Covid-19 Kako sem se kratkočasil skupaj z korona viruSsom!

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz sem 7 dan od pozitivnega na hitrem testu pa ne kašljam nič. Glava me boli 5 dan kot da bi imel svetovnega mačka itak bruham kot nosečnica. Vročine nič. Spim pa 2 uri grem bruhnit in to je to. Lekadol itak ne prime ker ga prej bruhnem.
Starša pa oba kašljata in ostalo.
Kje in kdaj sem se pa okužil pa pojma nimam. Nisem pa hodil po zidanicah, kolinah in ostalo prosto po Kacinu. Dejansko sem bil od 23. 12. naprej doma. Ker v službo ne morem ker smo po odloku zaprti.
Aplikacija #ostanizdrav pa res ne dela. Vnesem kodo takoj ko sem dobil SMS in nobenemu ni sporočilo pa jo imamo doma 2 meseca telefoni se polnijo na isti mizi pa v dnevni in kuhinji skupaj... pa nič 7 dan.
Svašta, jaz sem malo pokašljeval samo cca. 2 dni pa pol po okužbi, pol nič več.
S tem da en teden ni bilo nič posebnega, ko me je cca. 10 ali 11-i dan zagrabla vročina (39 in čez) pa adijo: glavobol, slabo za popizdit (jest mi ni nič pasalo, tako da tudi bruhnil nisem), čist polomljen. Lekadolov nisem goltal: če je vročina, je vročina z razlogom in namenom - kill that motherfucker!! :cool:
Danes sem že ok, sem šel popoldne na "korona test": cca. 7 km pešaka, od tega kakih 200 višinske po hosti in nazaj domov - BP.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... sem šel popoldne na "korona test": cca. 7 km pešaka, od tega kakih 200 višinske po hosti in nazaj domov...
Pa brez maske a ne :sprasujemse: ... na zdej bodo pa gozdne žvali morale nosit maske in veterinarji bodo odkrili par novih sevov med vevericami in zajci. Lovci pa še med medvedi ... mater, zjebal si nam prihodnost :evil: ...
------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Jemljete kaj aspirine....da ne bo kakih strdkov! Kolega ne ve ce jo je mel ali ne...celo življenje bp pritisk...po novem letu pa moral do zdravnika...bolela glava 2dni...so mu namerili 180/xy.....zdej ma pa s5 120/80....pač normala nazaj

Btw....my corona aftermath....

Okus in vonj sta nazaj....sem pa začel kislo in slano bolj intenzivno okušat.....solato si redkokdaj še solim ker mi je recmo že krompir zadost slan....al pa goveje meso v solati....mi je zadost slano že iz juhe vn

Vse čokolade al pa, sokovi so najprej kisli...šele mato pride pravi okus....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Slano in kislo bolj čutiš, ker imaš ostale okuse še manj intenzivne in ti pol to ven seka. Poli salama je recimo narjena tko, da naj bi blo slano sladko in kislo v balansu, zdaj mi je poli salama sam na ful slana.
Kaka kura z Aspirini ne bo škodla ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Ne gre tolk da ne bi mel okusa v balansu....ker vse okušam in vonjam kot prej...

Ampak hrana mi je res nekako preslana ratala...sladkarije pa prekisle...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Ne, to ni PTSD. :bonk: Niso samo psihosomatske posledice, ker so razne tromboze težko psihičnega izvora. Da o oteženem dihanju in raznih glavobolih niti ne začnemo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Slano in kislo bolj čutiš, ker imaš ostale okuse še manj intenzivne in ti pol to ven seka. Poli salama je recimo narjena tko, da naj bi blo slano sladko in kislo v balansu, zdaj mi je poli salama sam na ful slana.
Kaka kura z Aspirini ne bo škodla ja.
Point je, da so nekateri okusi posledica mixa okusa in vonja, nekateri pa samo okusa. Tam, kjer naj bi bil vonj vključen, je zdaj okus krneki.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne, to ni PTSD. :bonk: Niso samo psihosomatske posledice, ker so razne tromboze težko psihičnega izvora. Da o oteženem dihanju in raznih glavobolih niti ne začnemo.

Vse, kar si napisal, so znaki PTSD...
Daj, poglej in prečitaj:
Ko boš prečital, ti bo jasno, kako se lahko "psihične travme" manifestirajo v telesu... Ne samo tromboze, tudi rak, lažna nosečnost, paranoja, AIDS in ostalo...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Vse, kar si napisal, so znaki PTSD...
Daj, poglej in prečitaj:
Ko boš prečital, ti bo jasno, kako se lahko "psihične travme" manifestirajo v telesu... Ne samo tromboze, tudi rak, lažna nosečnost, paranoja, AIDS in ostalo...
O tem govorim. PTSD je psihična motnja, ki psihosomatsko lahko vpliva na telesne simptome, ob dolgi izpostavljenosti lahko vodi tudi v rak. AIDSa ne boš našel med simptomi.
Covid NI psihična motnja, ampak je telesna simptomatika direktna posledica organskih okvar. Dvomim, da obstaja PTSD pacient, ki je umrl od pljučnega šoka (kot posledica PTSD).

