnji teden kastrirali našega skoraj 7-letnika, ker so se začele kazati težave s prostato... Vsak naslednji pes/ psica, ki bo pri bajti, bo kastriran/ sterilizirana, kakor hitro bo to možno, se pravi, ko se zaključi rast in razvoj. Psica zato, ker ne nameravam vzrejat, ker je marsikatera psica pujsa, kar se tiče čiščenja in ker mi ni potrebno po celem naselju odganjat cuckov, ki bi se nama med sprehodom lepili na rit. Pes pa zato, ker mi ga je bilo dovolj 5 let poslušat, kako cmizdi, ko se je v okolici gonila kaka psica in se ubadat s tem, da ne je, da sredi noči hodim z njim po naselju, ker mislim, da ga srat, on pa bi iskal babe, da mi hoče v tem času požret vsakega samca, ki mu (na njegovem teritoriju) pride v bližino, da če hočem imet mir pred vsem tem, ga moram pobasat v avto in ga peljat na sprehod nekam, kjer vem, da ni gonečk itd., itd.
rolleyes-1.gif
Evo softi sam zate.

hvala.
supergirl je verjetno dala svoje od 18-25 leta čez. hodila je okol v dopičniku, mulci pa so žvižgal. a ji je fotr odbil noge? obleku v kombinezon? odtrgu zizo? kastriral?
in ima brata, ki živžga za nogica in zizam. doma si ga vrže. a mu je fotr jajca cak cak?

nista šla pod nož, ker se bosta parila. kaj pa če se ne? bo očetu žal, da ni cak cak, pa bi imel mir celo piberteto, pa še do 40 se ne bi gonila, po 40 pa ne bi bila bolana.

mcgiver
imam psa. všeč mi je bil. kupil sem ga. drago plačal. sedaj pa je slajša pickha od briketa. hm, jajca stran. vzgoja? čas? posvečanje? ne, kaj bi to..jajca stran

si sploh ne upam pomislit, da v taki družini en od rezalcev jajc prevara drugega...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakaj pa sploh kastrirat domače ljubljenčke?
a otroke imate kastrirane? ste sami kastrirani?

bog mu je dal jajca, da jih uporablja in kdo je lastnik, da mu jih vzame? ga bo potem zaklal in rabi boljše meso, kot je pri pujskih? ali je pač lažje odbit hormone in se špilat kako imaš vzgojenega lubljenčka in kako je sploh in oh super.


Ti bom takole povedal: od ločitve domačih psov in volkov z ostankom nekaj vrst divjih psov, katerih preživetje ureja kruta narava (lakota, bolezni, drugi plenilci,...) je domači pes (sedaj sicer v XYZ oblikah ali pasmah) namenjen za služenje človeku. Če njegov značaj ne ustreza tvojim potrebam imaš več možnosti: razplodna selekcija, vzgoja, kastracija z namenom značajskih spremem in nenazadnje usmrtitev.

Kam pripelje neskrb za domačega psa - beri brezbrižnost, si lahko dnevno pogledaš v tebi ljubih krajih, pa še malo bolj južno in vzhodno.

v meni ljubih krajih gledam vse možne izrodke in mi ni jasno, da ljubljana to še prenaša.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakaj pa sploh kastrirat domače ljubljenčke?
a otroke imate kastrirane? ste sami kastrirani?

bog mu je dal jajca, da jih uporablja in kdo je lastnik, da mu jih vzame? ga bo potem zaklal in rabi boljše meso, kot je pri pujskih? ali je pač lažje odbit hormone in se špilat kako imaš vzgojenega lubljenčka in kako je sploh in oh super.


Ti bom takole povedal: od ločitve domačih psov in volkov z ostankom nekaj vrst divjih psov, katerih preživetje ureja kruta narava (lakota, bolezni, drugi plenilci,...) je domači pes (sedaj sicer v XYZ oblikah ali pasmah) namenjen za služenje človeku. Če njegov značaj ne ustreza tvojim potrebam imaš več možnosti: razplodna selekcija, vzgoja, kastracija z namenom značajskih spremem in nenazadnje usmrtitev.

Kam pripelje neskrb za domačega psa - beri brezbrižnost, si lahko dnevno pogledaš v tebi ljubih krajih, pa še malo bolj južno in vzhodno.

v meni ljubih krajih gledam vse možne izrodke in mi ni jasno, da ljubljana to še prenaša.

