Kako spravit nalepke z avta?

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Rad bi si odstranil SLO nalepko ter še eno drugo nalepko z avta. Ok, za metodo s fenom vem, samo kako potem dobit lim dol, da ne poškodujem barve? A gre res z acetonom?

Hvala.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz sem z bencinom, lahko vzames tudi tisti spray za odstranjevanje katrana, samo ponavadi ostanejo vidni "negativi"
nalepke.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
sej če boš z fenom grel, bo lepilo ko neka čiguma in ga gre večino dol, preostanek pa sem vsaj osebno z avtošamponom zribal, gre pa tud z bencinom ali čim podobn, ampak sam nisem preveč navdušen da bi si to po laku polival
evil.gif
 

touran

Pripravnik
6. sep 2007
77
0
6
52
ljubljana
tašči so iz 8 let starega belega clia odstranili nalepko iz pokrova prtljažnika pri top-finish in se ni več nič videlo da bi bila kdaj nalepka gor
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Z acetonom niti slučajno ne hodi blizu barve, ker ti bo lak stopilo
smirk-1.gif

Segrej z fenom pa z nitrotom sčisti.
 

7210

Zelenc'
28. sep 2007
18
0
1
V trgovini z barvami al pa v centrih z raznorazno opremo kupi "whitespirit". Sam sem imel cel avto polepljen z reklamami ene avtohiše, ko sem nalepke odlepil je ostal lim, ki ga enostavno odstraniš z "whitespirit-om". Stvar ne poškoduje laka. Na suho gladko krpo ga naneseš in gremo. Da nebi probal s kakšno pasto polirat, ker boš zajebu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
pa ne nitro?!

navadno razredčilo... gre dol... z fenom se odstanjuje samo folijo-nalepko, lim pa z razredčilom! ne vem zakaj bi fen zraven molil...

in barva bo lepa, če ni ošlesana...
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Nalepko rahlo pogreješ s fenom, nalepko vleco dol pod čim manjšim kotom (jo odtrgavaš stran) da gre
čimveč lepila dol. Potem pa lepilo namoči z whitespiritom oziroma s čistilom z
imenom Sam (Mavrica ga prodaja) in lepo obriši lepilo, kar ga je ostalo.

lp,
Mpix
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
z bencinom gre čist normalno dol, sej ko se včasih na teh glupih petrolovih servisih ko izvlečeš pištolo iz tanka, polije pod pokrovčkom...pa še ni šla nikol barva dol
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
helouuu!
vidm da sem na prav forum pršla...aviiiii
cheer.gif


ja kukr sm js nalepke dol jemala...k sm pomagala pr avtoličarju
tongue-1.gif
najprej segreješ(fen kukr smo že prebral) lim smo pa z bencinom dol dajal (pa da ne omenjam da je bil CEEEL avto poliman)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
s čistim alkoholom gre lepo dol (brez škode za lak)..prav tak lahko alkohol uporabljaš (poleg konzmiranja) tudi za odstranjevanje smole.

Kupiš pa ga v kaki Mavrici oz. trgovini z barvami.. Kupiš lahko tudi white špirit....le toliko glej da ne bo čisti alkohol (oz brlizu 100 %) nekje 3 x cenejši kot npr. v sosdenji flaši 'White špirit'...vsebina pa bo praktično identična.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
benzin je še usejen najboljš, a veš kolkrat se folku zgodi da ko tankajo kej ostane v cevi pa mu steče dol po keslu, pa nikol ne obrišejo...pa še vssen nikol ne zarusta