kako zakleniti dokument?

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Evo, stručkoti, dejte mi pomagat.

Kako naj zaklenem dokument, ki ga dam nekam na splet? Ne želim, da bi si ga lahko kdo ("navaden smrtnik"
tongue-1.gif
) shranil na PC ali pa ga urejal. Vse kar bi lahko naredil z njim je, da bi ga lahko natisnil. V večini primerov bi šlo za pdf ali doc datoteke.

Kako lahko to naredim?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Ko (če) ti bo to uspelo, boš € milijonar.

Za podpovprečno nadarjenega navadnega smrtnika pa bo dovolj, da
PDF datoteko zakleneš samo na tiskanje.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
pa piške! če sem povprašal, pa so rekli, da ne gre. Da se ga lahko zaklene le tako, da ga ne morejo printati, vseeno ga pa lahko ali označijo tekst in ga prenesejo v nov dokument ali pa shranijo na svoj PC. Hm ..
jezen.gif


Mi lahko prosim natanšneje poveš, kako to narediš, da lahko jaz naše "takozvane" računalničarje poučim o njihovem delu ..
aplauz.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
POZOR: vprašal si za preprečitev urejanja dokumenta.
To jaz razumem da uporabnik ne more na ENOSTAVEN način prenesti
besedila IN oblike iz PDFja v npr DOC (word).

Dosti teh možnosti lahko zakleneš pri pripravi PDF dokumenta. Poišči
v Adobe PDF Creatorju te možnosti.
Po zaklepu lahko vidiš v PDFju, kaj je dovoljeno z njim delat:
PDF_security_properites.gif


Seveda se da priti mimo vseh teh omejitev, ampak to ni več delo za
povprečnega uporabnika.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Hvala. Iščem ravno to, ja, da navaden uporabnik ne more delati z datoteko vse kar želi, ampak jo lahk osamo printa. Da ni varen pred vsemi, mi je pa jasno. Vsaka ključavnica ima svoj ključ
smirk-1.gif


Grem zdej mal tele naše experte pobarat
grin1.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kripo pravi:

Evo, stručkoti, dejte mi pomagat.



Kako naj zaklenem dokument, ki ga dam nekam na splet? Ne želim, da bi si ga lahko kdo ("navaden smrtnik"
tongue-1.gif
) shranil na PC ali pa ga urejal. Vse kar bi lahko naredil z njim je, da bi ga lahko natisnil. V večini primerov bi šlo za pdf ali doc datoteke.



Kako lahko to naredim?




če ga imajo samo za tiskat.....ga shrani kot sliko (Print screen)...pa objavi na splet...printal se bo lahko...urejal pa ne
 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Evo, stručkoti, dejte mi pomagat.

Kako naj zaklenem dokument, ki ga dam nekam na splet? Ne želim, da bi si ga lahko kdo ("navaden smrtnik"
tongue-1.gif
) shranil na PC ali pa ga urejal. Vse kar bi lahko naredil z njim je, da bi ga lahko natisnil. V večini primerov bi šlo za pdf ali doc datoteke.

Kako lahko to naredim?

če ga imajo samo za tiskat.....ga shrani kot sliko (Print screen)...pa objavi na splet...printal se bo lahko...urejal pa ne

OCR
aplauz.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Evo, stručkoti, dejte mi pomagat.

Kako naj zaklenem dokument, ki ga dam nekam na splet? Ne želim, da bi si ga lahko kdo ("navaden smrtnik"
tongue-1.gif
) shranil na PC ali pa ga urejal. Vse kar bi lahko naredil z njim je, da bi ga lahko natisnil. V večini primerov bi šlo za pdf ali doc datoteke.

Kako lahko to naredim?

če ga imajo samo za tiskat.....ga shrani kot sliko (Print screen)...pa objavi na splet...printal se bo lahko...urejal pa ne

OCR
aplauz.gif

to itak...samo ne navaden smrtnik
smile-1.gif



to lahko naredi tudi z vsakim drugim dokumentom...sprinta poskenira in OCR
wink-1.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
zato pa pravim da je brezveze komplicirat...najlažje je print screen...downgadejat DPIje tolk da se da brat in printat, pa tolk slabo da bo mel OCR probleme, oz daš take fonte da jih bo mel OCR težavo prepoznavat.
aplauz.gif


simpl je tanartabul
aplauz.gif