Nisem ljubljančan, ne okoličan, tako da se me tvoj dovtip ne tiče!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Supergirl pravi:
ksz

Mi smo ravno prejšnji teden kastrirali našega skoraj 7-letnika, ker so se začele kazati težave s prostato... Vsak naslednji pes/ psica, ki bo pri bajti, bo kastriran/ sterilizirana, kakor hitro bo to možno, se pravi, ko se zaključi rast in razvoj. Psica zato, ker ne nameravam vzrejat, ker je marsikatera psica pujsa, kar se tiče čiščenja in ker mi ni potrebno po celem naselju odganjat cuckov, ki bi se nama med sprehodom lepili na rit. Pes pa zato, ker mi ga je bilo dovolj 5 let poslušat, kako cmizdi, ko se je v okolici gonila kaka psica in se ubadat s tem, da ne je, da sredi noči hodim z njim po naselju, ker mislim, da ga srat, on pa bi iskal babe, da mi hoče v tem času požret vsakega samca, ki mu (na njegovem teritoriju) pride v bližino, da če hočem imet mir pred vsem tem, ga moram pobasat v avto in ga peljat na sprehod nekam, kjer vem, da ni gonečk itd., itd.
rolleyes-1.gif
Evo softi sam zate.

hvala.
supergirl je verjetno dala svoje od 18-25 leta čez. hodila je okol v dopičniku, mulci pa so žvižgal. a ji je fotr odbil noge? obleku v kombinezon? odtrgu zizo? kastriral?
in ima brata, ki živžga za nogica in zizam. doma si ga vrže. a mu je fotr jajca cak cak?

nista šla pod nož, ker se bosta parila. kaj pa če se ne? bo očetu žal, da ni cak cak, pa bi imel mir celo piberteto, pa še do 40 se ne bi gonila, po 40 pa ne bi bila bolana.

mcgiver
imam psa. všeč mi je bil. kupil sem ga. drago plačal. sedaj pa je slajša pickha od briketa. hm, jajca stran. vzgoja? čas? posvečanje? ne, kaj bi to..jajca stran

si sploh ne upam pomislit, da v taki družini en od rezalcev jajc prevara drugega...

U madona.
bonk.gif
Ok, vidim, da si precej trde glave, sicer dobro skrivaš, sam tole je blo pa ....uh.

PS: Psu dišijo psice v radiju nekaj kilometrov. Sam kaj bi se človek trudil razlagat nekomu tako trdemu, kot si ti.

PPS: Zanimivo, na en pizdumater, ki niti približno ni bil s tvojo mamo povezan, se napališ ko svinja na buče, ti pa gladko nekomu omeniš očeta, hčerko ni da ni. Lepo.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ne vem, na kok deleč pa teb baba zadiši? Na kak meter do dva že mora prit verjetn, pa ljudje mamo mal drugač usmerjeno zadevo, kot psi, kjer je vse skup izrazito na vonju. Sam, kaj bi trdoglavcu tvoje sorte razlagu.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
in ker se psa nobenemu ne da..imet pod kontrolo..se mu reže jajca.

nisem jaz trdoglavec, sam ne podpiram splošnega kupovanja živali, pohabljanja ker ni časa za te iste živali in potem razlaganja kako je scanje in sranje po mojem dvorišču za žival normalno.

če ga kastrirate, da se ne goni, je ubogljiv in pohleven..je ok. če ga nekdo brcne ker serje na njegovem, pa ni ok.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Še enkrat, pa počasi beri, bo šlo mogoče kaj lažje not. Če bi pustil psa da se goni, ga ne bi mel pod kontrolo, ker bi ga pustil v lajf, seveda nekomu, ki ima gonečo se psico na dvorišče, kjer bi itak vse poscal, pa še stepel bi se z drugimi snubci. Kako zgleda pes, ki mu goneča se kuzla diši, verjetno še nisi videl, če ne dobi je precej bogi. Ker imam pa cucka pod kontrolo ves čas, ker meni pač prosto gibanje domačih živali ni normalno, zato se nikakor prosto ne sprehaja po okolici, parit ga tudi ne mislim, mu nikakor ne privoščim stalnih muk, ko mu dišijo vse goneče se psice daleč na okoli, prav tako mu ne privoščim, da bi bil v svoji okolici na fajte z vsakim psom, ki pride mimo. To je podobno, kot bi se tebi svalkala najlepša ti [cenzura] na svetu nonstop pred nosom, ti bi mel pa roke zvezane, z vsakim moškim bi se moral pa na vsak način stepst al mu pa zavit vrat. z razliko, da ti imaš razum in logično sklepanje, pes ma tega zelo malo.

Drug vidik sem pa tud že povedal, pa ne samo jest. Ti si seveda misli, kar si hočeš.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
in edini način je bil rezanje jajc? ni ti všeč prosto gibanje, torej ga znaš imet pod kontrolo. zakaj ga na isti način nimaš še v času gonjenja?
al ti ketna, povodec nista humana?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Še enkrat preberi, kar sem napisal in to ponavljaj tolk časa, da boš razumel. Hint...pes se vzburi z vonjem, ne rab da mu rit pred nosom pleše, kot človeški samec.