Kastracija psa

Ali se strinjate s kastracijo psa


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
...ksz....

No, da vam sporočim zaključek zgodbe - moj prevzvišeni ego se je na koncu na podlagi množice plusov ter par minusov kot posledica dejanja vendarle odločil za kastracijo psa in smo na začetku naslednjega tedna že dogovorjeni pri veterinarju za nadaljni tuning&styling
tongue-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
dej mal feedbacka iz vidika stroškov/oskrbe in podoben info. Tudi mene, no njega, še čaka ta poseg.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Dejansko se lepo vidi, da imaš težave na praktično vseh področjih, vključno s človeškimi samicami in postaja jasno tudi to, da očitno le ni vedno kriva druga stran.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Zaenkrat kaže na cca.80-90€ stroškov za poseg po katerem naj bi pes cca.10 bolj miroval kot ne (s tisto "lampo" namesto glave). V ponedeljek zjutraj bo operacija potem pa poročam
smile-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Dejansko se lepo vidi, da imaš težave na praktično vseh področjih, vključno s človeškimi samicami in postaja jasno tudi to, da očitno le ni vedno kriva druga stran.
Dejansko se prav nič ne vidi.
Razen tega da Softi sprašuje o stvareh ki niso povsem logične, niti humane, zapletlo se je tudi, ker ni "politično korekten".
"Politično korekten" ni, ker je danes že vsaka tema tabu tema. Razen tistih ki kao niso.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Poznaš njegove probleme in stališča z ženskami? In otroci? Ne gre mu očitno niti na področju psov, saj vsak normalen razume poanto teme, razen določeni se redno spotikajo ob osnove in so malo posebni.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

a odpremo anketo a je kastriran al ni
grin1.gif
?
2656877-SmartSelectImage_2018-01-25-10-01-17.jpg
 

Priponke

  • 2656877-SmartSelectImage_2018-01-25-10-01-17.jpg
    2656877-SmartSelectImage_2018-01-25-10-01-17.jpg
    179,8 KB · Ogledi: 231

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ja s tisto trobento so smesni. Nas jo je imel 2 tedna na glavi zaradi alergij na tackah. Sam sebi se je smilil
smile-1.gif
kje bodo pa izvajali poseg?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Poznaš njegove probleme in stališča z ženskami? In otroci? Ne gre mu očitno niti na področju psov, saj vsak normalen razume poanto teme, razen določeni se redno spotikajo ob osnove in so malo posebni.
Čemu potem ta tema, če je vse jasno?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Poznaš njegove probleme in stališča z ženskami? In otroci? Ne gre mu očitno niti na področju psov, saj vsak normalen razume poanto teme, razen določeni se redno spotikajo ob osnove in so malo posebni.

In poanta teme je - da si kupite pse za igračke, ko so preveč živahni jim pa režete jajca za umirjanje?

Ali kaj drugega?

Pa ne mi z izgovori o zdravju itd...
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Napisal sem, da je vsakemu normalnemu jasno in OP tudi sodi med njih, saj se je odločil pravilno, potreboval je le še nekaj mnenj. Da pa temo podaljšaš preko potrebne meje pa rabiš samo enega nenormalnega. Ali dva do tri.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Jaz psa nimam. Zakaj pa si psa kupiš, če ne za igračko? Ima kakšno posebno drugo funkcionalno vrednost? Pa ne mi o varovanju premoženja, ker je že ena klobasa dovolj, da utihne.

Razen službenih in terapevtskih psov so ostali pač igračke, razen, če ga ti enačiš z otrokom in si kuhata pa jesta za skupno mizo.
In pse si prilagajamo po svojih željah že od pamtiveka naprej, da nam lastnosti bolje ustrezajo, pa ti še vedno ne potegne?

