Covid-19 Kako sem se kratkočasil skupaj z korona viruSsom!

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tahuj je blo včeri zvečer, upam da pri tem tudi ostane.
Nisem glih vajen vročine 39+ zato pa pravim da enga starca tole zlahka odnese. Men je blo pa čudn zakaj me stalno zebe. :)
kalbo kako je pri vas?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.924
5.463
113
Pr men v valovih...mal ja....mal ne...

Pomojem tko zgleda menopavza.....ne vem...nej kak Stardec al pa, Demz povesta :D
 
  • Haha
Reactions: Matey in Romzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz sem imel prve res minimalne znake po manj kot treh dneh (prejšnji ponedeljek) od stika: čisto narahlo sem kašljal.
Isti dan zvečer je svak javil da je ga je za vikend zakurlo in da je pozitiven.
Tako da smo potem viseli doma, v torek sem šel tudi na HAT in je bil negativen.
Potem dva dni praktično nič, pol sem se začel pa malo slabše počutit, za silvestra sem ugotovil, da je hrana zanič in nima vonja.
Vročina se je pojavljala pomalem zvečer ampak minimalno, mogoče 37.5, včeraj me je pa zašvasal na polno.
Je res, da tak lih do skreta prilezeš in nazaj v posteljo.
Dobra stran covida - vsaj pri meni - je, da mi ne paše jest.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.749
2.357
113
Pomurje
Drži se in ne čakat, da bo bolje, če se ti prestavi na pljuča.



Moj kolega, težek srčni bolnik, jo je čez praznike na srečo preživel brez problema. Sem bil pripravljen na najhujše.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.581
8.918
113
Tahuj je blo včeri zvečer, upam da pri tem tudi ostane.
Nisem glih vajen vročine 39+ zato pa pravim da enga starca tole zlahka odnese. Men je blo pa čudn zakaj me stalno zebe. :)
kalbo kako je pri vas?
Pr men je blo ravno kontra kot pri tebi. Skuhal me je sam eno noč in zato se mi pomoje vleče še zmeri. Je blo pa dva dni tko k bi mel tank parkiran ja seb. Večino časa je pa glavni občutek, da mi ni nič, ampak ne morem pa nič. Čudn.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Meni tako rekoč nič.
Tišči v glavi kot po parih pivah, tišči čez prsni koš kot bi se hotela pljuča zlepit, vročine nobene,...
Žena in najmlajša sta šli danes na testiranje in sta obe positivo - je že na kavču.

Še nazaj na temo (kako sem se kratkočasil z korona virusom) - očitno je bilo na TV, da sem bolan, ker se pred vrati kar nabirajo računalniki in podobna ropotija za katere nikoli nisem imel časa :fredi:
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.176
683
113
Meni tako rekoč nič.
Tišči v glavi kot po parih pivah, tišči čez prsni koš kot bi se hotela pljuča zlepit, vročine nobene,...
Žena in najmlajša sta šli danes na testiranje in sta obe positivo - je že na kavču.

Še nazaj na temo (kako sem se kratkočasil z korona virusom) - očitno je bilo na TV, da sem bolan, ker se pred vrati kar nabirajo računalniki in podobna ropotija za katere nikoli nisem imel časa :fredi:

No le glej da boš dal gor protivirusni program. Ampak ne #ostanizdrav;).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.581
8.918
113
Meni tako rekoč nič.
Tišči v glavi kot po parih pivah, tišči čez prsni koš kot bi se hotela pljuča zlepit, vročine nobene,...
Žena in najmlajša sta šli danes na testiranje in sta obe positivo - je že na kavču.

Še nazaj na temo (kako sem se kratkočasil z korona virusom) - očitno je bilo na TV, da sem bolan, ker se pred vrati kar nabirajo računalniki in podobna ropotija za katere nikoli nisem imel časa :fredi:
No ko sem nosu fasngo po štengah v tem stanju po "parih pirih" sem se sam sesedu. Pol nisem bil več pogumen.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz sem imel potem v sredo zvečer še bolj svinjsko vročino, koma, lezi, gotof si.
V četrtek zvečer malo vročine, tam okoli 38, potem pa nič več.
Tako kot je šla vročina, so šli tudi slabo počutje, utrujenost in bolečine v mišicah. Kot da ne bi bilo nič.
Zaenkrat, tok-tok.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.581
8.918
113
Ja, te je skuhal. Mene pa ni hotl in pol sm mel dva dni tistga bo al ne bo. Pol pa en tedn mačka, k bi bil vsak večer nasekan k svina.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Nič posebnega, dva dneva "vročina" do 37,4 in občasno malo glavobola. Čutim manj energije, ne vem pa, če ni to enostavno zato, ker pač poskušam počivati, ne rekreiram se. Malo stopim okrog hiše in je to to. Prej sem vsaki drugi dan doziral kak pohod ali par km teka.
Gripa pred desetletji je bila zame precej bolj resna stvar. Res pa je, da me je takrat stres pred tem "pripravil" nanjo in sem po kratkem izboljšanju dobil še pljučnico. Sedaj je cca 10 dni od okužbe, tako da mislim, da se kaj hujšega več ne pojavi. Krepko bolj pazim, da ne bi kaj dodatnega dobil.
Apetit imam, okus imam, pijem veliko, vseeno pa sem shujšal dobro kilo. Očitno se je nekaj dogajalo. Jutro je definitivno malo drugačno, kot če sem zdrav. Bolj brezvoljno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
A je bilo to kadarkoli na kateri od tiskovk objavljeno?
A se je vlada potrudila, da bi to informacijo dala predvajati kakšen teden po ureditvi na portalu (se pravi po 11.11.2020 - glej datum protokola) pred vsakim dnevnikom, nato pa vsaj enkrat tedensko?
In ja - se celo delno strinjam, da bi RTV to lahko samostojno objavil - a še vedno je odgovornost vlade (njenih ministrstev), da poskrbi za ustrezno obveščenost svojih državljanov. In ne mi zdaj priti z idejo, da bi se moral vsak sam pozanimati.
Mimogrede - moja “zadnja informacija” je bila, da je “službeni zdravnik” (delo in šport) odgovoren za izdajo bolniških listov in da naj delodajalec sam ureja. Moram takoj po praznikov potipati kadrovnico ali so moji dejansko na tekočem.

