Kako zablokirat stevilko iz katere me klicejo (Android)

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.026
92
48
Ali se da zablokirati samo doloceno stevilko? Ne gre za nadlegovanje, ampak za zelo prijazno gospo, ki pa praktnicno vsak teden enkrat narobe zavrti stevilko (ima se vedno star telefon) in je potem ne mores dol vreci, ker se globoko opravicuje tudi par minut...
 
  • Haha
Reactions: Janch

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Ja, ravno to se da. Na žalost se ne da da bi zablikiral wildcard-e (vsaj ne native v Androidu), npr. jaz bi recimo rad blokiral vse klice iz Hr (pa ne gre recimo +385*), lahko pa zablikiraš konkretno cifro (v smislu +38641XXXYYY). Odpreš v seznamu klicev številko, desno zgoraj v meniju Block numbers, pa potrdiš. Verjetno sicer odvisno od verzije Androida, tukaj zapisano velja za Android12, Oneplus OxygenOS.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Drugače pa na tržnici Fdroid imaš recimo aplikacijo NoPhoneSpam, tam se da wildcard-e nastavit za blokado, ampak bi bilo lepo če bi bilo to že native v androidu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja, ravno to se da. Na žalost se ne da da bi zablikiral wildcard-e (vsaj ne native v Androidu), npr. jaz bi recimo rad blokiral vse klice iz Hr (pa ne gre recimo +385*), lahko pa zablikiraš konkretno cifro (v smislu +38641XXXYYY). Odpreš v seznamu klicev številko, desno zgoraj v meniju Block numbers, pa potrdiš. Verjetno sicer odvisno od verzije Androida, tukaj zapisano velja za Android12, Oneplus OxygenOS.
Taka blokada je možna že v kar nekaj verzijah Androida.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Misliš z Wildcardi? Si prepričan? Posamična cifra ja, že nekaj let, za wildcarde pa mislim da ne, vsaj na 12ki ne gre. Če pa veš kako gre z wildcardi blokirat pa daj prosim opis, da uredim to.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.883
404
83
kaj pa če imaš dual sim? privat in službeno. Ena stranka me stalno kliče na privat, pa bi jo samo na privat blokiral. Vsaj jaz ne najdem, da bi lahko blokiral samo na eno sim.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Hvala za info, sem se že ustrašil da sem kaj spregledal, to funkcionalnost čakam že dolgo... zaman.
smrkec: mislim da je en dedicated programček od teh ki sem jih sprobaval k zna tud to ločit, sam odkrito rečeno pozabil kateri. Ta NoPhoneSpam imam ker je na fDroidu pa ne teži z reklamami in ni crippled, samo mislim da nima te funkcionalnosti.
 
27. jan 2022
4.836
1.758
113
Saj verjetno razumete, da celi "mobilni industriji" ni ravno v finančnem interesu, da bi blokiral kar cele bloke številk.