Kako uspešen je novi prometni zakon?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Pa kaj konstantno mene med divjake porivaš? Če gledam TV med vožnjo, jem in se brijem, še ne pomeni, da sem divjak. Prav nasprotno: zakon je prinesel zmanjšanje povprečne hitrosti prometa in imam sedaj med vožnjo več časa za druge stvari. In NIČ od zgoraj naštetega ni prepovedano. Oglašam se samo zato, ker se mi zdi tak zakon bedarija.

Če pa se mi slučajno kdaj na cesti strga (bog ne daj...) in povzročim kakšno hudo prometno (bog ne daj...) pa upam, da boš v nasprotnem avtu ti (bog daj...).
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kaj komu koristi, če znaš ti izpit pred komisijo naredit, ne znaš in nočeš pa potem v praksi tako vozit?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
... in to opažaš od nesreče dalje, poškodbe glave? Ali že od rojstva? Krožijo neke govorice, da je pred sto leti pri rojstvu v hlevu, babici padel dojenček iz rok, z glavo na kup podkev... in naj bi mu ena podkev ostala v glavi, ta ima sedaj svoje magnetno polje in oseba dostikrat izgubi smisel za orientacijo (kar pojasnjuje vožnjo v nasprotno smer...) in povzroča halucinacije (zamenjati mejni prehod za križišče...). Aja, pa še traparije naj bi vedno govoril...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
... in to opažaš od nesreče dalje, poškodbe glave?
A vse to si že doživel?
Ne. Da deluješ strgano in neprištevno sem opazil na tebi, od kar si se prijavil pod uporabniškim imenom XXXL.
Nisem vedel da si imel poleg motorističnih karambolov, tudi že prej druge nesreče s svojo glavo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Citat:
--------------------------------------------------------------------------------

Uporabnik turbobitch pravi:
rešitev: Več policajev na pravih mestih, dodaten tečaj varne vožnje in izpit vsake 5 let.


--------------------------------------------------------------------------------


Amen.
Ampak to zahteva čas in denar države. Ne bo šlo. Pa še stardec je proti. Ni šans.
Blablabla...otročarije
- Policaji SO že na pravih mestih. Saj skoz trdite da policaji čakajo takoj za tablo naselje in veselo kasirajo. torej SO na pravih mestih. Spet klobasate.
- a te bo tečaj varne vožnje nauču spoštovat predpise? Namreč, največ nesreč je zaradi nespoštovanja predpisov, ne zato, ker nekdo ne zna ovinek podriftat. Torej spet kozlaš.
- kaj misliš, da bi en nori turbobič spoštoval predpise, če bi delal izpit vsakih 5let? Dvomim, torej spet kakaš itd, itd...
Hjaoooo, otroc otroc.....
Torej ni treba, da bi folk znal varno vozit ?
Aja, se opravičujem. Moja napaka. Sem mislil, da hočemo več varnosti na cestah.

Ni treba ponovno izpite ? Torej se se naj tričetrt folka vozi, ne da bi znal vozit po pravilih ? A se nisi prej pritoževal čez enga, ker vozi po občutku, namesto po pravilih ?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Saj folk zna varno in po pravilih vozit, samo NOČE!
In za take poskrbijo miličarji ter novi represivni zakon.
A se ti čutiš tako pozabljivega, da rabiš kar naprej ponavljat?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sam ste glupi in trmasti. Edina stavr ki jo delam nepravilno v CPP je hitrost in neustavljanje ob STOP znaku. Ostale vse po pravilih. Večino starcev pa tud tega ne zna.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Saj folk zna varno in po pravilih vozit, samo NOČE!
In za take poskrbijo miličarji ter novi represivni zakon.
A se ti čutiš tako pozabljivega, da rabiš kar naprej ponavljat?
Se hecaš ? Eni imajo težave že s speljevanjem, da vzvratne vožnje sploh ne omenjam.

Ne moreš pozabiti nekaj, kar nisi nikoli vedel. (saj si opazil, da se pravila spreminjajo, ne?)
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Se hecaš?
Kako je pa ta izpit dobil, če nikoli ni vedel, kako se spelje ali vozi vzvratno?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Evo takole, križišče danes. Se prpeleva v križišče istočasno. IN stardec ker je star slep pa ne zna CPP-ja (ki ga naš stardec zagovarja) stoji tm pa čaka da bom jst kej naredu. In ker pač ata ne zna pravil in neve da ma prednost čaka in čaka. jst pa tud čakam. In čakam 30 s in mu pomaham in on men nazaj kao hvala ker ste me spustu lol. Pa ne mi govort da dinamiki nimamo pojma. Ne da se mi risat še vseh unnih debilov ki dajo lev žmigavec ob prihodu v krožnga ali desnega preden zavijejo v križišče. in vseh unih ki najprej brezmajo in šele potem dajo žmigavec, in podobno

WUSh16uAmZACwcvu.v.jpg
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Grem stavit, da si ti v križišče pripeljal zeloooo dinamično in potem naglo zavrl, zato stardec ni vedel, al ti lahko zaupa.
Sicer pa, stoječi avto ni še nikogar ubil.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Se hecaš?
Kako je pa ta izpit dobil, če nikoli ni vedel, kako se spelje ali vozi vzvratno?
Z realnostjo nisi prav dosti v stiku, kaj ?

No, da ti dan malo "foršpana".
Taki ljudje so. Še več pa je takih, ki odpovejo pri malo bolj redkih situacijah.
Speljevanje v klanec. Speljevanje v klanec na mokrem/zasneženem/zaledenelem cestišču.
Vožnja skozi ovinek. Ovinek z dotrajanim asfaltom. Ovinek z luknjami (jasno, brez prometnega znaka, ki bi o tem obvestil). Ovinek posut s kako rinfuzo.
Zdrsi vseh vrst.

Ne vem, od kod ti ideja, ampak slovenci niso nadljudje s popolnim znanjem iz knjig in izkušnjami profi reli voznikov.
Vse se je treba naučit. In na teh tečajih zveš marsikaj.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Grem stavit, da si ti v križišče pripeljal zeloooo dinamično in potem naglo zavrl, zato stardec ni vedel, al ti lahko zaupa.
Sicer pa, stoječi avto ni še nikogar ubil.
In po pol minute še vedno ni vedel
sprasujem se.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
A ti to govoriš spet o tisti posrani in brezvezni šoli varne vožnje?
A bejž bejž to je navadno guncanje afen, ki v realnosti in v praksi nima kaj nucat. Saj kdor vozi po CPPju se v kritičnih situacijah zelo redko znajde, takrat ko pa se že, pa itak ni pripravljen na izreden trenutek in bo sigurno reagiral po instinktu. To sranje, ki se ga naučiš v šoli varne vožnje pride prav samo dirkačem in tistim, ki morajo po službeni dolžnosti voziti hitro.
Ne klobasaj s temi neumnimi otročarijami!
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Kdo pa teb verjame? jst sm 10 m prej zavil iz starnske in sem se peljal manj kot 30 km/h
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.