Covid-19 Kako sem se kratkočasil skupaj z korona viruSsom!

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Si ti star kaj več kot tli leta?

Uh, očitno več kot ti.
Kaj ko bi včasih premislil preden uporabiš prste? Vsaj mene ne zanima kolikokrat na dan si vdihnil, pa katera soseda, sodelavka ... ti je dala. Tudi tukaj rabiš podnapise? Alter ni tvoj najboljši prijatelj; kakšno malenkost komot zadržiš zase. Če me že vlečeš za jezik ...

(dovolj špilanja psihoterapevta za danes; najdita s kolegom pepetom koga drugega, a prov...)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Sej veš, da si v enem samem sestavku nabutal dve izključujoči se stvari. Če človeku počiš minimalca za bolniško, bo šel prej bolan delat, al kako se teb zdijo te stvari? Pa še to, s temi oslarijami z dodatnimi zavarovanji si nekateri res želite Ameriko.
Kar se tiče pa covida. Z lahkoto boš šel bolan delat, in boš dva dni veselo trosil virus in ko te bo tretji dan simptomov resno prijelo, boš rekel....fak, a to je blo to, u mater, koga vse sem okužil......Tko da ne bit preveč pameten okoli tega. Ta virus se obnaša tko netipično, da ne morš verjet, če ne doživiš na lastni koži.
Kalbo, prav dobro vem iz svojih izkušenj, kako se prenaša, tako da se ne rabiš delati pametnega.
"Ameriko" imamo glede izplačila bolniške sedaj. In izplačujemo več tistim, ki plačajo več. Koliko let si živel in delal v ZDA, da veš kako je tam?
Noben ne bi kradel, če bi imeli vsi dovolj velike plače, mar ne? Na koncu pa najbolj kradejo tisti, ki že imajo največ, reveži pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Uh, očitno več kot ti.
Kaj ko bi včasih premislil preden uporabiš prste? Vsaj mene ne zanima kolikokrat na dan si vdihnil, pa katera soseda, sodelavka ... ti je dala. Tudi tukaj rabiš podnapise? Alter ni tvoj najboljši prijatelj; kakšno malenkost komot zadržiš zase. Če me že vlečeš za jezik ...

(dovolj špilanja psihoterapevta za danes; najdita s kolegom pepetom koga drugega, a prov...)
Tko lepo se sam ponudiš za psihoterapevta.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Kalbo, prav dobro vem iz svojih izkušenj, kako se prenaša, tako da se ne rabiš delati pametnega.
"Ameriko" imamo glede izplačila bolniške sedaj. In izplačujemo več tistim, ki plačajo več. Koliko let si živel in delal v ZDA, da veš kako je tam?
Noben ne bi kradel, če bi imeli vsi dovolj velike plače, mar ne? Na koncu pa najbolj kradejo tisti, ki že imajo največ, reveži pa ne.
Potem ne rabiš klicat k linču tistih, ki prenesejo okužbo naprej.
EDIT: Se ne delam pametnega, samo delim izkušnje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Ma ja, si napisal zavestno bolan vidim. Sem tud jest mislu nekam poslat šefa od žene, pa ko je opisu, kaj je blo tisto slabo počutje dan prej, ga čist razumem.
 