Človek pride na idejo, da bi kastracija določenih moških pripadnikov mogoče celo prevetrila meglo v glavah. Pa pravijo, da ni politično korektno tega omenjat.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Poznaš njegove probleme in stališča z ženskami? In otroci? Ne gre mu očitno niti na področju psov, saj vsak normalen razume poanto teme, razen določeni se redno spotikajo ob osnove in so malo posebni.

In poanta teme je - da si kupite pse za igračke, ko so preveč živahni jim pa režete jajca za umirjanje?

Ali kaj drugega?

Pa ne mi z izgovori o zdravju itd...

Jaz dokler nisem imel malce večje mrcine tudi nisem nikoli razmišljal o kastraciji. Živimo pa v urbanem okolju (sicer v hiši), kjer je frekvenca okoliških psov kar velika. Na žalost velika večina psov (vsaj v naših koncih) ali njihovih vodnikov (razlika med vodnikom in lastnikom je ogromna) ne opravi niti osnovnih pasjih tečajev, kar pomeni da cucki niso ustrezno socializirani. Posledično najebamo tudi tisti, ki imamo sicer relativno vzgojene pse (kmalu gre delati še BBH izpit, tisti ki poznate zgodbe), saj se vsak "alfa" nevzgojeni samec že samo zaradi vonja v trenutku zapodi v mojo zverco, kateri pa seveda ne ostane vedno ravno ravnodušen. Sicer me vedno gleda kaj se dogaja ampak všeč mu pa to, občasno to tudi pokaže
wink-1.gif
Da ne omenjam, da tudi lepo vzgojen pes, ko bo zavohal sveže sledi goneče psice, bo zalepil goflo pa se spet s tem ukvarjaš. Skratka po posvetu z pasjo trenerko sem hitro prišel do zaključka, da je pri tovrstnih pasmah najbolj optimalna rešitev kastracija psa. Sicer je še nismo opravili, smo pa blizu. Ne bi jih pa poimenoval ravno igrače ampak bolj kot družinske člane ob katerih se veliko nasmejiš in razjeziš, kateri te zna sproščati, ki te prisili v gibanje in še marsikaj drugega. Če si lastnik psa potem bi moral vedeti kaj ti pes vse lahko da.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
467716-post_slo.gif


Tole je pa naša veterinarska klinika, kjer bodo opravili poseg - http://veterinaklinkon.si/
Smo njihove stranke že kar nekaj časa in smo super zadovoljni s storitvami, odnosi in ceno
zmaga.gif
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Dejansko se lepo vidi, da imaš težave na praktično vseh področjih, vključno s človeškimi samicami in postaja jasno tudi to, da očitno le ni vedno kriva druga stran.

Jasno. In potem po nasvetih sprašuje tišlarja, največjega d.ebila, ki je kadarkoli sodeloval na alterju, kateremu so otroke vzeli menda tudi zaradi nasilništva. Pa se slika nariše kar sama.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
dej mal feedbacka iz vidika stroškov/oskrbe in podoben info. Tudi mene, no njega, še čaka ta poseg.

Evo stroške:

vetracunrezanje.jpg
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.293
5.328
113
anastezija???

no, kakorkoli, kuža naj se hitro pocajta.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Ja injekcija z uspavalom/protibolečinskim sredstvom a ne. A v vaših koncih to na živo delate?
smile-1.gif


Drugače pa sedaj sledi 10 dni "mirovanja" potem pa še enkrat do klinike, da se pobere šive ven.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.293
5.328
113
pri nas se reče anestezija. saj ni taka reč, samo malo zmoti, ko nekdo, ki jo aplicira, na uraden dokument, kot je račun, narobe napiše. konec koncev je tudi malenkost razlike med posegom in diagnozo, ampak ok. Važno, da je kuža OK.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Ajaaaa, napače pa to hehe. Ja no, tole z diagnozo je tudi meni skočilo v oči, z anastezijo/anestezijo se pa nisem kaj preveč ukvarjal. Kuža je ok, se počasi trezne in postavlja na noge. Mačkom ni pa nič jasno kako to, da imajo tak mir pred njim
grin1.gif