To dvoje tudi približno ni enako, PTSD se zdravili s psihoterapijo in psihofarmakološkimi sredstvi, covidovih posledic pa ne zdravijo z antidepresivi ali antipsihotiki.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak in bizi

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
O tem govorim. PTSD je psihična motnja, ki psihosomatsko lahko vpliva na telesne simptome, ob dolgi izpostavljenosti tudi v rak. AIDSa ne boš našel med simptomi.
Codiv NI psihična motnja, ampak je telesna simptomatika direktna posledica organskih okvar. Dvomim, da obstaja PTSD pacient, ki je umrl od pljučnega šoka (kot posledica PTSD).

To dvoje tudi približno ni enako, PTSD se zdravili s psihoterapijo in psihofarmakološkimi sredstvi, covidovih posledic pa ne zdravijo z antidepresivi ali antipsihotiki.

OK, kakor želiš in kakor hočes, ampak...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Ne bereš, kaj ti pišem. Seveda bodo ljudje imeli tudi psihične posledice, ampak ti trdiš, da so vse fiziološke posledice rezultat PTSD obremenitve psihe. No, niso. Covid lahko pusti telesne posledice tudi, če človek nima PTSD. Zdaj razumeš ali še vedno ne? Ni vsaka covid tromboza posledica sekirancije. Prav tako zabrazgotinjena pljuča niso posledica sekirancije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne bereš, kaj ti pišem. Seveda bodo ljudje imeli tudi psihične posledice, ampak ti trdiš, da so vse fiziološke posledice rezultat PTSD obremenitve psihe. No, niso. Covid lahko pusti telesne posledice tudi, če človek nima PTSD. Zdaj razumeš ali še vedno ne? Ni vsaka covid tromboza posledica sekirancije. Prav tako zabrazgotinjena pljuča niso posledica sekirancije.

Ne se sekirat... Razumem tvoje razmišljanje in trditve, ti pa, ah, daj še moje...
Saj ne tekmujeva, kdo ima prav, jaz samo želim, da se to neha... in da vsi ozdravijo... OK?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem 7 dan od pozitivnega na hitrem testu pa ne kašljam nič. Glava me boli 5 dan kot da bi imel svetovnega mačka itak bruham kot nosečnica. Vročine nič. Spim pa 2 uri grem bruhnit in to je to. Lekadol itak ne prime ker ga prej bruhnem.
Starša pa oba kašljata in ostalo.
Kje in kdaj sem se pa okužil pa pojma nimam. Nisem pa hodil po zidanicah, kolinah in ostalo prosto po Kacinu. Dejansko sem bil od 23. 12. naprej doma. Ker v službo ne morem ker smo po odloku zaprti.
Aplikacija #ostanizdrav pa res ne dela. Vnesem kodo takoj ko sem dobil SMS in nobenemu ni sporočilo pa jo imamo doma 2 meseca telefoni se polnijo na isti mizi pa v dnevni in kuhinji skupaj... pa nič 7 dan.

dela dela, brez skrbi.

C7BDA03D-8802-49AC-A018-5EBEA970E990.png
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Mama pozitivna na testu 4.1., misli, da je dobila simptome ze 1.1. Ko je imela prebavne motnje in utrujenost. Obiskal sem jo na silvestrovo dopoldan, brez maske (je edina oseba v bubblu).

od simptomov utrujenost, rahla vrocina 1 dan 37.5, brez kašlja. Ji pa ni pasalo cisto nic jesti, se je silila. Pa kriz jo je bolel, pa zjebana prebava. Drugo brez nekih posebnosti. Sedaj je 8 dni od pozitivnega testa in po nijz 10 dni od okuzbe. Apetit dobiva nazaj, kriz je bolje danes.

glede na izkusnje, je ze iz hudega? Al bi treba se kak dan, dva pocakati, da bo ziher?

jaz sem preventivno ostal doma 10 dni (delo od doma), testirat se nisem sel, simptomov nekih tudi ne, tako da ocitno nisem dobil.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Moj fotr tudi ni imel nobenih simptomov pa se je šel testirat pa je padu (+) na PCR. Sicer sedaj vprašanje če bo kaj pokazalo bolj se splača protitelesa, ene 3-4 tedne po bolezni (oziroma če misliš da si jo imel).