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
Se doma pazite/izogibate en drugega ali kar brez mask, če ste vsi okuženi?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Vlada ne more nič prevzeti na svoja pleča. Lahko le prevzame neko obremenitev v "našem imenu " na naša pleča. Vlade to ne stane nič. Stane nas. Nujna osnova za razumevanje problematike.
Bolniške so pri nas finančno že sedaj daleč preveč radodarne, ker se računajo na plačo osebka. Gre za anomalijo v sistemu, ki močno štrli ven glede na ostale pravice iz zdravstvenega zavarovanja. Ali ima tisti, ki ima višjo plačo in plača višje prispevke prednost v čakalni vrsti na magnet? Načeloma ne, mar ne. Zakaj bi torej dobil višjo bolniško? Bolniška iz obveznega zavarovanja bi morala biti za vse enaka. Za več pa bi si morali poskrbeti z dodatnimi zavarovanji.
Delovno pravna zakonodaja bi morala iti nasproti delodajalcu, ki odkrije saboterja. To nam manjka. Kdor gre zavestno bolan v službo v času epidemije, je pač saboter. Kot nekdo, ki se napije, gre v avto in nekoga povozi na cesti. Pri nekaterih stvareh je treba reči bobu bob, ne pa se delati finega.
Bolniška je nadomestilo tvojega izgubljenega dohodka in je menda logično, da bo tisti, ki ima višjo plačo dobil višjo kot tisti, ki ima nižjo. Z uravnilovko bi dosegel samo to, da bi tisti z nižjo plačo še bolj izkoriščali bolniške, saj bi se jim to splačalo, tisti z višjo plačo pa bi hodili bolani v službo, saj bi sicer bili še bolj na izgubi kot pa so v primeru bolezni/poškodbe. Bolniške niso prav nič radodarne in pri nas ljudje že itak prevečkrat hodijo bolani na delo zaradi 80% plače ko so na bolniški; pa da se razumeva, hvalabogu že leta nisem bil na bolniški, tako da ti ne govori eden tistih, ki letno naberejo za mesec bolniške, ker so smrkavi...
Sicer pa so vsi ukrepi vlade na naših plečih in če so že na naših plečih potem naj bodo učinkoviti, ne pa da smo že 2 meseca zaprti, nihče ne more nič pametnega narediti, veliko podjetij in podjetnikov dela z minusom oz. brez kakršnegakoli prometa, rezultatov pa ni in se že pogovarjamo o tretjem valu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Se doma pazite/izogibate en drugega ali kar brez mask, če ste vsi okuženi?
A z ženo nej tud v maski spim :valjamse: . Ne mi se nismo nič ogibal. Je blo jasno, da smo še pred simptomi vsi fasal.
Dol k tastarim dvema, pa po tisti božični večerji, nismo šli iz previdnosti, kar je bla sreča.
Seveda smo ob izhodu iz našega stanovanja nosil masko in šprical ko nori po stopnišču. Šli smo pa ven na dvorišče sam ko je mogu cucek scat in po dostavljeno hrano.
 

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
Torej je to vseeno, da je nekdo zbolel en dan, čez 3 dni pa še ostali, vsi brez mask, ker so že itak vsi okuženi? Kaj pa če ima en izmed teh težave, je dobro, da "prejme" še virus od ostalih? Ne najdem nič na to temo...
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Mi smo vsi brez mask.
Načeloma sem bil jaz prvi odkriti (in oboleli) zato sta šli naslednji dan še žena in najmlajša na test - pozitivni. Dva dni potem je bila pozitivna še "tamlada" in je prišla kar k nam. Trenutno 6/6 okuženih v hiši (al je to že Covid oddelek ?)
Smo ga pa vsi skupaj fasali od istega (edinega) "balončka", ki je po praznikih uletel v našo hišo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Problem je, ker pred simptomi niti ne veš, da imaš kužen pa si. Moja je pobrala od direktorja v četrtek 24. pol smo po premisleku in soglasni odločitvi moje familije izvedli božično večerjo. Ker je moj tast rizičen, vsaj zdi se nam, da bi lohk bil in se mal boji, smo se zmenil, da nekaj dni po tej večerji ne bomo dol hodil. Moja je zbolela z blagimi simptomi v noči na nedeljo. Zjutri je vidla mail in seveda rahlo slabo počutje takoj povezala in sva šla na test. Ostali štirje smo sledil en za drugim do torka.
Na moje nismo prenesl, je blo prezgodi, na njene pa po sreči, da smo bli previdni po druženju tud ne.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Jaz sem 7 dan od pozitivnega na hitrem testu pa ne kašljam nič. Glava me boli 5 dan kot da bi imel svetovnega mačka itak bruham kot nosečnica. Vročine nič. Spim pa 2 uri grem bruhnit in to je to. Lekadol itak ne prime ker ga prej bruhnem.
Starša pa oba kašljata in ostalo.
Kje in kdaj sem se pa okužil pa pojma nimam. Nisem pa hodil po zidanicah, kolinah in ostalo prosto po Kacinu. Dejansko sem bil od 23. 12. naprej doma. Ker v službo ne morem ker smo po odloku zaprti.
Aplikacija #ostanizdrav pa res ne dela. Vnesem kodo takoj ko sem dobil SMS in nobenemu ni sporočilo pa jo imamo doma 2 meseca telefoni se polnijo na isti mizi pa v dnevni in kuhinji skupaj... pa nič 7 dan.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Mi smo imeli zdele po novem letu dva sodelavca, sicer en dela od doma tak da ni problematičen. Drugi je pa 4. prišel na šiht sam na srečo ga je dobil že varnostnik na temperaturi. Je šel direkt na hiter test in pozitiven. Bila pizdarija okrog tega sploh ker on ni vedel kje bi se okužil. Edin problem pri vsej stvari je, ker je bil na FB vsaj 10 krat označen na zabavi 20 + ljudi (pa ne domačih) pa video posnetkih kako pijani kot krave plešejo kolo. Verjetno je bil do ponedeljka tolk nažgan da niti ni vedel koliko slik ima na zidu objavljenih.:evil:
 
  • Wow
Reactions: McGiver