Covid-19 Kako sem se kratkočasil skupaj z korona viruSsom!

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Zato pa bi moralo biti generalno, da tisti, ki je zaposlen dobi 100% nadomestilo plače ne glede na to kje je vir okužbe. Vlada pa naj prevzame razliko od 80% na svoja pleča in bi bili vsi zadovoljni. Pa tudi ljudje bi lažje povedali kje so se okužili oz. bi ob prvih znakih prehlda lažje ostali doma ter s tem preprečili širjenje okužbe.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Zato pa bi moralo biti generalno, da tisti, ki je zaposlen dobi 100% nadomestilo plače ne glede na to kje je vir okužbe. Vlada pa naj prevzame razliko od 80% na svoja pleča in bi bili vsi zadovoljni. Pa tudi ljudje bi lažje povedali kje so se okužili oz. bi ob prvih znakih prehlda lažje ostali doma ter s tem preprečili širjenje okužbe.

Mali dodatek - bi z veseljem skočili na hitri test dokazat, da so zaradi COVID ostali doma - in čeprav bodo s tem samo 2 dni "odpadli" zaradi "navadnega prehlada" bo to pripeljalo do tega, da jih bo manj bolanih hodili v službo in širili viroze.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.903
3.024
113
Mali dodatek - bi z veseljem skočili na hitri test dokazat, da so zaradi COVID ostali doma - in čeprav bodo s tem samo 2 dni "odpadli" zaradi "navadnega prehlada" bo to pripeljalo do tega, da jih bo manj bolanih hodili v službo in širili viroze.

Ali pa se bi jim še bolj jebalo kot sedaj, ker "ni nič več kot navaden prehlad" če ga slučajno dobim bom pa itak imel 2 tedna plačanega.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Vlada ne more nič prevzeti na svoja pleča. Lahko le prevzame neko obremenitev v "našem imenu " na naša pleča. Vlade to ne stane nič. Stane nas. Nujna osnova za razumevanje problematike.
Bolniške so pri nas finančno že sedaj daleč preveč radodarne, ker se računajo na plačo osebka. Gre za anomalijo v sistemu, ki močno štrli ven glede na ostale pravice iz zdravstvenega zavarovanja. Ali ima tisti, ki ima višjo plačo in plača višje prispevke prednost v čakalni vrsti na magnet? Načeloma ne, mar ne. Zakaj bi torej dobil višjo bolniško? Bolniška iz obveznega zavarovanja bi morala biti za vse enaka. Za več pa bi si morali poskrbeti z dodatnimi zavarovanji.
Delovno pravna zakonodaja bi morala iti nasproti delodajalcu, ki odkrije saboterja. To nam manjka. Kdor gre zavestno bolan v službo v času epidemije, je pač saboter. Kot nekdo, ki se napije, gre v avto in nekoga povozi na cesti. Pri nekaterih stvareh je treba reči bobu bob, ne pa se delati finega.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.350
113
Pomurje
In sedaj nekdo z 790€ plače potnimi stroški in malco, dobi 80% plače, ki znese 630 minus malce in potni, se pravi cca 300€ manj na računu. Za nekoga z nizkimi dohodki je to velik manjko, in bo težko sprijaznil s tem da mu delodajalec vnaprej govori da se v podjetju ni mogel okužiti, ker oni se držijo navodil NIJZ.
Gre tudi v kontra smer. Dokazano v podjetju ni okuženih, se pravi se ta ni okužil v podjetju. Ker je vnesel virus v podjetje in dejansko okužil ostale na delavnem mestu, sledi tožba za izpad dohodka, ker se ni držal omejitev in se je okužil v "zidanici" ali "kolinah"
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Vlada ne more nič prevzeti na svoja pleča. Lahko le prevzame neko obremenitev v "našem imenu " na naša pleča. Vlade to ne stane nič. Stane nas. Nujna osnova za razumevanje problematike.
Bolniške so pri nas finančno že sedaj daleč preveč radodarne, ker se računajo na plačo osebka. Gre za anomalijo v sistemu, ki močno štrli ven glede na ostale pravice iz zdravstvenega zavarovanja. Ali ima tisti, ki ima višjo plačo in plača višje prispevke prednost v čakalni vrsti na magnet? Načeloma ne, mar ne. Zakaj bi torej dobil višjo bolniško? Bolniška iz obveznega zavarovanja bi morala biti za vse enaka. Za več pa bi si morali poskrbeti z dodatnimi zavarovanji.
Delovno pravna zakonodaja bi morala iti nasproti delodajalcu, ki odkrije saboterja. To nam manjka. Kdor gre zavestno bolan v službo v času epidemije, je pač saboter. Kot nekdo, ki se napije, gre v avto in nekoga povozi na cesti. Pri nekaterih stvareh je treba reči bobu bob, ne pa se delati finega.

krucefiks no ... in tebe so polna usta kako ga JU serje na račun malega človeka... A tole kozlanje pomeni da ti bo danes lažje prišlo? Upam, da bo vsaj kakšen efekt. Predvsem pa upam, da kdo tega kozlanja ne bo vzel kot glas ljudstva.

