Kako uspešen je novi prometni zakon?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
V veljavi je že kakšen mesec, ali so že kakšne številke-primerjave? Opažam, da ljudje kljub vsemu vozijo bolj previdno in počasneje vendar ni nič več zastojev kot prej zaradi tega.
Jaz sem zmanjšal hitrost za nekaj km (čez naselja) vendar zaradi tega na pot ne odhajam nič prej, na cilj pridem več ali manj ob istem času
smile-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Precej bolje, ampak še zmeraj ne dobro.
Tiste ultra divjake bo treba še nekako ohladit. To pa se bo zgodilo edino takrat, ko bo ob cestah dovolj kamer in stacionarnih radarjev. Tile divjaki vse preveč vedo, kje jih čaka morebitna policijska patrulja, zato si dajejo duška tam kjer so prepričani da ni nobenega polcaja in nobenga radarja.
Treba bo orenk investirat v stacionarne radarje. Ni druge...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
jaz ne opažam nič kaj sprememb, razen mogoče kaki 1% manj ultra norcev in kak % več zagrižencev ki se držijo omejitev v 0.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Psihološki učinek zakona že mal popušča.
Še mal pa bo spet vse po starem. Nič ne bo drugače edin če bo šlo s tem tempom naprej bo čez par let kazen za 10km/h prekoračitev 10.000€, odvzem avtomobila in dve leti prisilnega dela.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No smrtnih zrtev je mislim da manj kot lani v enakem casu. Vprasanje pa je, koliko je bilo prometnih nesrec
confused-1.gif
Ce kdo ve naj prilepi stevilke pa bomo primerjali.

Jaz imam filing da se je promet vecinoma umiril, samo tisti extremni divjaki so se vedno na cesti in se dobesedno norca adelajo in ogrozajo ostale soudelezence v prometu.

LP
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Seveda, potem bi pa ljudstvo izvedlo obrat in na prisilno delo/giljotino odpeljajo tirane, ki bi sprejeli takšen zakon. Represija pomaga samo do določene mere, pri nas pa smo šli že davno čez. Zelo očitno je tudi, da odgovorni niso sposobni naredit ničesar razen neučinkovitih represivnih ukrepov. Me zanima kdaj bodo nesposobneži, ki že 30 let grejejo stolčke sposobni naredit kaj drugega kot očitno vedno neučinkovite represivne ukrepe? Kdaj bodo odgovarjali?
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Kdaj bodo odgovarjali?

V Slo taki ne odgovarjajo nikdar, niti v oddajah kjer jih konkretno sprašujejo, niti pristojnim nadrejenim... Ker so v službi zaradi stolčkov, ne zato da bi mislili
crazy1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kdo pa je odgovoren za cestno klavnico? A tisti, ki prometne zakone pišejo?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
stardec,
zadnje čase sem vedno več na cesti in ugotavljam,
da imaš POPOLNOMA PRAV!

nahrung002.gif
: samo tako naprej.... še več takih je treba!
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ne, za klavnico smo odgovorni udeleženci v prometu. Ampak Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu je pa menda tam tudi z nekim namenom na katerega namiguje ime. Pa se izkaže da so tam predvsem zaradi NAŠEGA denarja.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ljudje niti tolk niso, da bi jim ostalo v glavi kakšno zakonodajo katera vlada sprejema, ko grejo na volitve, ampak se odločajo na osnovi stvari, ki se jih bolj ali manj ne tičejo - ala RKC, izbrisani, toplovodarske poroke, cigani itd.

Ta trenutek zgleda tako, da si lahko katerakoli vlada privošči kakršnokoli represijo brez posledic.

Tudi tale bo (če bo) padla na volitvah zaradi levičarske histerije po medijih in ne zaradi recimo prometnega ali pa protikadilskega zakona - zaradi česar bi morala. V uk in poduk naslednjim.

Ti pa sanjaš o giljotini in prisilnem delu?
hysterical-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
Ti pa sanjaš o giljotini in prisilnem delu?
hysterical-1.gif

Ne sanjam. V zgodovini je odletelo precej glav, ki so ljudstvu preveč srale po glavi. Nisem nikjer trdil, da se bo pri nas to zgodilo. Ampak v nedogled se represije ne da poviševat.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Govoriva o Sloveniji, ne?
Nekako se nobene oblastniške glave ne spomnim, ki bi odletela zaradi represije nad prebivalstvom na sončni strani alp, pa mi zgodovina ni čisto tuja...

Hm... kaj je zdej to nedogled... Se mi zdi, da je 12 urni pripor za stopnjo alkohola, ki je recimo v Nemčiji še legalna, že kar nekako tista doza represije, ki se meni zdi preko meja zdravega razuma. Ampak, ljudstvo je kar nekako zadovoljno s te sorte državnim terorjem...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Ne, za klavnico smo odgovorni udeleženci v prometu.
No potem je zadeva jasna.
Zakone imamo čist uredu zastavljene, samo kaznovat je treba tiste, ki zakone ne spoštujejo. Saj vsak od nas ve kaj sme delat na cesti in kaj ne sme. In če nekdo NOČE upoštevat zakon, čeprav ga pozna, ga je treba samo prisilit v spoštovanje. Druge ni.
A naj policaj ob cesti pade na kolena in enga trdoglavega tepca prosi, da naj vozi po predpisih?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Vsako oblast ocenjujem po tem, kakšen +/- vpliv ima njeno početje oz. nepočetje name.
Nekako smatram, da ti tudi? Verjamem, da jo boš podprl, ker bi moral sicer nazaj iz Bruslja domov, a ne? Te čist razumem, ker kle ni čist nič fajn... Eno tablo mal spregledaš, pa si lahko ob celo mesečno plačo. In to niti ne slabo...
Ja,
uf-1.gif
maš čist prov.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Meni se zdi protikadilski zakon, ki ščiti moje pravice, povsem krasen (jaz bi npr. z lahkoto cigarete seveda popolnoma prepovedal ali pa vsaj ukinil zdravstveno zavaovanje za dokazane kadilce). Prav tako se mi zdi krasen zakon, ki hude pijance zaradi varnosti nas in njih spravi s ceste. Saj gre samo za 12 ur hudirja, toliko, da se streznejo. Včasih so ti kalibri veselo naprej peljali. Tukaj sploh ne gre za nobeno represijo. Mi smo se pogovarjali o 10000€ kazni in prisilnem delu za vsako prekoračitev hitrosti. Zaznaš pretiravanje in da je nekje meja represije, ki postane nesmiselna? Zaenkrat smo še daleč od tega.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ni rešitev v boljšem in bolj učinkovitem lovljenju prekrškarjev. To je samo pol rešitve. Celovita rešitev bo samo če se bo kaj spremenilo v glavah.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
kaksne barve je/bo vlada mi je popolnoma useen,
nekateri zakoni, ki so zate mogoce represivni, imajo lahko za nekoga drugega povsem nasproten ucinek
ce spregledas tablo si povsem sam kriv in bos pac naslednjic bolj pazu,
npr., kaj bi bilo, ce spregledas otroka na prehodu za pesce?

pa se to, tuki nism politicno, kot tudi ne delam za SLO,
zato neglede na vlado ostajam v BE,
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.