kako ugotoviti realne km?

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
148
43
Ker servisna knjiga sama po sebi še nič ne pomeni, me zanima, kako ugotoviti (približno) realne kilometre avta? Konkretno za Audi 1.9 130ks.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
načeloma nikakor!

gledaš laho obrabljenost pedalk, zavornih diskov, ali je že bil delan velikis ervis (po izgedu jermenov), koliko je spikana havba od kamenja, koliko je zdrajsana prednja šipa od brisalcev, obrabljenost volana, prestavne ročice, zavore, sedeža....1000 malnekosti (neumnosti), ki lahko nekaj povejo ali pa popolnoma nič.

Če je bil avto redno servisiran lahko skočiš do prvega uradnega servisa in ti glede na podatke vozila (mislim da šasije) pogeldajo če je kaj zgodovine servisiranja noter...tako potem lahko vidiš pri kakih kilometrih (ob katerem času) so bili delani servisi in sklepaš ali trenutno stanje pribl. ustreza njihovi podatkovni bazi.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
oz vzameš nekoga, ki je v tem fohu vsaj 20 let in ti v petih minutah pove kakšno je stanje avtomobila.

lp
 

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
Ta varianta je še najboljša. Bratranec je šou pred leti gledat enga super mercedesa (po izjavi prodajalca), nikoli karamboliranega, skoz garažiran itd... Vglavnem vzel je svojega mehanika s sabo, ki je expert za mercedese in ko sta prišla, je takoj reku: Pokrov prtljažnika letnik 96, havba letnik 97, leva sprednja vrata letnik 96... Kakih 10 napak je najdu,brez da bi se česarkoli dotaknil. Prodajalec se je samo usedu v avto in odpeljal brez besede. Tako da je res fajn met kakega majstra s sabo,da on oceni. Drugače pa kot je bilo rečeno, če greš sam, predvsem obrabljenost volanskega droga spodaj, manšete menjalnika in ročne, pedalke, armaturka itd
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
to z letnicami je cisto mozno samo ce je bil avto sestavljen v zacetku leta 97.Eni tudi pevec kompliciajo, zadnjic na Baragovi je en kupoval 15 let staro Hondo in okrog letal z merilcem debeline laka.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
Eni tudi pevec kompliciajo, zadnjic na Baragovi je en kupoval 15 let staro Hondo in okrog letal z merilcem debeline laka.
bonk.gif

Ti merilci so pa sploh off. Mi je enkrat en znanec iskal "karambolirana" mesta ... tu je .. pa tu ..etc. Avto pa nedotaknjen (kupljen nov).
bonk.gif
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
tudi novi so dostikrat popravljeni. je pa res da merilec debeline laka ne mora povedat ali je bil avto ze barvan. jaz se ne sekiram ce kupim avto, ki je bil razbit, le da je ustimano tako kot mora biti in da ni bilo podvozje totalno sesuto ali pa mašina. lep primer je ko je nekdo kupil ne vem katerega peugota, ko ga je pa pelal na servis pa je bilo pol delov od peugeota pol pa od citroena.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če je bil le pleh res ni problema. Problem je, če so temeljni elementi varnostne kletke sesuti in popravljeni. Običajno niso nikoli več tako močni in ne opravijo pravilno svoje naloge (so jo enkrat namreč že). Je bil lep test, mislim da, na Top Gear-u. Nesesut proti sesutemu in dobro popravljenemu Focusu. Razlika je bila očitna.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
lep primer je ko je nekdo kupil ne vem katerega peugota, ko ga je pa pelal na servis pa je bilo pol delov od peugeota pol pa od citroena.

[/QUOTE]






To je zaradi tega ker so od podizvajalca in ponavadi so gor oboji znaki, podobno je pri VAG ko je gor znak Audi,VW in Skoda.Del pa je popolnoma enak
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik jupi pravi:
ne boš ugotovil.






