Zamašeni odtoki?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Nisem niti približno iskal najcenejšega takrat....kot pravim, toplo priporočen z več strani, samo kaj naj zdaj :p
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.113
69
48
Par let nazaj sem zaradi sličnih težav (in v izogib bodočih) kupil osem metrov PVC cevi, prozorna armirana, fi 12mm, luknja 6mm. Na konec sem upasal priljuček, da paše na ventil od pipe (zdi se mi da je to 3/8").
Ko/če se mi zdi, da bi bilo potrebno, odklopim v kopalnici, WCju in kuhinji cev za vročo vodo od pipe, gor nataknem mojo cev in sperem vse odtoke in sifone. Strošek enkratni 10€, dela vsako leto 1 uro. Pa je mir.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ko se zamaši oddtok, je lahko Pi_zdarija, če nimaš kje čistiti. Sam sem leta in leta rinil tisto 10 žico v cevi. Kupoval vsa sranja, ki so obstajala, pomagalo pa malo. Zdaj sem dal v kleti na delu, ki se je štopalo plastično cev nad ometom. (iz kuhinje gre direkt v klet)....in ko se zaštopa, snamem cev in nesnago dobesedno stresem ven. Največ nesnage je od pomivalnega stroja. Dela imam 15 min.
Res pa je, da ne moreš imeti po stanovanju nadometom oddtočne cevi, zato si puščajte neke točke, kjer bo možno čistiti.