(tisti krucefiks je drugače malo bolj sočna beseda. ker take in podobne zaslužiš na polno)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
V čast mi je, da se je dežurni psiček takoj prepoznal in odzval. Čeprav nisem nič pisal o JU, je takoj videl napad nase. Potem sem že dobro napisal.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Robert

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Vlada ne more nič prevzeti na svoja pleča. Lahko le prevzame neko obremenitev v "našem imenu " na naša pleča. Vlade to ne stane nič. Stane nas. Nujna osnova za razumevanje problematike.
Bolniške so pri nas finančno že sedaj daleč preveč radodarne, ker se računajo na plačo osebka. Gre za anomalijo v sistemu, ki močno štrli ven glede na ostale pravice iz zdravstvenega zavarovanja. Ali ima tisti, ki ima višjo plačo in plača višje prispevke prednost v čakalni vrsti na magnet? Načeloma ne, mar ne. Zakaj bi torej dobil višjo bolniško? Bolniška iz obveznega zavarovanja bi morala biti za vse enaka. Za več pa bi si morali poskrbeti z dodatnimi zavarovanji.
Delovno pravna zakonodaja bi morala iti nasproti delodajalcu, ki odkrije saboterja. To nam manjka. Kdor gre zavestno bolan v službo v času epidemije, je pač saboter. Kot nekdo, ki se napije, gre v avto in nekoga povozi na cesti. Pri nekaterih stvareh je treba reči bobu bob, ne pa se delati finega.
Sej veš, da si v enem samem sestavku nabutal dve izključujoči se stvari. Če človeku počiš minimalca za bolniško, bo šel prej bolan delat, al kako se teb zdijo te stvari? Pa še to, s temi oslarijami z dodatnimi zavarovanji si nekateri res želite Ameriko.
Kar se tiče pa covida. Z lahkoto boš šel bolan delat, in boš dva dni veselo trosil virus in ko te bo tretji dan simptomov resno prijelo, boš rekel....fak, a to je blo to, u mater, koga vse sem okužil......Tko da ne bit preveč pameten okoli tega. Ta virus se obnaša tko netipično, da ne morš verjet, če ne doživiš na lastni koži.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Sej veš, da si v enem samem sestavku nabutal dve izključujoči se stvari. Če človeku počiš minimalca za bolniško, bo šel prej bolan delat, al kako se teb zdijo te stvari? Pa še to, s temi oslarijami z dodatnimi zavarovanji si nekateri res želite Ameriko.
Kar se tiče pa covida. Z lahkoto boš šel bolan delat, in boš dva dni veselo trosil virus in ko te bo tretji dan simptomov resno prijelo, boš rekel....fak, a to je blo to, u mater, koga vse sem okužil......Tko da ne bit preveč pameten okoli tega. Ta virus se obnaša tko netipično, da ne morš verjet, če ne doživiš na lastni koži.


Netipično? Ostali virusi (in zalega kar je pač je ...) pa nima inkubacije in latentnega širjenja?
Retorično, ne rabim odgovora....
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Eni imajo, eni nimajo. Pri veliko virusih si kužen šele ob nastopu znakov bolezni.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Tud če ne rabiš odgovora, ti bom vseeno odgovoril. Karkoli me je do sedaj zadelo vključno z meningitisom, je imelo nek začetek, vrh in konec. Tud kak prehlad me je že bolj zdelal, v bistvu precej bolj zdelal. Tole je kr neki, mislim, da sem opisal, da sem imel tank parkiran na prsnem košu. Pri gripi in močnem prehladu gre tank čez tebe, kle se pa nek na sred ustavi in ne veš, al bo šlo gor al dol......Vročina pa na 35,4....... Da o filingu, k bi snifal razvijalec za slike ne govorim. Tko da ja, z lahkoto zamenjaš začetne simptome z utrujenostjo, med tem, ko si ekstremno kužen. Pubertetnik se je okol novga leta sam oblekel v pulover, drugač vedno skače okol v kratkih rokavih, pa 4. dan je izgubil vonj. Tako da bi bil 4 dni z lahkoto v šoli in bogato raztrosil stvar.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Znano, sem rekel da ne rabim odgovora. Vseeno hvala.
Kakorkoli, glede tega ni covid-1984 nič posebnega.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Tud če ne rabiš odgovora, ti bom vseeno odgovoril. Karkoli me je do sedaj zadelo vključno z meningitisom, je imelo nek začetek, vrh in konec. Tud kak prehlad me je že bolj zdelal, v bistvu precej bolj zdelal. Tole je kr neki, mislim, da sem opisal, da sem imel tank parkiran na prsnem košu. Pri gripi in močnem prehladu gre tank čez tebe, kle se pa nek na sred ustavi in ne veš, al bo šlo gor al dol......Vročina pa na 35,4....... Da o filingu, k bi snifal razvijalec za slike ne govorim. Tko da ja, z lahkoto zamenjaš začetne simptome z utrujenostjo, med tem, ko si ekstremno kužen.

Saj bi se smejal, ampak ne bom. Ker trpiš in ni lepo. Vsekakor tebi in tvojim želim hitro okrevanje.
Ampak ... svet se ne vrti okoli tebe (no, zate se...) in kar doživljaš ni unikum, tudi če zate je.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Prevod dejstva, da se svet ne vrti okoloi tebe in tvojih simptomov, ki so za tebe novi, medtem ko ima podobne cel kup ljudi? Hmmmm....

(samo opazka, ne mislim parlamentirat)

((aja, matranju ljudi se ne smejem))