Karavan...

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
C-5 Sem tudi gledal a:
- notranjost mi ni preveč všeč (še posebej pri tistih z imitacijo lesa - 90% je pa takih)
- avto s 80KW je sigurno malo podhranjen
- za ceno 2004 letnikov z 96kw (12.000€ + ) pa raje kupim kaj drugega

Očitno nimaš pojma kaj govoriš, probaj najprej in ne poslušati drugih, ki ne prenesejo, da je C5 bolj udobna kot večina avtov. Nisem lastnik C5, sem se nekaj prevozil z njo, ampak avto je bomba, hidravlika je zakon,zanesljivost hidravlike boljša kot pri kateremkoli avtu. Avto je v tudi zanesljiv, precej bolj kot kakšen Mondeo, Laguna Passat ... 110 KM je tudi dovolj.

Kako lahko rečeš, da nimam pojma kaj govorim?
- notranjost mi je pač grda in kdo si ti, da boš vedel kakšen okus imam?
- 80KW mi je pač premalo, sem sedaj pač navajen na 150+KW pri precej manjšem avtu
- za 12.000+ raje kupim kaj drugega - tukaj tudi nisi ti tisti, ki bi vedel kaj bi jaz raje.

O čem torej nimam pojma? Bi prav rad vedel.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Če pa sploh neveš, in ti je pomalem čisto vseeno, rad bi le dobro ohranjenega dizla,
ki bo sigurno še šel 150k km brez problema, pol pač vzames kaj takega;

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1607939

Zadeva je čist nova, garancija,...

Če ti je tisto premali avto;

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1562599#

(je pa res da majo vsi vsaj 120k km...)

Sam bi vzel recimo kaj takega;

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1583305

Če si pa totalno nezahteven kaj se tega tiče, pol pa kr lepo novo škodičko.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
pri zadnjem nič ne piše kolikokrat jih je že imel 102.000 prevoženih.

evil.gif


ža škode je opcija da bi se dalo verjeti - ker so jih (potencialno) lahko vozili kaki stari ateji...kolikor pa prideš enkrat v srednji razred, oz. višji srednji razred, pa uvoz....potem je običjano kilometrina 100.000 km letno čisto možna opcija.

bmw pri 5-ih letih in 100.000 km mora biti po izgledu identičen onim v razstavno prodajnih salonih.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Citat:
Sej Laguna je čist OK, če... Sploh se udobno pelje. Sem lani še malček mislu na novo. Ampak ko je znanka obtičala 2* pri nas 1* doma v 10 dneh zaradi različnih stvari; ne hvala. Letnik 01 80k km. Bili so 2 lastniki. Prejšnjega so dobro poznali. Kolk je skrival težave pa se mi kasneje niso razjasnili. Seveda prodali po 2 mesecih.... Drugmu so v Espaceu 03 2,2 dci skor pol leta servisirali. Nazadnje ga je po menjavi motorja seveda prodal. Sem v renoja zgubu zaupanje, čeprav je en 01 clio 1,5 dci v garaži zaenkrat brez najmanjših težavic razen 2 vpoklicov.
Sploh s tujine je kar igra na srečo.
Bodi previeden.

Problematične so bile ravno ta letnik in delno še 2003. Za 9 - 14 k€ pa bi ciljal na novejše.
Sicer pa kot sem opazil Laguna ni v njegovem ožjem izboru.

lp
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
se dodam jaz svoje mnenje.doma mamo mondea 1.8 td karavan l.2000,2001 prpelan z nemcije.
mel je kao 75000 km,sedaj ma na stevcu 275000km.motor dela odlicno,olja ne zere nic,poraba je tud zmerna,
voznja ok(kaksen hp mogoc premalo),do sedaj samo redni servisi,edino sklopko moram pocasi menjat.
lp!
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Pri tem denarju lahko zbereš celo firmo sam, pa ti samo svetujemo model.

Odvisno kaj bi rad od avta...
Velikost (pes+oprema in seveda za poslovno uporabo).

