Zamašeni odtoki?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Imam težavo z odtoki v kopalnici, predvsem tuš mi dela probleme. Zadnjih par mesecev se dogaja, da tuš sploh ne požira vode in se le ta povzpe do višine kadi. Potem v roku 30-40minut počasi odteče.

kvazi skica:



"glavni" odtok je pri wc-ju, cev gre skoraj diagonalno od tuša proti umivalniku, na pol poti se na njo priklopi še pisoar in potem vse skupaj do WC-ja oz. odtoka.

Probaval sem že večrkat z mr. Muscolo in vročo vodo, pa ne pomaga kaj dosti. Ko se potem tako napolni tuš kabina, se obenem napolni še pisoar (po uporabi seveda) in občasno potem tudi umivalnik...Z wc-jem ni problemov.

Danes sem probaval spet z muscolotom in zraven še tisto gumjasto "pumpico" (guma z palico - da "pumpaš" odtok) in je prišlo svašta vn (kot nek pesek recimo, pa neki koščki gume), ampak pomagalo pa ni kaj dosti. Trenutna situacija (ker se mi je ta pumpa odtrgala, pač poceni sranje) je, da je tuš zabasan, pisoar počasi požira, umivalnik pa wc pa brez problemov...

Kaj lahko še probam? Pred par meseci sem enkrat probal še z zajlo, pa ni šla kaj dosti globoko v odtok tuša in sem potem obupal (takrat se še ni ob vsakem tuširanju zabasalo)...

Inštalacija je praktično nova, poleti 2010 vse menjano. Sicer je naklon bolj slab, samo če je prvih nekaj mesecev delalo ok, bi moralo tudi sedaj.
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Najbolša varijanta je da na pipo od tuša (oz. umivalnika, kar je lažje) montiraš gumijasto cev (za zalivanje recimo), zapreš odtok v pisuarju in umivalniku in odpreš vodo. Obenem moraš zamašiti še luft okoli cevi ki jo tiščiš v odtok tuša. Bistvo tega je da onemogočiš, da bi voda kjer koli ven prišla in "ji" daš možnost izhoda samo skozi zamašen odtok.

Enako lahko storiš tudi s tisto gobo za odmaševanje, vendar boš rabil še kakšen par rok, da ti ne bo zrak ven prihajal iz drugih odtokov...
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
Rabil boš cev s posebnim nastavkom na koncu - rečejo ji "podgana".
Pogooglaj za "cev podgana"
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
Pisoar redno rabiš? Od urina namreč nastane "kamen" ki se hitro nalaga in zamaši odtoke. Preventivno pomaga da po vsakem opravilu malce izdatno odpreš vodo.

Za odmašitev tega kamna mislim da rabiš specialno čistilo. Odmaševalci odtokov namreč delujejo na organske zamaške ne pa na "kamen". Pomagala bi kislina, lahko za začetek probaš z kisom.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Ksz

Kakšen odtok pa imaš. Ali govorimo o talnem sifonu. Jaz imam takega, da lovi vso nesnago in ga je ravno tako potrebno čistit vsaka dva tedna. Ampak raje to, kot da se ti nekje v čevi zabaše.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Vidim, da si že probal z vročo vodo. Si spustil samo tisto iz pipe ali si nalil noter vrelo vodo, ki si jo pogrel na štedilniku ? Meni tudi vroča voda iz pipe ni odmašila odtoka, potem sem pogrel vodo na štedilniku do vretja in ko sem to noter vlil, se je pa odmašilo. Nato sem še uporabil mr. Muscolo peno, ne gel, in pustil dobro uro. Nato še enkrat vlil vrelo vodo in zdaj je mir.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
edino ti pomaga zajla za odmašitev vseh odtokov
če kupiš zajlo ki je dolga 5m upam da boš oddelal vse odtoke tu ti ne pomagajo tisti " mister " in ostali odmaševalci kot reklamirajo
moje izkušnje z zajlo za odtočne cevi do fi 75 gre ,sem jih že dostikrat oddelal .
dobi se pa zelo učinkoviti sredstvo za odtoke samo ne vem točno kako se mu reče bom zvedel v ponedeljek ko pokličem kolega ki se dosti ukvarja z odtoki v bolnici MB pa praci da je to zelo učinkovito sredstvo vem pa samo da pride ena pokunga se pravi približno en liter 25 evrov .ti sporočim v ponedeljek kako je z tem .Če pa ti je zajla zadosti dolga 5metrska pa ti predlagam da ji kupiš in boš sigurno rešil zadevo.dobiš pa jo v Bauhazu ali obiju,vse skupaj pa je v plavem ohišju
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.923
284
83
tam ko se terc po tori rola
Ja, razšravfaj sifon od tuš kadi, ziher je polno las notri in je naredilo čep.
Ko sem renoviral kopalnico, sem v eni trgovini iskal čistilna vratca za pred sifon kadi. Trgovec mi je začudeno svetova, da jih pa ja ne rabim... On jih nima, pa imajo vse ženske dolge lase. Nisem ga poslušal. Na pol leta nekje je potrebno očistiti sifon. Se naberejo notri lasje in maščobe naredijo svoje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
kot že rečeno...zajla bo rešila problem.

Manjka pa na tvoji skici še pozicija talnega sifona in kaj je priklopljeno nanj...če je le ta priklopljen na cev tuša, ga odpri in od njega gor prebij proti tušu.

bi pomagalo če imaš kako sliko inštalcij predno je bilo zalito z estrihom.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Ksz..

