Kastracija psa

Ali se strinjate s kastracijo psa


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kar sem videl in slišal; Če je psica, je po prvi "menstruaciji" kar nujna kastracija, ker drugače bo skoraj sigurno dobivala namišljene nosečnosti. To pa ni dobro.

Pri psih pa sem videl, da znajo bit zelo težki in bi pof... vse kar gre mimo. Kar pa seveda ni dobro, če si vzoren lastnik:) Pa če nima več tega nagona je lažje za njega, kot če ima polna jajca pa ga ne more nikamor vtakent. Mi si ga lahko na roko vržemo, pri njih pa to mal večji problem:)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ti pravim že tretji je pri hiši od poznih 80 let, pa sem vse sam zrihtal in vzgojil.

Pa tudi primerna pasma za urbano okolje in karakter (velik pes v majnši izvedbi), ne smrdi in pušča dlak (se pa striže).

Tako, da če me kdo vpraša za "mojo" pasmo in kastracijo, mu napišem napotnico.

 
Nazadnje uredil moderator:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Aja, imam Jacka, nikakor ni bil kastriran zarad karakterja. Umirjaš karakter z vzgojo, kastracija je zarad drugih stvari.

Glej ga zlomka, naš je tudi Jack
cheer.gif


Evo ga pozerja...

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
@Snecer - daj prosim prilepi manjšo sliko ali pa link do nje, da ne bo tako raztegovalo table, tnx
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Kar sem videl in slišal; Če je psica, je po prvi "menstruaciji" kar nujna kastracija, ker drugače bo skoraj sigurno dobivala namišljene nosečnosti. To pa ni dobro.

Pri psih pa sem videl, da znajo bit zelo težki in bi pof... vse kar gre mimo. Kar pa seveda ni dobro, če si vzoren lastnik:) Pa če nima več tega nagona je lažje za njega, kot če ima polna jajca pa ga ne more nikamor vtakent. Mi si ga lahko na roko vržemo, pri njih pa to mal večji problem:)

Pes si ga poliže, če še nisi vedel
evil.gif

Tak da v bistvu ma boljš rešeno kot mi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Šnecko mogoče pa nea delaš prav. Tisti prijemi z 80 tih so mal pase.

Ja, pasjeljubce po novi metodi pes vzgaja
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem videl, da si ga poliže. Nisem pa še videl, da bi si ga zlizal "do konca"
smile-1.gif
))
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Moj je pasme Jack Russel, po imenu Čarli. Če bi ga pa vzgajal tko k je Šnecko omenil bi mel hude težave, s kastriranim al pa z jajci.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Moj je pasme Jack Russel, po imenu Čarli. Če bi ga pa vzgajal tko k je Šnecko omenil bi mel hude težave, s kastriranim al pa z jajci.

En tak iz Maske prihaja k sosedu na obisk, ne preveč vzgojen, preskoči manjši plot in utruja našemu, ki ga ne šljivi. Verjetno vzgajan po kalbo sistemu.

Kot pri vsaki stvari, za psa si moraš vzeti čas, to je prvo pravilo, potem pa šele različne metode iz televizije, pasjih blogov, psihologov itd.

Pa ti kje ne misliš, da je šepetalec psov pese porihtal s telepatijo. Oddaja vsega ne pokaže
priden.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Aja pasma, lol, my bad
grin1.gif


08f058de2a2ffb37edc6ef9e1e425235--jack-russell-puppies-jack-russell-terriers.jpg



No kakorkoli že, tehtnica (anketa) trenutno kaže večjo podporo kastraciji, nekako pričakovano.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Moj je pasme Jack Russel, po imenu Čarli. Če bi ga pa vzgajal tko k je Šnecko omenil bi mel hude težave, s kastriranim al pa z jajci.

En tak iz Maske prihaja k sosedu na obisk, ne preveč vzgojen, preskoči manjši plot in utruja našemu, ki ga ne šljivi. Verjetno vzgajan po kalbo sistemu.

Kot pri vsaki stvari, za psa si moraš vzeti čas, to je prvo pravilo, potem pa šele različne metode iz televizije, pasjih blogov, psihologov itd.

Pa ti kje ne misliš, da je šepetalec psov pese porihtal s telepatijo. Oddaja vsega ne pokaže
priden.gif

Moj ne gre k sosedu, tko da očitno tale ki teb živce žre ni bil vzgajan po mojem sistemu. In ne šepetalec nikakor ni uporabljal telepatije, ampak dobro staro dejanje in takojšnja posledica. Posledica oziroma grenitev, ali slajenje pasjega lajfa je pa pol po izbiri, pali ogromno različnih stvari.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Tud nos masko (beri je tipični Jack) ko mu dovolim, večino časa je kavč potato.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Moj je pasme Jack Russel, po imenu Čarli. Če bi ga pa vzgajal tko k je Šnecko omenil bi mel hude težave, s kastriranim al pa z jajci.

En tak iz Maske prihaja k sosedu na obisk, ne preveč vzgojen, preskoči manjši plot in utruja našemu, ki ga ne šljivi. Verjetno vzgajan po kalbo sistemu.

Kot pri vsaki stvari, za psa si moraš vzeti čas, to je prvo pravilo, potem pa šele različne metode iz televizije, pasjih blogov, psihologov itd.

Pa ti kje ne misliš, da je šepetalec psov pese porihtal s telepatijo. Oddaja vsega ne pokaže
priden.gif

Moj ne gre k sosedu, tko da očitno tale ki teb živce žre ni bil vzgajan po mojem sistemu. In ne šepetalec nikakor ni uporabljal telepatije, ampak dobro staro dejanje in takojšnja posledica. Posledica oziroma grenitev, ali slajenje pasjega lajfa je pa pol po izbiri, pali ogromno različnih stvari.

Men ne žre živcev, ker sem dobro založen
evil.gif

Sicer pa zdaj ni več težav, ko je junior alfa in omega, po prvem in zadnjem srečanju je sedaj red in mir
hysterical-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Aja, jest nisem izpolnil ankete. To je tvoja odločitev, pač boš dal minuse in pluse za tvojega psa skupaj in se odločil. Pri meni je kar močno prevagal za. Če se odločiš za, ga pelji čimprej, ko je možno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Pa ne misli, da ni spizdil k sosedu, ko je bil mlad. Sam jebeštrga k ga ne smeš zluftat, če pride na klice nazaj. Sem mu pol enkrat skoču za hrbet, ko je veselo kopal po sosedovem vrtu....cucka je skor kap....od takrat ne gre več, pa ga niti zluftat ni blo treba.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Če bi se z njim ubadal, ti ne bi spiz...
smile-1.gif


Je pa res, da "tvoja" pasma je bolj aktivna, rabi akcijo.

In spet si folk to kupuje zaradi filma, ker so tam vidli kul psa.