kako lahko ugotoviš da ni ukraden

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
nameravam kupiti novejši gsm. ta ki ga prodaja pravi da je imel vse papirje in garancijo (tel naj bi bil še 1,5 leta v garanciji) ampak jih je nekam založil in jh ne najde. telefon je kupil pri mobitelu. a se da kako ugotoviti pri mobitelu če ga je res ta oseba tam kupila po serijski št telefona?
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Tudi če ugotoviš, da je bil pri M@ kupljen, je bil lahko odtujen temu ki ga je kupil na M@. Gdo ga je pa kupil, ti pa ne bodo povedali(varnost podatkov)

lp
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Citat:
Uporabnik mario pravi:
ta ki ga prodaja pravi da je imel vse papirje in garancijo (tel naj bi bil še 1,5 leta v garanciji) ampak jih je nekam založil in jh ne najde.

Tole je že sumljiv.
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
a veste kolko kupcev mobitelov pusti vse papirje,škatlo,garancijo.. samo vzame aparat in polnilc.Če pa je nokia pa ga že ma doma,še to pusti.Plača pa polno ceno.
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
ne ne
ne-ne-1.gif

jaz ga kupujem
smile-1.gif

cena je zelo ugodna...
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Npr. pri meni v trgovini vsaj en na dan.
wink-1.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Tudi prijatelja sem vprašal, ki je kar nekaj časa delal v večih takih trgovinah. Pravi da nikoli noben nič ne pusti. Tako da ne verjamem glih v to
smirk-1.gif


lp
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
So tut takšni. Potem pa ko ga prodaja jamra ker ima tašne težave za ga prodat. "Poglejte 100% imate kje v računalniku moje podatke prosim no"
bonk.gif
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Citat:
Uporabnik nepot pravi:
med mojim delom na enem izmed MC-jev se to ni zgodilo niti enkrat, zato mi je zdelo čudno
wink-1.gif

Jz sm delo tako v enem izmed M@ centrov kot tudi v eni izmed trgovinic z rabljenimi aparati in laastnim servisom in lahko rečem, da se kupci enih in drugih težko primerjajo. Logično, da tisti, ki pride v MC hoče met vse, dočim je kupec v "trgovinici" res opazno manj zahteven in se tut vlkokrat zgodi, da vzame samo aparat+polnilec.

Rešitev zate, je da ga prosiš, če ti lahko posreduje podatke (IMEI), da preveriš če je bil ukraden, pol pa tk vidiš reakcijo oz. odgovor.