Talnega sifona ni (ne me prašat zakaj, ni ga, tko se je naredilo ob obnovi, ni bila moja odločitev). Danes sem šel po to "podgana" cev, jo dobil, pa ni pasala na navoje. Šel po reducirko, pa so mi narobno prodali spet in ni šlo niti probati s tem. Med pumpanje s tistim gumijastim pripomočkom sem napumpal čez tuš kabino nazaj sigurno za 2 pesti peska in koščkov gume (oranžne)? Samo situacija se še kar ne popravi, še vedno voda nikamor ne odteka..če jutri ne dobim prave reducirke v ponedeljek kličem vodovodarja, ker se nimam več časa s tem ukvarjat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
Od kemijskih sredstev še najbolje deluje kis + soda bikarbona. Veliko večji učinek od kakega mr. Muscola in najbrž tudi ceneje.
Sicer pa mehanski ukrepi.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ja, razšravfaj sifon od tuš kadi, ziher je polno las notri in je naredilo čep.
Ko sem renoviral kopalnico, sem v eni trgovini iskal čistilna vratca za pred sifon kadi. Trgovec mi je začudeno svetova, da jih pa ja ne rabim... On jih nima, pa imajo vse ženske dolge lase. Nisem ga poslušal. Na pol leta nekje je potrebno očistiti sifon. Se naberejo notri lasje in maščobe naredijo svoje.

če ima samočistilni sifon nimaš kaj štaufat pa vratc tudi ne rabiš odvisno je kako ima vgrajeno tuš korito
ravno z podom ali pa dvignjeno za kakih 10cm na tlemi
jaz vse montiram ravno z tlemi le v primeru ne če mi to ne dopušča višina odtoka

pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Imam težavo z odtoki v kopalnici, predvsem tuš mi dela probleme. Zadnjih par mesecev se dogaja, da tuš sploh ne požira vode in se le ta povzpe do višine kadi. Potem v roku 30-40minut počasi odteče.

kvazi skica:



"glavni" odtok je pri wc-ju, cev gre skoraj diagonalno od tuša proti umivalniku, na pol poti se na njo priklopi še pisoar in potem vse skupaj do WC-ja oz. odtoka.

Probaval sem že večrkat z mr. Muscolo in vročo vodo, pa ne pomaga kaj dosti. Ko se potem tako napolni tuš kabina, se obenem napolni še pisoar (po uporabi seveda) in občasno potem tudi umivalnik...Z wc-jem ni problemov.

Danes sem probaval spet z muscolotom in zraven še tisto gumjasto "pumpico" (guma z palico - da "pumpaš" odtok) in je prišlo svašta vn (kot nek pesek recimo, pa neki koščki gume), ampak pomagalo pa ni kaj dosti. Trenutna situacija (ker se mi je ta pumpa odtrgala, pač poceni sranje) je, da je tuš zabasan, pisoar počasi požira, umivalnik pa wc pa brez problemov...

Kaj lahko še probam? Pred par meseci sem enkrat probal še z zajlo, pa ni šla kaj dosti globoko v odtok tuša in sem potem obupal (takrat se še ni ob vsakem tuširanju zabasalo)...

Inštalacija je praktično nova, poleti 2010 vse menjano. Sicer je naklon bolj slab, samo če je prvih nekaj mesecev delalo ok, bi moralo tudi sedaj.

daj ti poslikaj ta sifon v tuš kabini pa bomo videli ali je samočistilni ali ne
če je sploh ni problem z zajlo priti not in očistiti
vodovodar ti bo očistil odtoke in ti po moje tudi zaračunal dela ki jih bo opravil

pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Ksz..

Talnega sifona ni (ne me prašat zakaj, ni ga, tko se je naredilo ob obnovi, ni bila moja odločitev). Danes sem šel po to "podgana" cev, jo dobil, pa ni pasala na navoje. Šel po reducirko, pa so mi narobno prodali spet in ni šlo niti probati s tem. Med pumpanje s tistim gumijastim pripomočkom sem napumpal čez tuš kabino nazaj sigurno za 2 pesti peska in koščkov gume (oranžne)? Samo situacija se še kar ne popravi, še vedno voda nikamor ne odteka..če jutri ne dobim prave reducirke v ponedeljek kličem vodovodarja, ker se nimam več časa s tem ukvarjat.

ne me napak razumet !

od kod ti v odtokih pesek ?' kaj hudiča pa si pral v tušu ?

pozdrav.gif
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.308
63
48
Pa koščki gume?! Mogoče so ostanki od obnove kopalnice, pa so sedaj naredili štalo.

Skratka, moral boš popucat odtoke v nulo, da boš imel mir.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
ksz..

pojma nimam od kje pesek, ker nikoli nisem nič takega spiral (res občasno kak čopič od malanja....).

Na koncu sem uspel notri stlačiti vseh 5m trde zajle za pucanje, pa se, z izjemo nekje na prvih 25cm, nikjer ni zataknila (še tisto menim, da je kak ovinek). Voda sedaj odteka za malenkost bolje (beri: po tuširanju traja samo 15minut da se sprazni - zdaj je bilo 2 dni čisto zamašeno), samo še vedno ni to to....
 

BojanS

Pripravnik
7. jul 2010
43
0
6
Tisti "pesek" zna biti ostnek od praška Vim s katerim so čistili ...(in v odtoku oz. sifonu za njem ostane zelo "sipka mivka oz. pesek".