Ce koga res mucijo kilometri, v Nemciji obstajajo firme, ki avto "stestirajo" in dejansko kilometre "ugotovijo" na par tisoc kilometrov natancno.
Vem za en primer ko je en pikolovski starcek kupil avto od preprodajalca ki mu je zbil kilometre.Stari je posumil in ker mu ni hodel vrnit denarja je avto dal pregledat v Nemciji.Na avtu ki je imel prevozenih 180T kilometrih in zbite na 120T so se "zmotili" za 4T km
tongue-1.gif

In sedaj je zadevca na sodiscu.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Samo kolikor je meni poznano se tega ne da ugotavljati na vseh avtih.

Za Alfe vem da je možnost ugotavljati relane kilometere (samo zdaj ne vem ali za bencinarje in dizle oz. oboje)....se pa da pratično na par tisoč km ugotoviti (Avtoelektronika, Črnuče).
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Pri alfah je možno,ampak samo od letnika 2001 naprej če se ne motim. Priklop za tester mora biti na dva 'vtikača' ali nekaj podobnega,mi je razlagal pooblaščenec,pri katerem sem spraševal pred nakupom 166. Velja pa mislim da tako za bencinarja kot za dizla.
cool-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Meni je nedavno nazaj nekdo vneto razlagal, da se na VAG-ih da ugotovit kolikokrat je bil resetiran servisni interval...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Tam se na avtu ne ugotavlaj kilometrov direkt na stevcu, ampak dolocijo kilometre po obrabljenosti sestavnih delov avtomobila, obrabljenosti motorja...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
to z letnicami je cisto mozno samo ce je bil avto sestavljen v zacetku leta 97.Eni tudi pevec kompliciajo, zadnjic na Baragovi je en kupoval 15 let staro Hondo in okrog letal z merilcem debeline laka.
bonk.gif

Se huje je, ko pomagam kolegici prodat leto starega twingeca z 15k km, itak ko avto pogledas na 20 metrov
vidis da ga vozi baba, plišaste igračke, tablica MB z njenim imenom, komplet vsi papirji zraven, res avto kot nov,
pa pride model z punco kupovat, (reno klub slovenija; da ti mamo vidim ljubljančan zmešan) in tip ful gleda,
na tla, podvozje, odpre haubo (na oko se je vidlo da je motor popolnoma nedotaknjen brez kaplice olja), merilec
laka, pravi da bi šel probat, itak mu dama ključe, z njegovo pa gremo tačas na kafe, ded pride nazaj, seveda
ni našel pikice ki nebi bla vredu (ženska v 15k km novega avta nemore zjebat, pa če dela karkoli), 27x vpraša
če je prva lastnica, pa če res ni bil razbit (tu mu jaz pol pribijem da nevem zakaj je z metrom po laku skakal),
skratka sama jeba. Pol pa tip pribije novo ceno. Da tolko ne misli dat (v oglasu sem 2x z boldanimi in velikimi napisal
zadnja cena, ko je klical sem mu še 3tič povedal), da more shantlat, pol pa sem mu reko kolko twingecov je gledal,
da so tak ohranjeni, z takimi kilometri z tako ceno (cena je bla kot za iste letnike z orng kilometri več), vsekakor
je to bestbuy, če hoče ohranjenega twinga za tak denar, medtem nama je telefon zvonil ene 5x, pa sma rekla da je
prodan. Avto je imel vso opremo, celo alarm mu je hotela šenkat in soliden cd radijo, pa model ni bil pripravlen colat
7 jurjev. (za 7k€ sem na netu videl dosti slabše) Pa mi uleti s finto da ima 6,3... Ko je videl da nebo nič, še je z
bankomata dvignil "zadnjih" 100€... Pa sma rekla da ne damo niti za 6.950.

Se pelema domov, me odloži pri mojem avtu, pa zvoni telefon, češ da si je zdaj nekje sposodil tako da ima 6,8,
pa sma mu rekla da je pa žal prodan. Bil pa je res nato takoj nasledn dan, prišel en gospod z ženo, brez testov
plačal in odpeljal.
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
to z letnicami je cisto mozno samo ce je bil avto sestavljen v zacetku leta 97.Eni tudi pevec kompliciajo, zadnjic na Baragovi je en kupoval 15 let staro Hondo in okrog letal z merilcem debeline laka.
bonk.gif

Se strinjam s teboj.
Za 15 let star avto si lahko zelo vesel, če je vsaj brez rje. Pa, da je motor vredu.