Kako organizirati svoj telefon?

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Zadnjič sem na YouTube slučajno naletel na nekaj video posnetkov o tem, kako je priporočljivo imeti organiziran telefon. Zadeva se mi zdi kar smiselna, saj sam nisem ravno zadovoljen s tem, kakšen razpored app imam in večkrat iščem določeno ikono. Kako imate to urejeno? Kakšen predlog ali nasvet za optimizacijo?

Lp
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Google appe v eno mapo, Microsoft v drugo, Novice v tretjo, komunikacije (FB, Meseenger, watsup ipd).. pa prideš iz 5 strani aplikacij na 2. Najnujnejše vsakodnevne stvari pa na namizje. Jaz imam 3 strani namizja, prvo najpomembnejše za klicanje in delo, drugo koledar, tretje pa ostali šmoren.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BlonG, igi in Fadil

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
WP10 launcher
Stvar simulira izgled in funkcionalnost Windows Phone luncherja in drawerja. Meni osebno svetlobna leta nad "android" načinom. Pač Posledica večletne uporabe Win telefonov :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni in Uschi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Pod eno ikono Googlove, razen maila, pod drugo Microsoftove, pod tretjo ikono bančne aplikacije, pod četrto aplikacije za pametni dom, pod peto športne aplikacije, druge imam posamezne.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Spet imam verjetno neumno vprašanje, vendar me zanima sledeče. Pred kratkim sem kupil Android tablico in danes še nov telefon POCO X3. Aplikacije si sedaj organiziram po skupinah ( finance, google, orodje, oblaki...) in to je vse razmljivo in OK. Zanima pa me, zakaj so ikone še vedno vse na kupu, ko recimo poskrolam navzdol. Kljub temu, da se jih že razdelil po skupinah, so spodaj še vedno vse skupaj. Tako je na tablici in sedaj tudi na telefonu in to me zelo moti.
Pri starem telefonu imam samo app po skupinah in to je to.
Ne vem če sem dobro razložil kaj me moti. Prosim za nasvete, kako bi lahko to uredil.

Lep večer
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Ne vem kako imajo tvoje naprave, recimo samsung ima tako;
imaš "namizja" kot na računalniku (lahko si jih narediš več v levo in desno stran), tukaj si nastaviš appe, ki jih največ uporabljaš.
potem če potegnem s prstom gor, pa se mi odprejo vse inštalirane aplikacije. Katere lahko tudi sortiram po abecedi ali po mojih željah.

mislim, da je huawei včasih imel, da s potegom levo/desno videl vse appe in nisi mogel delat namizji, mene je to zelo motlo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Sem si sedaj uredil tako kot mi paše in je OK.
Dejansko se tega kar me je motilo ne da spremeniti. Mi je uredu.
Sem pa sedaj opazil, da ko dobim sporočilo na Viber ali Messenger, da pri ikonci ni opozorila. Enako tudi glede SMS. Znak da sem prejel sporočilo mi pokaže na vrhu in ne na sami ikoni. Osebno bi raje videl, da imam na ikoni številko, koliko sporočil sem dobil. Vsaj tako sem imel na prejšnjem Huawei P20 Lite. Uporabljam pa Textra. Sem pregledal nastavitve in nisem opazil, da kaj ne bi imel nastavljeno. Kakšen nasvet glede teh oznak pri ikonah?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.218
9.455
113
kod Džej-Zija
Notifikacije si moraš naštimat. Da se vse živo, od znakov na ikoni, plavajočih sporočil, sporočil v notifikacijskem centru. To si nastaviš v nastavitvah za aplikacijo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Sem vse obkljukal, vendar pri Viberju dobim samo plavajoče obvestilo in znak na zgornjem robu. Včasih sem imel znak ali številko ob ikoni in tega sem bil vajen. Sedaj pa to pogrešam.