Kapljanje

Totimato

Zelenc'
27. okt 2013
18
0
1
Zdravo!

Ko odpremo vodo v zgornjem nadstropju, se sliši kapljanje v zidu. Kapljanje preneha, ko se voda zapre. V večini primerov je tako, da na začetku kaplja bolj, nato pa pojenja. Če odprem vodo v kuhinji (spodaj) tega ni.
Če vlijem vodo iz vedra, kapljanja ni. Odtoka za umivalnik in tuš sta ločena in do njiju sem prišel z odstranitvijo montažnega stropa v spodnji etaži - vidim odtočne cevi, vse suho.

Torej gre za kapljanje iz dovodne cevi. ...in to samo takrat, ko se odpre voda na pipi na umivalniku, tušu ali bideju... ???

To stanje imamo sedaj več kot leto. Sem pričakoval, da bom kje videl kakšen madež od vlage, pa nikjer nič.

Do sedaj sem imel pri sebi tri vodovodarje, pa niso naredili nič, v glavnem zato, ker takrat ni hotelo kapljati. Kapljanje se občasno sliši zjutraj, čez dan redko, zvečer pa skoraj obvezno.

Kaj za vraga se dogaja? Kakšna ideja?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Pri nas je kapljalo, ker so popustili delci fug v tuš kabini... Ampak pri tebi kaplaj tudi ko se odpre voda v bideju in umivalniku.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Totimato pravi:
Zdravo!

Ko odpremo vodo v zgornjem nadstropju, se sliši kapljanje v zidu. Kapljanje preneha, ko se voda zapre. V večini primerov je tako, da na začetku kaplja bolj, nato pa pojenja. Če odprem vodo v kuhinji (spodaj) tega ni.
Če vlijem vodo iz vedra, kapljanja ni. Odtoka za umivalnik in tuš sta ločena in do njiju sem prišel z odstranitvijo montažnega stropa v spodnji etaži - vidim odtočne cevi, vse suho.

Torej gre za kapljanje iz dovodne cevi. ...in to samo takrat, ko se odpre voda na pipi na umivalniku, tušu ali bideju... ???

To stanje imamo sedaj več kot leto. Sem pričakoval, da bom kje videl kakšen madež od vlage, pa nikjer nič.

Do sedaj sem imel pri sebi tri vodovodarje, pa niso naredili nič, v glavnem zato, ker takrat ni hotelo kapljati. Kapljanje se občasno sliši zjutraj, čez dan redko, zvečer pa skoraj obvezno.

Kaj za vraga se dogaja? Kakšna ideja?

malo je to vse čudno kar si napisal ,če bi kapljalo nonstop bi razumel .
voda je v ceveh nonstop zato je tvoj opis še bolj čuden ,o odpreš vodo se sliši kapljanje ,o zapreš pa ne..
če ni nikjer mokro in vlažno ti sistem vodovoda ne spušča in odtoki tudi ne. ne preostane ti niš druga kod da čakaš da se pojavi flek bilokje na zidu ali stropu.Če je vse suho pol ne spušča nikjer.

pozdrav.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
To je mene motilo pri centralni. Iz kleti je cev potegnjena v sobo eno nadstropje višje. V kleti smo takrat cevi izolirali s stekleno volno in vse skupaj zaprli v leseno "škatlo" in v tej škatli se sliši kot da bi stalno kapljalo. Sem že vse odprl pa vse suho.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
863
63
28
Kar slišita vidva z avtorjem teme je verjetno raztezanje oz. krčenje cevi. Jaz bi poiskusil cevi dodatno izolirati z namensko cevno izolacijo. Pa preveri, da se cevi ne dotikajo kje škatle.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
To sem tudi jaz ugotovil, ker je bilo vse suho v sistemu pa ni zmanjkovalo vode. Škatla se ne dotika cevi je pa stena skozi katero pride cev obložena z lesom pa tam malo "drgne". Me ne moti, ker vem sedaj da ne pušča. Je pa zvok res podoben kapljanju vode.
 

Totimato

Zelenc'
27. okt 2013
18
0
1
Če bi bilo to, bi bilo super, ne bi rabil ničesar razbijati...

Ampak, kar me skrbi je to, da bi raztezanje ali krčenje zaradi temperature moralo prenehati po nekem času - ko se cev segreje ali ohladi na temp vode, ki gre skozi. Pa ne preneha, res pa se upočasni s časom...
 
Nazadnje urejeno:

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
863
63
28
Glede na to, da se pokanje upočasni, bi definitivno prenehalo, če bi imel dovolj dolgo odprto vodo. Če prideš do cevi, na vseh nosilcih in stikih s steno nekaj podloži (papir, filc, ...)
@jetamp: Daj tudi ti podloži tam med lesom in cevjo kakšen filc, pa bo pomagalo.