kako bi delil lokalno mapo do drugih računalnikov

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.470
248
113
Imam recimo 3 pc. Šiht, doma, pa še na eni lokaciji. Na vseh bi rad imel dostop do neke mape na lokalnem disku na šihtu, kjer bi urejal datoteke in jih tudi shranil. In potem pridem na drugo lokacijo in samo nadaljujem delo. Rad bi da bi bil dostop lepo iz Moj računalnik, kot recimo dostopam do Dropboxa, GoogleDrive, itn...

Sem upal na GoogleDrive, ampak mi ne uspe nastavit, da bi v Moj računalnik, kjer je mapa OneDrive, pokazalo vsebino ki je nastavljena v backup iz lokalnega pc (Računalniki v Google Drive)

Sej bi lahko skopiral celo mapo v GoogleDrive in potem bi bilo vse ok, ampak ne morem prestavit mape na drugo lokacijo na disku. Mora biti tam kjer je.

Ima to opcijo lažje dosegljivo kakšen drug cloud ponudnik?

Zihr je v letu 2020 kakšen lažji način kot FTP?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
VPN. Kakšen točno, je odvisno od tega kaj imaš od opreme oz. kaj ti dovolijo na šihtu.
A na ostalih dveh pc-jih mora biti nujno dostop preko Windows File Manager?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.470
248
113
ja, tko da datoteko odprem z dvoklikom v programu, da mi ni treba downloadat...

kej kot cloud ni mogoce?

pa sej, kako sploh deluje in kako se uporablja tale vpn? lahko eno kmecko razlago?
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
VPN, to je storitev ki ti med sabo poveže dve lokaciji, tko po kmečko.
To pomeni, da so potem računalniki na videz na isti lokaciji oz. se med sabo "vidijo" in lahko daš normalno eno mapo (ali več njih) v skupno rabo, printaš na oddaljeno lokacijo, ...
Lahko je čisto softwerska reč, nekaj od tega imaš že v Windows OS-e vgrajeno (v home mislim da ne, nisem 100%).
Lahko pa med sabo povežeš dve lokaciji s pomočjo routerjev, ki omogočajo VPN, med drugim bi to lahko bili vsi, na katere je mogoče naložit kak Tomato ali DD-WRT, ... zadnje čase se s tem ne bavim prav dosti, predvidevam da je teh alternativnih firwmware-ov ratalo še več.
Ker sprašuješ, dvomim da bomo to opcijo rešili preko foruma.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
kot že napisano - VPN. v firmi se zmenite kako pa kaj

sedaj kot neka polovičarska rešitev ti je opcija kak anydesk, teamviewer in podobni kjer boš od doma dostopal do šihtnega računalnika.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.470
248
113
mah... sej bi se mogu menit z najemodajalcem... ki ima telekomov router. sicer imam dostop, ampak če je treba ful nastavljat, bo preveč zame...

pa jest doma imam tud telekomov router...

sam pridem na neko drugo lokacijo, bo pa spet problem...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
daleč od ideala ampak probaj potem anydesk ter ga inštaliraj na šihtni komp in daj tam "password for unattended access" pa zapiši si številke pri "this desk" - 9 cifer. potem si pa na domačem računalniku isto daj dol in vpiši tiste cifre in geslo in boš povezan na svoj šihtni komp.

če pa se da pa raje tisto mapo nekako spravi v onedrive ali kaj podobnega ampak če praviš da mora mapa bit tam ....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.470
248
113
to že imam... ni to to...

madona, kaj a naj se spravim ftp postavit al je VPN bolje?
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Ne kompliciraj. Spremeni lokacijo OneDrive mape na tisto kar želiš in to je to. "Master" vsebina bo potem sicer v oblaku ampak to najbrž ni deal breaker.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.470
248
113
hehe....

ja, lahko je natipkat da naj prestavim....

ma ni mi jasno, kako to ni neke easy rešitve. res ne.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.732
113
če praviš da ti gdrive ustreza.....

Precej prepričan sem da ga gre nahecat da vzame katerikoli folder. V skrajnem primeru si lahko lokalno nalożiš nek tool, ki ti synca żelen folder v gdrive. Teh orodij je na voljo kolikor hočeš.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.470
248
113
ja možno bi bilo tudi to...

Google drive ima 2 sistema shareanja, s čimer so zelo zakomplicirali.

Ko vstopiš v Google drive prek browserja, se odpre tvoj google drive, ki ima na levi meni Google Drive in Računalniki. Google drive je isto kot ostali cloud programi. Računalniki pa so neka zgodba zase. Tukaj lahko nastaviš, da ti backup-a tudi mape iz kjerkoli na pcju. In do tukaj je vse super. Zalomi se mi, ker na drugem računalniku ne morem nastavit, da bi te mape kazalo v GoogleDriveu v PC-ju. Na drugem pc moram iti na googledrive preko browserja in tam snet file, ga obdelat in spet uploadat preko browserja...

bom pogledal za temi orodji...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Kaj pa če mapo premakneš v Google Drive in jo potem symlinkaš lokalno kamorkoli jo pač že rabiš?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.470
248
113
ja sej zdej probavam te synch appe...

rabim samo še neki, da bo delovalo v ozadju, ko bo sprememba storjena, da sinhronizira...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Ne, nisem mislil synca, samo symlink na nivoju datotečnega sistema. Torej da pot kjer rabiš mapo kaže na pot v google drive mapi, fajli pa so še vedni samo na enem koncu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.470
248
113
a bi se dal kakšen server zrihtat, glede na to, da imam gostovanje zakupljeno?