Pri nas je delodajalec izdal navodila za zaposlene, kako postopati v različnih primerih. Zaposlenemu v končni fazi ni potrebno vedeti, kdo nosi stroške karantene in morebitne višje sile - to mora vedeti delodajalec. O ukrepih obveščajo ZDS, GZS, raznorazni računovodski portali itd. "Služben zdravnik" oz. medicina dela in športa ne izdaja bolniških listov, temveč odloča o tem, a je karantena potrebna ali ne - in če je, izda ustrezno potrdilo. Bolniške liste izdajajo kar osebni zdravniki sami - v primeru pozitivnega testa se izda 08 - Izolacija (strošek krije ZZZS), razen če gre za okužbo na delovnem mestu, potem je 04 in strošek nosi delodajalec (potrebno izpolniti poškodbeni list). Tega, da se višina nadomestil spreminja iz meseca v mesec, pa sploh ne bom komentiral... vlada je res...eh.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri nas je delodajalec izdal navodila za zaposlene, kako postopati v različnih primerih. Zaposlenemu v končni fazi ni potrebno vedeti, kdo nosi stroške karantene in morebitne višje sile - to mora vedeti delodajalec. O ukrepih obveščajo ZDS, GZS, raznorazni računovodski portali itd. "Služben zdravnik" oz. medicina dela in športa ne izdaja bolniških listov, temveč odloča o tem, a je karantena potrebna ali ne - in če je, izda ustrezno potrdilo. Bolniške liste izdajajo kar osebni zdravniki sami - v primeru pozitivnega testa se izda 08 - Izolacija (strošek krije ZZZS), razen če gre za okužbo na delovnem mestu, potem je 04 in strošek nosi delodajalec (potrebno izpolniti poškodbeni list). Tega, da se višina nadomestil spreminja iz meseca v mesec, pa sploh ne bom komentiral... vlada je res...eh.
To je največja neumnost covid ukrepov - kot da je delodajalec kriv za okužbo? Predpostavim seveda da se je držal navodil NIJZ. In zato okuženi v pogovoru z NIJZ tudi navajajo vse možne in nemožne vire okužb izven delovnih mest.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
To je največja neumnost covid ukrepov - kot da je delodajalec kriv za okužbo? Predpostavim seveda da se je držal navodil NIJZ. In zato okuženi v pogovoru z NIJZ tudi navajajo vse možne in nemožne vire okužb izven delovnih mest.

Hja, tu se ne bi ravno strinjal; lahko je neumnost, lahko pa tudi ni - odvisno od situacije. Poškodba (in okužba) na delovnem mestu pomeni 100% nadomestilo plače in ne zdi se mi ravno pošteno, da bi tisti, ki se recimo v zdravstvu okužijo na delovnem mestu, prejeli nižje nadomestilo. Ravno tako se mi ne zdi slabo, da se s takšno ureditvijo malo disciplinira delodajalce, da začnejo spoštovati ukrepe (marsikje jih ne). Se mi pa zdi, da je okužbo na delovnem mestu vseeno potrebno dokazati in da se papir ne podpiše "na lepe oči".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mnenje vladne stroke je bilo še par dni nazaj, da se zdravstveno osebje NE MORE okužit na delovnem mestu.

Za kontrolo ukrepov v podjetjih imamo inšpektorje - ne pa da folk po ulicah zajebavajo! Konec koncev, so še dober teden nazaj ko se je smelo smučat dnevno kontrolirali ukrepe v vseh okrepčevalnicah na Arehu.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
In sedaj nekdo z 790€ plače potnimi stroški in malco, dobi 80% plače, ki znese 630 minus malce in potni, se pravi cca 300€ manj na računu. Za nekoga z nizkimi dohodki je to velik manjko, in bo težko sprijaznil s tem da mu delodajalec vnaprej govori da se v podjetju ni mogel okužiti, ker oni se držijo navodil NIJZ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in darlev