Kampiranje in šotori.

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.087
801
113
Knott podvozje imam in navodilo, da se ne sme nič mazat. Ročica najprej prime kljuko, da aktiviraš protinihajni sklop, se ročica potisne povsem navzdol. Nisem siguren, lahko da je zagrabilo, ko sem manevriral po kampu. Kot tudi nisem siguren, če sem se spomnil izklopiti protinihajni sklop pred tem. Utrujen sem bil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Ker je že drugi šotor spustil dušo (palice počile), bi rad sedaj kupil eno kvalitetno zadevo, ki bo držala dlje časa.
Šotor za dva, najraje “iglu” varijanta, če je še okno za odpret je plus, ni pa nujno, pa teža (čim lažji) je tudi dokaj pomambna, ker bo tudi za na motor.
Kakšen predlog? Kateri proizvajalci šotorov so sploh kvalitetni? Se ne spoznam na to. Do sedaj sem imel šotore za 30 EUR iz “Hoferja”, pa bi zaključil s temi in šel na kvalitetnejšo zadevo. Ne rabim nekih ultra lahkih top karbonskih zadev za 500 eur, ampak sem pa pripravljen plačati kvaliteto.
Hvala.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Motor ni tako pomembno. Tudi sedaj je bil čisto nek x šotor. Plac na motorju je, je pa prednost, če ni ravno 5kg težek in velik.
Kot rečeno, bi rad šel na boljšo kvaliteto. Ali so Decathlon šotori nadpovprečno kvalitetni?
Kateri proizvajalci šotorov so sploh nadpovprečno kvalitetni?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Ok, hvala.
Vseeno, kateri so nadpovprečno kvalitetni? Recimo, da sem se naučil iz nekaterih drugih stvari, da tudi barvni TV iz Decathlona, je še vedno nula proti res pravi zadevi, ki niti ne stane toliko več. In kot rečeno, sem pripravljen odkartat neko normalno cifro.
A High Peak je za kaj?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Ok, hvala.
Vseeno, kateri so nadpovprečno kvalitetni? Recimo, da sem se naučil iz nekaterih drugih stvari, da tudi barvni TV iz Decathlona, je še vedno nula proti res pravi zadevi, ki niti ne stane toliko več. In kot rečeno, sem pripravljen odkartat neko normalno cifro.
A High Peak je za kaj?

Robens

recimo kaj takega, ne vem pa kaj iščeš:



oba imata ALU palice, sta dovolj majhna skupaj zložena,... če rabiš večje si malo poglej po strani
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Tole izgleda top shit, čemur tudi cena sledi :).
Sem pogledal za 2 in so res ok.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Tole izgleda top shit, čemur tudi cena sledi :).
Sem pogledal za 2 in so res ok.

Daleč najboljši izdelek ki so ga naredili je Cabin 600 oz Vista 600... Največ prostora pri najlamnjši zloženi masi. Žal pa so se iz meni neznanega razloga odločili, da ga ne izdelujejo več... Moj zaenkrat drži 5 let BP, prenesel že svašta :)

Nekaj jih ima pri nas iglusport:

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Malo sem še gledal in videl, da je možno dobiti tudi nekatere z manjšim predprostorom. Vsi so pa okrog 2.5kg, kar je ok.
Cimo Salewa:
Si moram vzeti malo časa in preštudirat zadeve, pa da kupim nekaj, kar bo potem za dlje časa. Očitno bo treba 200 ali še več eur pripravit. Sem računal tam nekaj čez 100 :).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Malo sem še gledal in videl, da je možno dobiti tudi nekatere z manjšim predprostorom. Vsi so pa okrog 2.5kg, kar je ok.
Cimo Salewa:
Si moram vzeti malo časa in preštudirat zadeve, pa da kupim nekaj, kar bo potem za dlje časa. Očitno bo treba 200 ali še več eur pripravit. Sem računal tam nekaj čez 100 :).


salewe ne poznam, ampak glede na renome firme ne more bit slabo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Aja, po gledanem absolutno gledam samo še alu palice in ne fiberglas. So kakšne negativne lastnosti alu palic?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Fiberglas (vsaj ta poceni) je zanič. Vse poka in to kljub temu, da sem precej pazil, kako sem sestavljal in nisem preveč zvijal. Je pa res, da od 30 EUR tudi ne moreš več pričakovati... Tako da, to da je zdržalo par sezon je tudi nekaj. Se nimam kaj pritoževati. Mi je pa škoda, da gre sicer še pogojno uporabna zadeva zaradi tega v smeti.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
Mi imamo Vango šotor, dobra kvaliteta in cena. Je sicer za 4, prej ko sva bila brez otrok, sva imela tudi manjšega od istega proizvajalca. Naročil iz Anglije, ker je bil neprimerno cenejši kot pri nas.
Sem pa takrat gledal tudi napihljivega, gre za šotor brez palic, ki se ga napihne (tam kjer so običajno palice). Tudi v vetrovniku je prestal odlično. Samo cena je bila takrat previsoka. Mislim da je šlo za serijo Airbeam.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Dej sprehod se do Dechatlona.
Se bom, čeprav imam že favorita Salewa ali pa Robens.
Samo od včeraj je prišla rahla sprememba :valjamse: : sedaj iščem šotore za 3, ne za 2 osebi, ker sem ugotovil, da so le ti 120cm široki, trenutni šotor pa je 180cm, torej za tri osebe. In ne bi ravno šel na manj. Torej je teža cca. 3.5kg. Moram stehtat in zmerit trenutnega.
Mi imamo Vango šotor, dobra kvaliteta in cena. Je sicer za 4, prej ko sva bila brez otrok, sva imela tudi manjšega od istega proizvajalca. Naročil iz Anglije, ker je bil neprimerno cenejši kot pri nas.
Sem pa takrat gledal tudi napihljivega, gre za šotor brez palic, ki se ga napihne (tam kjer so običajno palice). Tudi v vetrovniku je prestal odlično. Samo cena je bila takrat previsoka. Mislim da je šlo za serijo Airbeam.
Bom malo pogledal. Ampak kot vidim so fiberglass palice, tako da odpade.