Citat:
2 prasanja; kaj si vozil do zdaj (oz še vozis)
Do sedaj: Polo 100KM; Golf III 90KM; A3 150KM; S3 210KM

Citat:
+ katera firma ti je pri srcu?
Audija imam počasi dosti (ok, Allroad bi še šel a ne dam toliko denarja za avto).
Škodilaka ali pa kakega italijančka glih nebi. Najbolj me vleče BMW 320D (oblika, moč, funkcionalnost) in pa Mondeo (price vs. performance)
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Audio pravi:
Problematične so bile ravno ta letnik in delno še 2003. Za 9 - 14 k€ pa bi ciljal na novejše.
Sicer pa kot sem opazil Laguna ni v njegovem ožjem izboru.
lp

V ožjem izboru ni zaradi vseh govoric, katere sem slišal v povezavi s problemi pri teh avtih.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Glede na tvoje želje in pa že povedano, bi jaz prečekiral:



BMW 320d - top avto, imeli pri bajti in nimam ene slabe besede. Razen tega, da so nam ga ukradli
crazy1.gif
.

Mazda 6 - zna biti dobra izbira, precej zanesljiva in hvaležna stvarca (za kaj več počakajmo maz(d)ače in njihov glas...).

Opel Signum/Vectra - orenk avto, dober motor razen če te ne moti, da je pač Opel.

Volvo V-70 - zna biti dobra kombinacija, sploh z D-5 motorjem, kolega kupil nedavno (uvozil iz Belgije za smešen keš) in morm rečt da je res špica avto, opreme kokr češ. Pa dela ko urca. Nekako alternativa BMW-ju (čeprav ni isto, vem).

Mondeo, edin najti boš moral en drug servis. Price/performance je res dober, maš res!



Razni fokusi (fikusi
grin1.gif
), fabije, megančki in podobne kombi izvedenke niso pravi karavani, to je čist druga klasa. Razen če te zanima tudi kaj takega.
 
Nazadnje urejeno:

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
@SoulMan: Jah, ene pač moti, sploh prave VAG fane. Mene ne.
@cbb: Rabljenega dobiš zelo poceni in je precej zanesljiv in pa predvsem varen avto. Resda je vzdrževanje drago, ampak tudi pri BMW ni poceni. Glede kvalitete izdelave bi se strinjal, čeprav ni tako grozno kot praviš, vsaj meni se ne zdi. Ga pa BMW tle našiša, ja, krepko.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
2 prasanja; kaj si vozil do zdaj (oz še vozis)
Do sedaj: Polo 100KM; Golf III 90KM; A3 150KM; S3 210KM

Ni čudno, da si se tako "razpalil", ko so ti omenili C5ko...
bonk.gif


C5ka je pa biserček...
cheer.gif
Resnično. Predlagam eno daljšo testno vožnjo... Vso pisanje tukaj je brezvezno...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Fiatista pravi:
BMW 320d - top avto, imeli pri bajti in nimam ene slabe besede. Razen tega, da so nam ga ukradli
crazy1.gif
.
Volvo V-70 - zna biti dobra kombinacija, sploh z D-5 motorjem, kolega kupil nedavno (uvozil iz Belgije za smešen keš) in morm rečt da je res špica avto, opreme kokr češ. Pa dela ko urca. Nekako alternativa BMW-ju (čeprav ni isto, vem).
Mondeo, edin najti boš moral en drug servis. Price/performance je res dober, maš res!

No, saj to je moj najožji izbor. Bolj kot premišljujem bolj me zanima V-70 (je večji of 320 in boljši od Mondea). Kje ga je tvoj kolega nabavil? na mobile.de je izbira dokaj omejena, še bolj pa tu. Kakšna je referenčna cena iz Belgije ter če ima morda kdo oceno stroškov vzdrževanja?
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
On ga je našel na autoscout24.de, gledal je tudi mobile.de, potem je našel enega modela, ki se ukvarja z uvozom in od tam naprej je oni vse urejal. Kot sem že povedal, je avto bil prpelan iz Belgije. Bom ga ob priliki (med vikendom bo itak padla kaka runda) malo pobaral o tem pa ti napišem , ker se ne spomnim več natančno pa da ne bom tu "sral klanfe".
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Fiatista pravi:
On ga je našel na autoscout24.de, gledal je tudi mobile.de, potem je našel enega modela, ki se ukvarja z uvozom in od tam naprej je oni vse urejal. Kot sem že povedal, je avto bil prpelan iz Belgije. Bom ga ob priliki (med vikendom bo itak padla kaka runda) malo pobaral o tem pa ti napišem , ker se ne spomnim več natančno pa da ne bom tu "sral klanfe".

Ok... thanks